Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Trasa średnicowa - machina ruszyła, wróciły głosy…
2023-01-26, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

Trasa średnicowa - machina ruszyła, wróciły głosy sprzeciwu [INTERWENCJA]

Opole, okolice planowanej trasy średnicowej [fot. Maciej Marciński]
Opole, okolice planowanej trasy średnicowej [fot. Maciej Marciński]
Radni przyjęli dziś (26.01) korektę wieloletniej prognozy wydatków miasta i 4 miliony złotych są zabezpieczone w budżecie Opola na budowę trasy średnicowej. To pieniądze w pierwszej części na dodatkowe prace projektowe, potem opracowanie strony technicznej z pozwoleniem budowlanym na finał.
Na sesji była nasza reporterka Monika Matuszkiewicz.
Relacja Moniki Matuszkiewicz z sesji Rady Miasta Opola
Temat budowy średnicówki w Opolu to już dobre 6-7 lat. Argumentem było odkorkowanie ul. Piastowskiej. Koncepcji było dużo, zwyciężyła ta, która "przykleja" trasę średnicową do trasy kolejowej. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywna decyzję dla trasy. I właśnie na fatalne w skutkach oddziaływanie na środowisko wskazują przeciwnicy trasy, którzy twierdzą, że to droga, która będzie truć "zielone płuca" Opola, czyli Park Nadodrzański.

Przeciwniczka trasy Ola Czarnecka twierdzi, że teraz raczej buduje się obwodnice, a nie sprowadza ruch samochodowy do centrum miasta.
Ola Czarnecka
Dlaczego średnicówka, a może przydałaby się obwodnica? Zapytaliśmy o to prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego.
Arkadiusz Wiśniewski
Grażyna Lasota jest zwolenniczką dodatkowej przeprawy przez Odrę, ale nie w tym miejscu.
Grażyna Latocha
Czemu zwyciężyła koncepcja, która mówi o "przyklejeniu" trasy średnicowej do trasy kolejowej, która ma przebiegać bardzo blisko kamienic, czyli zabytkowej części Pasieki?
Arkadiusz Wiśniewski
12

Zobacz także

2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »