Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Dziewiętlice: 'Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie…
2024-04-11, 12:33 Autor: Adam Wołek, Dawid Rajwa / oprac. Agnieszka Lubczańska

Dziewiętlice: "Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli, że już nie podjadą pod dom" [INTERWENCJA]

Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Niebezpieczny mostek w Dziewiętlicach [fot. Adam Wołek]
Z interwencją do Radia Opole zgłosił się Krzysztof Zimkowski, który skarży się na stan przeprawy prowadzącej do domu jego matki w Dziewiętlicach. Nasz słuchacz twierdzi, że rozsypującą się przeprawa stwarza zagrożenie, a ostatnio był problem z przejazdem przez nią karetki. Obiekt jest własnością gminy Paczków.

Tematem zajęliśmy się w naszym magazynie interwencyjnym. Pojechaliśmy na miejsce, rozmawialiśmy ze słuchaczem, a potem poprosiliśmy o komentarz włodarza gminy
.

- Mam mamę w Dziewiętlicach, to jest gmina Paczków, mieszka w budynku, gdzie mieszka osiem rodzin i mostek, którym się wjeżdża na posesję praktycznie zapada się, nie jest przejezdny, a mama jest z pierwszą grupą inwalidzka i proszę o interwencję. Pogotowie nawet nie może wjechać, bo musi wysiąść sanitariusz, żeby pogotowie wjechało. Nie daj Boże nieszczęścia jakiegoś - mówi naszemu reporterowi Krzysztof Zimkowski.

- My nie chcemy z nikim wojować, ale prosimy o doprowadzenie go do akceptowalnego stanu. Staramy się o to od 3 lat. Wysyłaliśmy pisma i jest echo - mówi Zimkowski.
Telefon od słuchacza zgłaszającego prośbę o interwencję
Na miejscu, czyli we wsi Dziewiętlice w powiecie nyskim, w gminie Paczków, pojawił się nasz reporter Adam Wołek, aby dopytać o szczegóły i sprawdzić, jak wygląda sprawa mostku. Potwierdziły się opisy naszego proszącego o interwencję słuchacza. Mostek się zawala i ciężko nim autem przejechać.

- Karetka podjechała i powiedzieli, ze oni już nie wjadą, a mama ma 96 lat, jest niechodząca - opowiada naszemu reporterowi syn pani mieszkającej w Dziewiętlicach.

- Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli, ze już nie podjadą pod dom – tłumaczy słuchacz.

- Miało być to już zrobione i nie zrobili tego – prosi o pomoc nasz słuchacz.
Z proszącym o interwencję słuchaczem rozmawia Adam Wołek
Jak do sprawy odniósł się burmistrz Paczkowa Artur Rolka?

- Generalnie do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego pisma. Dokumentacja została szczegółowo przejrzana na okoliczność ewentualnej korespondencji z tą osobą. Natomiast to nie w tym rzecz, żeby szukać tego rodzaju wyjaśnień – powiedział naszemu reporterowi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa.

- Moi pracownicy pojechali na miejsce, sprawdzili ten przepust, nie most, tylko przepust, których w gminie są setki, jak nie - ponad tysiące. Tych przepustów w takim stanie jest bardzo wiele. Ten stan nie jest idealny, ale nie jest też zagrażający jakiejś katastrofie. Nie jest w takim stanie, żeby wymagał natychmiastowej interwencji – zauważa burmistrz.

- Nie mieliśmy informacji, żeby wjazdu na posesję odmówili kierowcy karetki. Taka informacja w żaden sposób do nas oficjalnie nie dotarła. – zauważa Rolka.

- Na ten wjazd, na tę posesję, wjeżdżają samochody osobowe i wjeżdża również wóz asenizacyjny, który odbiera nieczystości ciekłe z tamtych posesji, więc jeżeli są w stanie wjechać samochody 10-tonowe, to karetka też powinna wjechać. Ten przepust jest użytkowany na co dzień przez wszystkich użytkowników, którzy jeżdżą tam samochodami osobowymi - mówi burmistrz.

- Oczywiście, jeśli będzie potrzebna interwencja z naszej strony techniczna, co do polepszenia tego przepustu, czy jego wymiany, to my to podejmiemy. Temat jest nowy i teraz będziemy chcieli to sprawdzić – zapewnia Artur Rolka.

Z Arturem Rolką rozmawia Adam Wołek
Przy okazji tej interwencji, zapytaliśmy się, jak sobie radzi straż pożarna w sytuacjach, kiedy musi wjechać w różne, czasem trudno dostępne miejsca. O tym powiedział nam kapitan Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
kpt. Łukasz Nowak
Tematem zajęli się Adam Wołek i Dawid Rajwa. Cały magazyn interwencyjny jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej 2024-05-23, godz. 09:52 O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INT… Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie… » więcej 2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej 2024-05-13, godz. 14:00 Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu [INTERWENCJA] Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają. Nie brakuje ostrzeżeń przed zagrożeniami, które mają nieść same ptaki, jak też ich odchody. Pojawiają… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »