Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Awaria w dostawie ciepła do grzejników łazienkowych…
2023-12-11, 14:01 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Awaria w dostawie ciepła do grzejników łazienkowych w Paczkowie [INTERWENCJA]

[fot. Agnieszka Pospiszyl]
[fot. Agnieszka Pospiszyl]
- Proszę Państwa, mamy problem w Paczkowie. Spółdzielnia mieszkaniowa na ul. Jana Pawła II wymieniała na ul. Żeromskiego w kotłowni piec i od sezonu grzewczego piony w łazienkach u nas w bloku nie grzeją - taki telefon otrzymaliśmy od rozżalonej słuchaczki i oczywiście postanowiliśmy sprawą się zająć.

Awaria w dostawie ciepła - po naszej interwencji - została naprawiona, ale dlaczego tak długo władze spółdzielni trzymały mieszkańców w niepewności? Dlaczego zabrakło spokojnej komunikacji w tej kwestii? Tego już się chyba nie dowiemy.
- Kiedy ta usterka zostanie usunięta? - pyta nas rozżalony słuchacz.
Telefon od słuchacza
- Rozkładamy ręce, dzwonimy codziennie do pana prezesa, oni też rozkładają ręce. My mówimy, że: serwis trzeba zwołać, skoro zakładali nowy piec, niech poprawią, co jest przyczyną, że dwie godziny grzeje, a potem się wyłącza. Jest teraz zimno, w łazience nie idzie się wykąpać. Wystosowaliśmy pismo do spółdzielni, a oni rozkładają ręce. Dzwonimy. Prezesa nie ma, prezes na chorobowym. Pana kierownika nie ma. No i komu? Księgowej mam powiedzieć? - żali się mieszkanka ul. Żeromskiego w Paczkowie.
Mieszkanka ul. Żeromskiego w Paczkowie
Na czym polega awaria? Jakie jest oficjalne stanowisko spółdzielni w Paczkowie? Udało nam się otrzymać oficjalne pismo od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Paczkowie w tej sprawie. Poniżej jego treść.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Paczkowie informuje, że faktycznie w jednym z pionów centralnego ogrzewania (w pięciu mieszkaniach) w budynku przy ul. Żeromskiego wystąpiła awaria w dostawie ciepła wyłącznie do grzejników łazienkowych, grzejniki w pozostałych pomieszczeniach działają i działały bez problemów. Awaria była o tyle trudna do usunięcia, iż występowała okresowo w różnych godzinach. Na chwilę obecną awaria została usunięta.

Treść odpowiedzi przesłanej do Radia Opole
Tematem zajął się Krzysztof Dobrowolski. Cała audycja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-03-01, godz. 15:24 Obawiali się powstania zakładu recyklingu tworzyw sztucznych. W grudniu był protest w tej sprawie. Jest decyzja [IN… Temat ten poruszaliśmy w jednej z naszych audycji interwencyjnych na początku grudnia zeszłego roku, w tym wydaniu audycji powracamy, do to jedna z takich spraw… » więcej 2024-02-29, godz. 16:30 Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka miasta [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji "Pływający" chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami… » więcej 2024-02-29, godz. 12:10 Czy w Opolu brakuje publicznych toalet? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji O organizację na Małym Rynku w Opolu publicznej toalety wnioskują właściciele działających tam punktów gastronomicznych. Okolica jest coraz popularniejszym… » więcej 2024-02-26, godz. 15:45 Wielbiciele zwierząt mają coraz bardziej dogodne warunki zabierania czworonogów do przestrzeni publicznych, a to wielki… Okazuje się, że już blisko co druga osoba ma alergię i jak tłumaczą specjaliści nie łatwo będzie odwrócić te statystyki. Epidemia alergii jest już… » więcej 2024-02-23, godz. 13:40 "Nic mi się nie zaświeciło, że to może być oszustwo" [INTERWENCJA] „Mamo, zepsuł mi się telefon - to jest mój nowy numer. Zapisz sobie” - wiadomość takiej treści otrzymała jedna ze słuchaczek Radia Opole. Niewiele… » więcej 2024-02-22, godz. 14:07 Bezdomność wymaga pomocy, ale na czym ona powinna polegać i dlaczego nie każde pomaganie jest dobre [INTERWENCJA] „Na jaką pomoc mogą liczyć bezdomni w Oleśnie?” – telefon z takim pytaniem trafił na interwencyjną skrzynkę Radia Opole. To jedno z takich pytań… » więcej 2024-02-21, godz. 14:40 "Ciarki przechodzą słuchając historii o znęcaniu się nad zwierzętami" [INTERWENCJA] Los zwierząt wielu słuchaczom Radia Opole nie jest obojętny, trafiają do nas m.in. sygnały o problemach, jakie towarzyszą interwencjom osób chroniących… » więcej 2024-02-20, godz. 15:30 Wyprzedzanie na autostradzie przez duże samochody ciężarowe - czy to jest dozwolone? [INTERWENCJA] Tym razem o bezpieczeństwie na autostradach. Na prośbę naszego słuchacza, sprawdzimy czy wciąż obowiązują na autostradzie przepisy związane z wyprzedzaniem… » więcej 2024-02-19, godz. 15:10 Kto wozi nas po mieście? Słuchacz Radia Opole pyta o kompetencje taksówkarzy [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audy… Na taksówkarza, który nie zna topografii Opola, poskarżył nam się jeden z naszych słuchaczy. Czy jednak na pewno był to taksówkarz? A jeśli nawet, to… » więcej 2024-02-16, godz. 15:55 Czemu zamiatarki jeżdżą wieczorami, kiedy jest mniejszy dostęp do powierzchni zabrudzonych? [INTERWENCJA] Jaki jest sens wysyłania sprzętu do zamiatania ulic, gdy są na nich zaparkowane samochody i nie da się swobodnie dojechać do najbardziej zabrudzonych miejsc?… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »