Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka…
2024-02-29, 16:30 Autor: Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka miasta [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
"Pływający" chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami połataną marnymi resztkami asfaltu, pełna zapadlin, o nierównościach już nawet nie wspominając. Tak prezentuje się ulica Jana Chełmońskiego w Opolu. Ulica, a właściwie uliczka - łącząca wyremontowane trasy Wojska Polskiego z Wyczółkowskiego, liczy około 80 metrów, ale śmiało może kandydować w plebiscycie na antywizytówkę Zaodrza. Mieszkańcy apelują o remont.

Czy ulica i 40-metrowy chodnik mają szansę na remont? Tym tematem zajęliśmy się w paśmie interwencyjnym.
- Ulica nie jest za długa, ale bardzo wykorzystywana, szczególnie jeśli są różnego rodzaju remonty, to tędy prowadzone są objazdy, czy ludzie sobie drogę skracają - mówi jeden z mieszkańców Chełmońskiego.
Jeden z mieszkańców Chełmońskiego
Mieszkańcy pisali w sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg, zgłaszali temat na mapie potrzeb Opola, wystartowali nawet z projektem do budżetu obywatelskiego, ale niestety zabrakło głosów, bo przy ulicy jest tylko jedna kamienica.
Mieszkańcy ulicy
Droga z kostki połatana jest plackami asfaltu, chodnik pływa pod nogami. Ulica ma zaledwie 80 metrów.
Mieszkańcy o chodniku
- Tu była pani, która przejeżdżała rowerem. Z roweru zleciała, pobiła się, połamała się bardzo mocno. Wiele szkód było. Miała duży uraz szczęki, jest tu niebezpiecznie - dodaje kolejny.

- Nigdy tu chyba nie było remontu, ani drogi, ani chodnika. Od powodzi w 1997 roku to już na pewno nic nie było robione - przekazuje wieloletni mieszkaniec kamienicy przy Chełmońskiego.
Mieszkańcy o drodze
Czy MZD w Opolu widzi problem mieszkańców i przejezdnych ulicą Chełmońskiego?

- Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ul. Chełmońskiego w Opolu. Trakt łączący Wojska Polskiego z Wyczółkowskiego wymaga kompleksowej naprawy.
Mariusz Chałupnik (1)
12

Zobacz także

2024-04-18, godz. 16:55 Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni. "Cały czas są wibracje" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Hałas, zapylenie, wstrząsy powodujące pęknięcia. Mieszkańcy Szymiszowa skarżą się na działalność kopalni kamienia wapiennego, która znajduje się… » więcej 2024-04-18, godz. 14:30 Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania mieszkańców [INTERWENCJA] „Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru… » więcej 2024-04-16, godz. 14:33 Wyjąca "czujka" - jak się zachować w takiej sytuacji? [INTERWENCJA] Co zrobić w sytuacji, gdy u sąsiadów w bloku od dłuższego czasu „wyje” czujka i nikt nie reaguje? Powinniśmy interweniować? Czy możemy się niepokoić… » więcej 2024-04-15, godz. 20:30 Mieszkanka Niemodlina w walce o swoje dobro [INTERWENCJA] - posłuchaj audycji Mieszkanka Niemodlina od ponad 7 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości. W 2017 r. otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej na kwotę niespełna 2 tys… » więcej 2024-04-12, godz. 15:55 Gdzie w Opolu są schrony? [INTERWENCJA] Czy w wypadku zagrożenia wiemy, gdzie się schronić, gdzie jest najbliższy schron? A jeśli nie, to gdzie można się tego dowiedzieć? To pytanie, które zadaje… » więcej 2024-04-12, godz. 13:40 "Czujemy się oszukani" – Tomasz Wyszkowski o braku realizacji inwestycji z Budżetu Obywatelskiego Opola [INTERWENC… Wymyślili, jak zmienić swoje najbliższe otoczenie, zbierali podpisy w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola, wygrali głosowanie i… czekają od 3 lat na realizację… » więcej 2024-04-11, godz. 12:33 Dziewiętlice: "Stan mostku jest krytyczny. Jak pogotowie przyjeżdża, to sanitariusz musi wysiąść z karetki i powiedzieli… Z interwencją do Radia Opole zgłosił się Krzysztof Zimkowski, który skarży się na stan przeprawy prowadzącej do domu jego matki w Dziewiętlicach. Nasz… » więcej 2024-04-10, godz. 15:10 Niemodlin: "Co to za Rynek? Proszę o interwencję szybką" [INTERWENCJA] "Kiedy przyjedziecie do Niemodlina zobaczyć ten Rynek, jak tu wygląda? Samochody stoją na chodnikach, ani przejścia dobrego nie ma, parking jest z tyłu Rynku… » więcej 2024-04-09, godz. 12:15 "Wyminięcie np. straży, karetki, śmieciarki, bywa czasem niemożliwe" - pisze do nas mieszkaniec Dzielnicy Grudzice… Tym razem temat do audycji zgłosił nam mieszkańców dzielnicy Grudzice w Opolu, a sprawa dotyczy problemów z dojazdem do osiedla przy ul. Joanny Chmielewskiej… » więcej 2024-04-04, godz. 19:30 "Ja ten wodomierz wyrzucę, nie oddam im za darmo, tylko wyrzucę. No, to chyba coś jest nie tak?" - pyta nasz słuchacz… Wodomierze – ich dotyczył piątkowy (05.04) magazyn interwencyjny, a to za sprawą telefonu od naszego słuchacza, który zwrócił się do nas z pytaniem dotyczącym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »