Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 22:47 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: Karolina Lizer razy trzy! Nagrody Premier jadą do Warszawy. ZAiKS docenił również autorów utworu "Tylko Tu" [ZDJĘCIA, FILM]

Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Karolina Lizer, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Tegoroczny konkurs "Premier" 59. KFPP w Opolu należał do Karoliny Lizer. To właśnie ona z piosenką "Czysta woda" zgarnęła trzy główne nagrody.
To nagroda im. Karola Musiała, jury oraz autorów i kompozytorów ZAiKS za tekst. W rywalizacji udział wzięło dziewięciu artystów. Laureatka trzech nagród przyznała w rozmowie z Radiem Opole, że to dla niej ogromne zaskoczenie i nie spodziewała, że zabierze z Opola choć jedną statuetkę.

Karolina Lizer to wokalistka, pianistka i klawesynistka. Jest uczennicą Elżbiety Zapendowskiej. Dwa lata temu występowała w Debiutach 57. KFPP, brała również udział w tegorocznych eliminacjach do konkursu Eurowizji.

- Właśnie rozmawiałam z moją mamą, która pilnuje mnie tutaj, żeby nic mi się nie stało i wszystko było dobrze i tak mówiłyśmy, że nie nastawiamy się na żadną nagrodą. Cieszyłyśmy, że jesteśmy tu i myślałyśmy, że jak jedna nagroda może przyjdzie, to było ekstra, a tutaj mamy 3. Wielka niespodzianka. Powiem tak, że jak ja pierwszy raz przeczytałam ten tekst, to wiedziałam, co chce z nim zrobić i czułam, że to musi odnieść wielki sukces, nie wiedziałam tylko na jaką, ale okazuje, że na wielką - powiedziała reporterce Radia Opole.

Nagroda autorów i kompozytorów ZAiKS za najlepszą muzykę powędrowała do Sonii Maselik, Adama Mavooi Związek oraz Przemka Puk za utwór "Tylko Tu". Jak podkreśliła artystka, emocje są ogromne i dla niej to docenienie jej pracy.

- Ogromne emocje, trochę nie spodziewałam się tego. Jestem ogromnie wdzięczna i dziękuje Adamowi i Przemkowi, że stworzyli ze mną tę piosenkę, bo bez nich tej piosenki nie byłoby. Jest moja i na pewno będę ten wieczór pamiętać na długo - mówi Maselik.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem 59. KFPP. Wszystkie koncerty festiwalu transmitujemy na naszej antenie.
Karolina Lizer
Sonia Maselik
Karolina Lizer w Festiwalowym Radiu Opole

Zobacz także

2022-06-19, godz. 13:48, Kultura i rozrywka 59. KFPP: ruszyły próby do trzeciego dnia festiwalu. Na początek koncert "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" [ZDJĘCIA, FILM] W ten weekend opolski amfiteatr nie cichnie. Przed nami trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Początek 20:15. Na razie artyści ćwiczą przed głównym występem. Na początek ruszyły próby generalne do koncertu 'To… » więcej 2022-06-18, godz. 23:18, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Urodzinowy koncert Justyny Steczkowskiej czarował dźwiękami, oprawą i kreacjami [ZDJĘCIA] Swoją karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. Na deskach opolskiego amfiteatru debiutowała w 1994 roku zdobywając 'Karolinkę'. Wydała 17 albumów studyjnych i koncertowała po całym świecie. Mowa… » więcej 2022-06-18, godz. 22:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Przed nami wielkie urodziny. Dziewczyna szamana w Opolu świętuje podwójny jubileusz [ZDJĘCIA] 50. urodziny i ćwierć wieku na scenie. Justyna Steczkowska podczas dzisiejszego wieczoru w opolskim amfiteatrze w ramach 59. KFPP będzie miała swój jubileuszowy recital zatytułowany 'Dziewczyna szamana'. Artystka zaśpiewa dziewięć… » więcej 2022-06-18, godz. 20:42, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Dziesięć premierowych piosenek na tegorocznym festiwalu. Ruszył wieczór konkursowy [ZDJĘCIA] Pierwszym koncertem sobotniego festiwalowego wieczoru są Premiery. Usłyszymy dziesięciu wykonawców w zróżnicowanych gatunkowo utworach. Wśród wykonawców między innymi Stanisława Celińska czy Wojciech Cugowski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »