Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Gdzie policyjny pies powinien spędzić emeryturę…
2024-03-29, 14:37 Autor: Dawid Rajwa, Joanna Gerlich / oprac. AL

Gdzie policyjny pies powinien spędzić emeryturę - w kojcu czy nowym domu? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Pies Baryl przeszedł na emeryturę [fot. KPP Strzelce Opolskie]
Pies Baryl przeszedł na emeryturę [fot. KPP Strzelce Opolskie]
Niespełna 300 komentarzy pojawiło się pod postem umieszczonym kilka dni temu w mediach społecznościowych na profilu Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Niemal wszystkie były negatywne. Informacja dotyczyła przejścia na emeryturę Baryla, 12-letniego owczarka niemieckiego. W sieci zawrzało głównie z powodu tego, że pies nadal będzie mieszkał w kojcu. Post szerokim echem odbił się w internecie, miał blisko 300 udostępnień, podobną liczbę reakcji.

Co będzie z Barylem i czy nie dzieje mu się krzywda? Tym tematem zajęliśmy się dziś (29.03) w magazynie interwencyjnym.
Nasza reporterka Joanna Gerlich rozmawiała o Barylu z mł. asp. Dorotą Janać, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Oficer zapewniła, że pies jest w dobrej kondycji, będzie miał zapewnioną opiekę, kojec, wyżywienie, opiekę weterynarza i cały czas uczestniczy w życiu komendy.

- Psa około 4 lata temu przejął starszy aspirant Robert Woźniak, który zaprzyjaźnił się z tym psem. Wspólnie docierali się. Baryl był dość, jak to powiedział przewodnik, trudnym psem, jeśli chodzi o jego charakter, jego temperament. Więc potrzebowali czasu, żeby dotarli się, aczkolwiek w tym kierunku to wszystko poszło, że Baryl najlepiej rozumiał się ze swoim przewodnikiem – opowiada mł. asp. Dorota Janać.

- Baryl jest dalej pod opieką swojego przewodnika. Cały czas się nim opiekuje, cały czas jeździ z nim na spacery. Baryl ma kontakt też z innymi psami policyjnymi - mówi Janać.
mł. asp. Dorota Janać
O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy psią behawiorystkę, trenerkę psów - Izabelę Rabendę. Nasz gość przyznał, że zostawienie psa na komendzie jest na tę chwilę najlepsze dla niego i trudno zrobić z niego "psa kanapowego".

- Zmiana dla niego całkowicie domu, np. wzięcie go do mieszkania pod skrzydłami obcej mu osoby, mogłoby być trudne - mówi Izabela Rabenda.
Z Izabelą Rabendą rozmawia Dawid Rajwa (1)
- Nie uważam, że temu psu dzieje się jakiś dramat. Zakładam, że policja wszystkie dogodne dla psa warunki stworzyła... To, że pies zostaje w tych warunkach, które zna najlepiej, to jest dla tego psa akurat dobre - mówi Izabela Rabenda.
Z Izabelą Rabendą rozmawia Dawid Rajwa (2)
Baryl mieszka w jednym z kojców. Jak to jest z tymi kojcami, zapytaliśmy mł. asp. Dorot e Janać, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.
Z mł. asp. Dorota Janać rozmawia Dawid Rajwa
Tematem zajęli się Joanna Gerlich i Dawid Rajwa. Cała audycja interwencyjna jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-04-23, godz. 17:07 Fatalny stan ulicy i chodników zgłaszają mieszkańcy ul. Łąkowej w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Ulica Łąkowa to odnoga ulicy Spychalskiego w Opolu, gdzie znajduje się supermarket i wysokie bloki. Do naszej redakcji zgłosił się pan Tomasz, mieszkaniec… » więcej 2024-04-19, godz. 19:30 "To jest jakiś absurd" - tak mieszkańcy Pasieki komentują prace budowlane na dzielnicy. Czy jest szansa na korektę?… Z tematem zgłosili się do nas mieszkańcy Wyspy Pasieka w Opolu, wskazując, że w centralnym punkcie budowanego chodnika, który powstaje w sąsiedztwie remontowanego… » więcej 2024-04-18, godz. 16:55 Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni. "Cały czas są wibracje" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Hałas, zapylenie, wstrząsy powodujące pęknięcia. Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni kamienia wapiennego, która znajduje się… » więcej 2024-04-18, godz. 14:30 Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania mieszkańców [INTERWENCJA] „Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru… » więcej 2024-04-16, godz. 14:33 Wyjąca "czujka" - jak się zachować w takiej sytuacji? [INTERWENCJA] Co zrobić w sytuacji, gdy u sąsiadów w bloku od dłuższego czasu „wyje” czujka i nikt nie reaguje? Powinniśmy interweniować? Czy możemy się niepokoić… » więcej 2024-04-15, godz. 20:30 Mieszkanka Niemodlina w walce o swoje dobro [INTERWENCJA] - posłuchaj audycji Mieszkanka Niemodlina od ponad 7 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości. W 2017 r. otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej na kwotę niespełna 2 tys… » więcej 2024-04-12, godz. 15:55 Gdzie w Opolu są schrony? [INTERWENCJA] Czy w wypadku zagrożenia wiemy, gdzie się schronić, gdzie jest najbliższy schron? A jeśli nie, to gdzie można się tego dowiedzieć? To pytanie, które zadaje… » więcej 2024-04-12, godz. 13:40 "Czujemy się oszukani" – Tomasz Wyszkowski o braku realizacji inwestycji z Budżetu Obywatelskiego Opola [INTERWENC… Wymyślili, jak zmienić swoje najbliższe otoczenie, zbierali podpisy w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola, wygrali głosowanie i… czekają od 3 lat na realizację… » więcej 2024-04-11, godz. 12:33 Dziewiętlice: "Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli… Z interwencją do Radia Opole zgłosił się Krzysztof Zimkowski, który skarży się na stan przeprawy prowadzącej do domu jego matki w Dziewiętlicach. Nasz… » więcej 2024-04-10, godz. 15:10 Niemodlin: "Co to za Rynek? Proszę o interwencję szybką" [INTERWENCJA] "Kiedy przyjedziecie do Niemodlina zobaczyć ten Rynek, jak tu wygląda? Samochody stoją na chodnikach, ani przejścia dobrego nie ma, parking jest z tyłu Rynku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »