Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Jest karta, ale zniżki nie ma. Opole dyskryminuje…
2024-02-08, 15:40 Autor: Agnieszka Stefaniak, Dawod Rajwa / oprac. Agnieszka Lubczańska

Jest karta, ale zniżki nie ma. Opole dyskryminuje rodziny z województwa? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Dlaczego w opolskim zoo nie honoruje się Karty Dużej Rodziny? - pyta słuchacz Radia Opole. Odwiedzając ogród z dziećmi usłyszał, że jest ulga, ale tylko na miejską kartę "Opolska Rodzina" [fot. https://pixabay.com/pl]
Dlaczego w opolskim zoo nie honoruje się Karty Dużej Rodziny? - pyta słuchacz Radia Opole. Odwiedzając ogród z dziećmi usłyszał, że jest ulga, ale tylko na miejską kartę "Opolska Rodzina" [fot. https://pixabay.com/pl]
Tańsze zakupy, bilety wstępu, przejazdy, ale i inne korzyści przynosi Karta Dużej Rodziny. Jednak dzieje się tak tylko w wybranych placówkach, które zniżki oferują. Dlaczego w opolskim zoo nie honoruje się Karty Dużej Rodziny? - pyta słuchacz Radia Opole. Odwiedzając ogród z dziećmi usłyszał, że jest ulga, ale tylko na miejską kartę "Opolska Rodzina". Tu wciąż obowiązuje cennik - złotówka za dziecko. Słuchacz jest mieszkańcem Popielowa i mówi o dyskryminacji.

Dlaczego Opole nie jest zainteresowane pełnym wejściem w program Karty Dużej Rodziny do instytucji miejskich? Czym uzasadnia swoją politykę w tym temacie? Tym tematem zajęliśmy się dziś (08.02) w paśmie interwencyjnym.


Telefon od słuchacza zgłaszającego interwencję
- Ja bardzo dużo słucham Radia Opole i dlatego postanowiłem zadzwonić, by zainteresować was tym tematem. Czemu my jesteśmy traktowani gorzej, jak samo miasto Opole? Tak śmialiśmy się, że może jak z Opola przyjadą do nas, do naszych Borów Stobrawskich, to będziemy brać opłatę - mówi słuchacz Radia Opole.
Telefon mieszkańca Popielowa
Podczas audycji zadzwonili do nas słuchacze. Kilka z nich prezentujemy poniżej.
Telefon (1)
Telefon (2)
Co na to władze Opola, Agnieszka Stefaniak zapytała Adama Leszczyńskiego, rzecznika miasta.

- Opolski ogród zoologiczny jest w pełni finansowany przez urząd miasta, czyli tak naprawdę z podatków mieszkańców Opola. Do nich skierowaliśmy kartę "Opolska Rodzina" i dzięki niej rodziny mieszkające w Opolu, płacące tu podatki, mogą korzystać ze zniżek do zoo i wielu instytucji kultury. Zniżki dotyczą mieszkańców Opola i to oni mają ta preferencyjną kartę - tłumaczy rzecznik miasta.

- Miasto nie jest zobligowane, by respektować Kartę Dużej Rodziny - tłumaczy rzecznik.
Adam Leszczyński (1)
- Trudno tu mówić o dyskryminacji. Gdyby ten obiekt, czyli zoo było utrzymywane przez kogoś z zewnątrz, czy przez inne samorządy, to wówczas można rożne opcje rozważać. natomiast utrzymanie obiektu jakim jest ogród zoologiczny to dziesiątki milionów złotych pokrywanych z kasy miasta, czyli tak naprawdę naszych mieszkańców i to mieszkańcy mają preferencje w tej sytuacji - tłumaczy Adam Leszczyński.
Adam Leszczyński (2)
12

Zobacz także

2024-02-23, godz. 13:40 "Nic mi się nie zaświeciło, że to może być oszustwo" [INTERWENCJA] „Mamo, zepsuł mi się telefon - to jest mój nowy numer. Zapisz sobie” - wiadomość takiej treści otrzymała jedna ze słuchaczek Radia Opole. Niewiele… » więcej 2024-02-22, godz. 14:07 Bezdomność wymaga pomocy, ale na czym ona powinna polegać i dlaczego nie każde pomaganie jest dobre [INTERWENCJA] „Na jaką pomoc mogą liczyć bezdomni w Oleśnie?” – telefon z takim pytaniem trafił na interwencyjną skrzynkę Radia Opole. To jedno z takich pytań… » więcej 2024-02-21, godz. 14:40 "Ciarki przechodzą słuchając historii o znęcaniu się nad zwierzętami" [INTERWENCJA] Los zwierząt wielu słuchaczom Radia Opole nie jest obojętny, trafiają do nas m.in. sygnały o problemach, jakie towarzyszą interwencjom osób chroniących… » więcej 2024-02-20, godz. 15:30 Wyprzedzanie na autostradzie przez duże samochody ciężarowe - czy to jest dozwolone? [INTERWENCJA] Tym razem o bezpieczeństwie na autostradach. Na prośbę naszego słuchacza, sprawdzimy czy wciąż obowiązują na autostradzie przepisy związane z wyprzedzaniem… » więcej 2024-02-19, godz. 15:10 Kto wozi nas po mieście? Słuchacz Radia Opole pyta o kompetencje taksówkarzy [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audy… Na taksówkarza, który nie zna topografii Opola, poskarżył nam się jeden z naszych słuchaczy. Czy jednak na pewno był to taksówkarz? A jeśli nawet, to… » więcej 2024-02-16, godz. 15:55 Czemu zamiatarki jeżdżą wieczorami, kiedy jest mniejszy dostęp do powierzchni zabrudzonych? [INTERWENCJA] Jaki jest sens wysyłania sprzętu do zamiatania ulic, gdy są na nich zaparkowane samochody i nie da się swobodnie dojechać do najbardziej zabrudzonych miejsc?… » więcej 2024-02-15, godz. 14:10 "Nic o nas, bez nas". Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej nie chcą magazynu odpadów [INTERWENCJA] - posłuchaj całej … Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej w Opolu obawiają się inwestycji związanej z utworzeniem składowiska odpadów. Prywatny inwestor wystąpił do urzędu po… » więcej 2024-02-14, godz. 11:48 Mieszkanka wyspy Bolko skarży się na brak możliwości dojazdu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Na brak możliwości dojazdu autem "pod dom" skarży się Radiu Opole mieszkanka wyspy Bolko w Opolu. Wiele wskazuje na to, że problem powstał po remoncie parkingu… » więcej 2024-02-12, godz. 22:22 Mieszkańcy Suchego Boru nie chcą obwodnicy przez tereny leśne [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Mieszkańcy Suchego Boru i Lędzin protestują przeciwko wybranemu do dalszych prac czwartemu wariantowi obwodnicy DK46 w gminie Chrząstowice. To wariant, który… » więcej 2024-02-12, godz. 15:00 Wiaty zamykane nie zawsze... zamknięte. Niefrasobliwość, kłopot techniczny - czym to wytłumaczyć? [INTERWENCJA] Tym razem zajęliśmy się zgłoszeniem naszego słuchacza związanym ze śmieciami i ich usuwaniem, a także wiatami śmietnikowymi, które nie zawsze są zamykane… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »