Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania…
2023-10-03, 13:05 Autor: Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania Opola "piracą" na drogach? [INTERWENCJA]

Służby oczyszczania miasta [fot. Radio Opole]
Służby oczyszczania miasta [fot. Radio Opole]
Na uciążliwe sąsiedztwo służb oczyszczania miasta skarży się słuchaczka Radia Opole. Mieszka przy alei Przyjaźni w stolicy województwa, czyli w pobliżu bazy firmy Remondis. Do zwiększonego ruchu śmieciarek przywykła, ale jak wskazuje ostatnimi czasy hałas jest jeszcze większy.

Tematem pracy służb oczyszczania miasta zajęliśmy się w paśmie interwencyjnym Radia Opole. Gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać zastrzeżenia do ich pracy i czy kierowcy wozów załadowanych odpadami to drogowi piraci?
- Może by straż miejska się zainteresowała, albo policja. Bo przecież to jest niemożliwe z jaką prędkością oni tam jeżdżą. Mało tego, mają niezabezpieczone naczepy i to się tak wszystko trzęsie w mieszkaniach - mówi nam słuchaczka mieszkająca na al. Przyjaźni.
Słuchaczka
Nasza reporterka Agnieszka Stefaniak pojawiła się o świcie w bazie Remondisu i spotkała się tam z kierowcami.

- Przychodzimy do pracy zarabiać pieniążki. Ktoś musiałby być strasznie nierozsądny, by łamać przepisy. My tu jesteśmy pilnowani, sprawdzani z każdej strony, zapisywany jest każdy nasz ruch: tachograf, gps i z każdej strony są kamery. Wyciągane są konsekwencje jeśli przekraczamy prędkość i to się odbija na naszej premii. Premii nikt tracić nie chce - powiedział kierowca Marian Melski.

- To by było bezsensu, gdybyśmy świadomie łamali przepisy - zauważa kierowca.
Kierowca
Jak to wygląda od strony szefostwa Remondisu? Zapytaliśmy Krzysztofa Kochalskiego, prezesa zarządu w Remondis Opole.
Z Krzysztofem Kochalskim rozmawia Agnieszka Stefaniak
Zapytaliśmy także prezesa opolskiego Remondisu o głośny, także na naszej antenie (zobacz debatę) temat spalarni.
Z Krzysztofem Kochalskim rozmawia Agnieszka Stefaniak (2)
Krzysztof Kochalski
Kierowcę Remondisu zapytaliśmy też, co ich jako prowadzących ciężarówki, denerwuje.
Kierowca (2)
12

Zobacz także

2023-12-07, godz. 14:50 Most Zamkowy - licytacja na kolory trwa, a kiedy remont? Remontu domaga się także kaplica na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej… Miasto mówi o kolorze zielonym albo grafitowym, konserwator zabytków wskazuje na oliwkowy, a my pytamy o... remont. Kiedy Most Zamkowy w Opolu doczeka się generalnej… » więcej 2023-12-06, godz. 15:25 Kluczbork: Nie chcą zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych [INTERWENCJA] - posłuchaj audycji Zakład recyklingu odpadów tworzyw sztucznych może powstać w Kluczborku. Potencjalny inwestor zwrócił się do burmistrza o wydanie decyzji o środowiskowych… » więcej 2023-12-05, godz. 14:45 Nysa nie chce przesiadek w pociągach do Wrocławia [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Bezpośrednie połączenia kolejowe relacji Nysa - Wrocław Główny zostaną zlikwidowane. Zmiany wchodzą w życie od niedzieli (10.12) zmieniając jeden kurs… » więcej 2023-12-04, godz. 14:40 Decyzja WiK Opole dotycząca podwyżek oprotestowana przez wójta Tarnowa Opolskiego [INTERWENCJA] Od wtorku (05.12) drożeje opłata za wodę i odprowadzenie ścieków na terenie Opola, a także gmin: Turawa, Komprachcice i Prószków, a od środy (06.12) także… » więcej 2023-12-01, godz. 17:30 Szklana pułapka – co dalej ze sprawą ginięcia ptaków w zderzeniu z budynku CUP w Opolu? [INTERWENCJA] Wracamy do sprawy poruszonej w paśmie interwencyjnym Radia Opole w tym roku już dwukrotnie (16 i 20 października), a dotyczącej przykrych incydentów polegających… » więcej 2023-11-30, godz. 15:45 "To była barbarzyńska wycinka" - żalą się mieszkańcy jednej z posesji w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej … Przycięto kasztanowiec, jak należy, ale przy okazji - totalnie wykarczowano nasadzenia, które były ostoją zieleni i ozdobą tego niewielkiego podwórka przy… » więcej 2023-11-29, godz. 14:15 Nielegalne składowisko w Kędzierzynie-Koźlu - co dalej ze sprawą? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Nielegalne składowisko odpadów w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Chełmońskiego spłonęło pod koniec zeszłego tygodnia. W magazynie zgromadzonych było około… » więcej 2023-11-28, godz. 16:57 Wracamy do sprawy archeologicznych odkryć w opolskiej katedrze [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji! W magazynie interwencyjnym powracamy do tematu opolskiej katedry, a to dlatego, że szerokim strumieniem poszła informacja, że wszystko, co archeolodzy tam znaleźli… » więcej 2023-11-27, godz. 14:25 Przez samochody nie mogą spokojnie żyć, odpoczywać, a nawet spać [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji „Żyć się nie da” - skarży się naszej reporterce mieszkanka ul. Sienkiewicza w Opolu, zgłaszając problem hałasu, jaki tworzą kierowcy hałaśliwych… » więcej 2023-11-24, godz. 16:13 Boisko LZS-u Grodziec zniszczone! A wandal na wolności! Policja szuka świadków [INTERWENCJA] "Drifciarz" postanowił urządzić sobie rajd po murawie klubu sportowego w Grodźcu. Efekt – zniszczone boisko i uszkodzony budynek klubowy. Straty mogą wynieść… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »