Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Slalom między śmieciami. Słuchacz skarży się…
2023-02-06, 17:35 Autor: Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

Slalom między śmieciami. Słuchacz skarży się na zaśmiecanie terenu przy ul. Luboszyckiej w Opolu [INTERWENCJA]

Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Śmieci przy garażach na ul. Luboszyckiej w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Opakowania, opony, a nawet elementy karoserii - śmieci zalewają teren zespołu garaży przy ul. Luboszyckiej w Opolu. Blokują kierowcom możliwość wjazdu. Kto je podrzuca? Nie wiadomo, bo teren nie jest monitorowany. Z taką interwencją zgłosił się do nas słuchacz Radia Opole, który jest właścicielem jednego z garaży. Jednorazowy koszt usunięcia śmieci to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Czy jest sposób na podrzucających odpady? Czy przy garażach mogą stanąć kontenery na odpady, których dziś tam brak?
Słuchacz zgłaszający problem
Na miejscu była nasza reporterka Agnieszka Stefaniak, która przeszła teren, o którym opowiedział nam słuchacz. Miejsce okazało się nieoświetlone, zagracone, zaśmiecone. Są tam hałdy odpadów.
Słuchacz
Słuchacz
Nasz słuchacz interweniuje w tej sprawie już od wielu miesięcy. Pytał się, sprawdzał, co można zrobić. Wszędzie usłyszał, że na to potrzebne są pieniądze. Doradzono mu, by właściciele garaży założyli wspólnotę i tą sprawę wspólnie załatwili. To jest trudne, bo połowa garaży jest nieużytkowanych...
Słuchacz
Pierwszy wyrzucił, kolejny dorzucił. Znaleźć tu można wszystko. Czemu na miejscu nie ma żadnego kontenera na odpady i czy można coś zrobić, by uporządkować ten teren? Nasz słuchacz odbił się od Straży Miejskiej, odesłano go do Spółdzielni Mieszkaniowej, ale okazało się, że tym terenem spółdzielnia nie zarządza. Spróbowaliśmy sprawę wyjaśnić w Zarządzie Budynków Komunalnych, jednak mimo licznych prób nie udało nam się porozmawiać z szefową. Udało nam się za to porozmawiać z Adamem Leszczyńskim, rzecznikiem ratusza.
Adam Leszczyński 1
Adam Leszczyński 2
Pan Jerzy zwraca uwagę na to, że za użytkowanie tego terenu płaci i nawet jest w stanie uiścić wyższe opłaty, by to uczciwie załatwić. Słuchacz zwraca uwagę, że takie hałdy są niebezpieczne.
Słuchacz
Rzecznika ratusza zapytaliśmy, kiedy będzie można się spodziewać działań, by te śmieci usunąć.
12

Zobacz także

2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »