Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-20, 22:29 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Energia artystów spoza głównego nurtu na koniec festiwalu [ZDJĘCIA, FILM]

Marta Zalewska „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Marta Zalewska „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Czwarty dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu to koncert artystów, którzy tworzą poza głównym nurtem. W ramach koncertu "Scena alternatywna - Romantyczność" wystąpili m.in. Hedone, KIWI, Nela, P.Unity czy String Connection. Ponadto ze względu na 200. rocznicę wydania "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza - pojawiły się cytaty w interpretacji aktora Henryka Talara.
Dla artystów młodego pokolenia, którzy wystąpili na "Scenie alternatywnej" koncert był przeżyciem. Nela, czyli Nela Szadkowska, wykonała trzy utwory "Obieg", "To nie my" i premierowy "Czekam na Ciebie". Wszystkie trzy powstały we współpracy z producentem Pepe. - Poznaliśmy się około miesiąc temu na próbie przed Opolem - mówi Nela. - Wcześniej pracowaliśmy zdalnie. Nawiązaliśmy kontakt przez internet. Od samego początku nasza współpraca odbywała się zdalnie. Myślę, że mamy bardzo podobne inspiracje. Dobrze rozumiemy się, więc nie było to problematyczne - dodaje.

- Bardzo się cieszę, że powstało coś takiego jak Scena Alternatywna i że zostałam zaproszona - mówiła KIWI, czyli Wiktoria Nazarian. - Troszkę zdziwiłam się, ale może to moja skromność, że to, co robię zostało dostrzeżone i że zostanie to ujęte w telewizji. Dla mnie to też jest zupełnie nowe przeżycie. Taka duża scena i to, ile osób tutaj nad tym pracuje. Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie. Ta scena alternatywna tu jeszcze się przebija i mam nadzieję, że będzie rozwijać się i że nie zrezygnują z tego nurtu - dodaje.

Scena Alternatywna zakończyła tegoroczny 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Radio Opole było patronem medialnym.


Nela
KIWI

Zobacz także

2022-06-20, godz. 18:06, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Scena alternatywna z podtekstem romantycznym w strugach deszczu [ZDJĘCIA] Od ulewnego deszczu rozpoczęły się próby do ostatniego festiwalowego koncertu. 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki zakończy koncert 'Scena Alternatywna - Romantyczność'. » więcej 2022-06-20, godz. 00:22, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Upalna noc i gorące piosenki. "To już lato" na finał niedzieli w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ] Już możemy narzekać na upały, albo przypomnieć sobie wakacyjne hiy. I taki koncert 'To już lato!, czyli wakacyjne opolskie przeboje' zagościł w amfiteatrze i wprawił w doskonały nastrój zgromadzoną tu publiczność. W koncercie… » więcej 2022-06-19, godz. 23:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Magdalena Meg Krzemień wygrała Debiuty 2022! Znacie ją z Radia Opole [ZDJĘCIA] Magdalena Meg Krzemień zwyciężyła w konkursie Debiutów 59. KFPP w Opolu. To do niej powędrowała nagroda Karolinki im. Anny Jantar. Artystka wystąpiła w amfiteatrze z piosenką 'Od dzisiaj'. Dodajmy, że Meg Krzemień była prowadzącą… » więcej 2022-06-19, godz. 23:05, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Wakacje z blondynką przy 10 w skali Beauforta. Hity wakacji w Opolu 'To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje' - to właśnie ten koncert kończy trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Artyści polskiej sceny muzycznej, dzięki największym hitom wakacyjnym wprowadzą widzów w letni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »