Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Wyjąca 'czujka' - jak się zachować w takiej sytuacji?…
2024-04-16, 14:33 Autor: Dawid Rajwa, oprac. AL

Wyjąca "czujka" - jak się zachować w takiej sytuacji? [INTERWENCJA]

Czujnik tlenku węgla [fot. A. Pospiszyl]
Czujnik tlenku węgla [fot. A. Pospiszyl]
Co zrobić w sytuacji, gdy u sąsiadów w bloku od dłuższego czasu „wyje” czujka i nikt nie reaguje? Powinniśmy interweniować? Czy możemy się niepokoić, bo nie wiemy czy to czad, czy gaz, a może jedynie awaria urządzenia? Jak w takiej sytuacji postępują służby (straż, policja), a co możemy zrobić sami, by do takich zdarzeń nie dochodziło? Tym tematem zajęliśmy się dziś (16.04) w magazynie interwencyjnym, który tym razem będzie miał też spory wymiar edukacyjny.
Do rozmowy zaprosiliśmy mł. bryg. Tomasza Pieszchałę, oficera prasowego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Z mł. bryg. Tomaszem Pieszchałą rozmawia Dawid Rajwa
Jakie sytuacje mogą być powodem wejścia policji do mieszkania, o to m.in. zapytaliśmy asp. sztabowego Piotra Chwastowskiego z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Z asp. sztab. Piotrem Chwastowskim rozmawia Dawid Rajwa
Jak to jest jeśli chodzi o kontakt z mieszkańcami przez zarządców nieruchomości, zapytaliśmy Tomasza Mrożka, prezesa zarządu Kancelarii Obsługi Nieruchomości WESTA Sp. z o.o.
Z Tomaszem Mrożkiem rozmawia Dawid Rajwa
Tematem zajął się Dawid Rajwa. Cała audycja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej 2024-05-23, godz. 09:52 O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INT… Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie… » więcej 2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »