Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Rolkostrada budzi niezadowolenie użytkowników -…
2023-02-01, 14:06 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Rolkostrada budzi niezadowolenie użytkowników - czy jest nadzieja na jej poprawę [INTERWENCJA]

Dokumentacja fotograficzna "Rolkostrady" autorstwa W&C
Dokumentacja fotograficzna "Rolkostrady" autorstwa W&C
W styczniu zakończyły się odbiory techniczne Rolkostrady Opolskiej, czyli najnowszej inwestycji realizowanej w Opolu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 na Osiedlu AK w sąsiedztwie tzw. "górki śmierci". Grupa miłośników rolek i deskorolek walczyła o tą inwestycję 4 lata. Udało się! Pomysł zdobył głosy prawie półtora tysiąca mieszkańców stolicy województwa. Sukces jednak okazał się rozczarowaniem, bo rolkarze mają zastrzeżenia co do jakości ścieżki.
Budowa rolkostrady kosztowała półtora miliona złotych. Rolkarze mają wątpliwości, czy asfalt był kładziony przy odpowiednich warunkach pogodowych, skoro nawierzchnia jest tak porowata, Pytają też dlaczego jest taka różnica w wyglądzie, strukturze, porowatości ścieżki na Osiedli AK i Parku 800-lecia w Opolu, choć to ten sam wykonawca.
Rolkarze
- Mamy ekspertyzy, wszystkie parametry pokazują, że jakość betonu asfaltowego, jak i jego sposób ułożenia jest wykonany zgodnie ze sztuką i zgodnie z normami dla tego typu tras - mówił przy odbiorze Adam Leszczyński, rzecznik ratusza [zobacz tu].

Poprosiliśmy o wyjaśnienia, co się stało, że efekt odbiega od tych zapewnień.
Adam Leszczyński
O opinię poprosiliśmy także dr hab. Wojciecha Bańkowskiego, prof. Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie. Profesor opierając się na ocenie fotografii mówi o dużym ziarnie grysowym, o niedogęszczeniu i o pewnych czynnikach, które sprawiają, że to odbiega od ideału.
Prof. Wojciech Bańkowski
Czy inwestor, który za nasze pieniądze zlecił zrobienie tej ścieżki jest zadowolony z jej jakości? Czy inwestor zamawiający ma potwierdzenie zawarcia współpracy z zewnętrznym inspektorem, który to zadanie nadzorował w imieniu ratusza?
Adam Leszczyński
Tematem zajął się Krzysztof Dobrowolski. Audycja w całości jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »