Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 20:42 Autor: Mariusz Majeran

59. KFPP: Dziesięć premierowych piosenek na tegorocznym festiwalu. Ruszył wieczór konkursowy [ZDJĘCIA]

Sonia Maselik, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Sonia Maselik, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Natalia Zastępa, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Natalia Zastępa, koncert “Premiery”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Pierwszym koncertem sobotniego festiwalowego wieczoru są Premiery. Usłyszymy dziesięciu wykonawców w zróżnicowanych gatunkowo utworach. Wśród wykonawców między innymi Stanisława Celińska czy Wojciech Cugowski.
- Ten festiwal jest dla mnie bardzo ważny - mówi jedna z wokalistek Sabina Szewczyk. - Dla mnie ma szczególne znaczenie, o tyle, że dziewięć miesięcy temu startowałam w konkursie Debiuty. Emocje były ogromne i myślę, że czy za pierwszym razem, czy za dziesiątym te emocje będą takie same.

- Nie występuję tu po raz pierwszy - dodaje Bartas Szymoniak. - Ten festiwal jest jedynym festiwalem, tak naprawdę, który docenia przekaz tekstowy. Tu się śpiewa swoje utwory. Tutaj można być sobą

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:15, transmitujemy go na naszej antenie. Podczas tego koncertu będzie łączenie z jurorami w lokalnych ośrodkach telewizyjnych, którzy będą oceniać wykonawców. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Sabina Szewczyk
Bartas Szymoniak

Zobacz także

2022-06-19, godz. 13:48, Kultura i rozrywka 59. KFPP: ruszyły próby do trzeciego dnia festiwalu. Na początek koncert "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" [ZDJĘCIA, FILM] W ten weekend opolski amfiteatr nie cichnie. Przed nami trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Początek 20:15. Na razie artyści ćwiczą przed głównym występem. Na początek ruszyły próby generalne do koncertu 'To… » więcej 2022-06-18, godz. 23:18, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Urodzinowy koncert Justyny Steczkowskiej czarował dźwiękami, oprawą i kreacjami [ZDJĘCIA] Swoją karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. Na deskach opolskiego amfiteatru debiutowała w 1994 roku zdobywając 'Karolinkę'. Wydała 17 albumów studyjnych i koncertowała po całym świecie. Mowa… » więcej 2022-06-18, godz. 22:47, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Karolina Lizer razy trzy! Nagrody Premier jadą do Warszawy. ZAiKS docenił również autorów utworu "Tylko Tu" [ZDJĘCIA, FILM] Tegoroczny konkurs 'Premier' 59. KFPP w Opolu należał do Karoliny Lizer. To właśnie ona z piosenką 'Czysta woda' zgarnęła trzy główne nagrody. » więcej 2022-06-18, godz. 22:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Przed nami wielkie urodziny. Dziewczyna szamana w Opolu świętuje podwójny jubileusz [ZDJĘCIA] 50. urodziny i ćwierć wieku na scenie. Justyna Steczkowska podczas dzisiejszego wieczoru w opolskim amfiteatrze w ramach 59. KFPP będzie miała swój jubileuszowy recital zatytułowany 'Dziewczyna szamana'. Artystka zaśpiewa dziewięć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »