Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » 'Boimy się o swoje życie'. Mieszkańcy apelują…
2023-05-30, 14:00 Autor: Krzysztof Dobrowolski, Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

"Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA]

Trawa na poboczu Oleskiej w Zawadzie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Trawa na poboczu Oleskiej w Zawadzie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Trawa na poboczu Oleskiej w Zawadzie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Trawa na poboczu Oleskiej w Zawadzie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem bardzo ruchliwa, TIR za TIR-em, a tymczasem pobocze, które należy do zarządcy tej drogi jest bardzo wysoko zarośnięte trawą. Sprawa dotyczy ul. Oleskiej w Zawadzie.

Czemy tak jest i czy własnoręczne skoszenie takiej trawy nie jest wykroczeniem? To m.in. sprawdzaliśmy dziś w naszym paśmie interwencyjnym.


- Ta trawa jest większa niż samochód - stwierdził mieszkaniec, którego spotkała nasza dziennikarka. - Nikt tego nie kosi, ręce opadają. Nie chcemy, by doszło do tragedii - mówią mieszkańcy Oleskiej w Zawadzie - skarży się mieszkaniec.
Mieszkaniec Zawady
Na miejsce dotarła nasza reporterka Agnieszka Stefaniak i faktycznie potwierdziła, że wyjazd z posesji na ruchliwą drogę wiedzie pod górkę, trawa skutecznie ogranicza widoczność.

- Dwa lata kosili, a w tym roku nikt tego nie zrobił, nikt tego nie okosił. I my tu obawiamy się o swoje życie. Chodnika nie ma, trawsko jak las prawie. Dzisiaj, by sąsiadka życie straciła, bo pod TIR-a prawie wjechała - mówi Robert Junczyk, mieszkaniec Oleskiej 7 w Zawadzie.
Z mieszkańcem Zawady rozmawia Agnieszka Stefaniak (1)
Z mieszkańcem Zawady rozmawia Agnieszka Stefaniak (2)
Do studia zaprosiliśmy Agatę Andruszewską, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Z Agatą Andruszewską rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Tematem zajęli się Krzysztof Dobrowolski i Agnieszka Stefaniak. Cała interwencja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-09-27, godz. 16:45 „Weekend seniora z kulturą” - co się będzie działo? Propozycji mnóstwo, nie tylko dla seniorów [INTERWENCJA] W najbliższy weekend (29.09-01.10) po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”. To okazja, by seniorzy mogli uczestniczyć… » więcej 2023-09-26, godz. 13:22 Opole: zgasła żarówka, chętnych, by ją wymienić nie ma, spór trwa [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji 4 miesiące temu w latarni stojącej przy Jankowskiego 3 w Opolu zgasła żarówka. Chętnych, by ją wymienić nie ma. Sprawa z pozoru wydaje się błaha, ale… » więcej 2023-09-25, godz. 14:30 Co się stanie z odkryciami w opolskiej katedrze? Zasypią, zostawią? Opolanie pytają [INTERWENCJA] Mieszkańcy Opola pytają, co stanie się z odnalezionymi rzeczami w opolskiej katedrze. Za kilka dni mają zakończyć się trwające tam od ponad roku badania… » więcej 2023-09-21, godz. 15:13 Nadmiar pacjentów, deficyt lekarzy, brak opiekunek medycznych – opieka hospicyjna choć na wysokim poziomie, boryka… Słuchacze się niepokoją o opiekę paliatywną w regionie. Dziś (21.09) w paśmie interwencyjnym zajęliśmy się tym trudnym tematem. Dane są takie: w 2019… » więcej 2023-09-20, godz. 14:10 "To była masakra". Mieszkańcy Leśnicy i Poręby od lat mają problem z podtopieniami [INTERWENCJA] Burza i ulewa nawiedziły w zeszłym tygodniu (13.09) powiat strzelecki. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę po tym potok wody i błota… » więcej 2023-09-19, godz. 13:40 Była zapowiedź i co dalej? Rodzice uczniów PSP 10 w Opolu pytają o rozbudowę szkoły [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Obietnica padła ponad rok temu i... cisza. Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu pytają, co z obiecaną budową nowego skrzydła placówki… » więcej 2023-09-18, godz. 13:10 Samochody elektryczne płoną na potęgę - fakt czy mit? [INTERWENCJA] Czy to prawda, że samochody elektryczne płoną na potęgę? Nasz reporter Krzysztof Dobrowolski wybrał się dziś (18.09) do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej… » więcej 2023-09-15, godz. 15:00 „Nieprzemyślana lokalizacja dla uciążliwych urządzeń” – skarżą się mieszkańcy sąsiadujący z placem zabaw… Cymbały i tyrolka na placu zabaw przy ul. Mickiewicza w Paczkowie uprzykrzają życie okolicznym mieszkańcom. Plac został oddanych do użytku 1 czerwca. Dzieci… » więcej 2023-09-14, godz. 14:00 "Boimy się tu mieszkać" - alarmują lokatorzy kamienicy przy ul. Franciszka J. Buhla w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj… Strach mieszkańców ul. Franciszka Józefa Buhla w Opolu pojawił się po pożarze jednego z mieszkań, do którego doszło w czerwcu. Od tamtego czasu, jak mówią… » więcej 2023-09-13, godz. 14:20 "Barka" może zatonąć, remont w stoczni jest niezbędny [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji [ZDJĘCIA] - Najważniejsze na świecie dobro pochodzi od nas i jest w nas samych - tak podsumowuje sens swojej ponad 50-letniej pracy z młodzieżą harcmistrz Maria Markuszewska… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »