Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 23:18 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: Urodzinowy koncert Justyny Steczkowskiej czarował dźwiękami, oprawą i kreacjami [ZDJĘCIA]

Koncert „Dziewczyna szamana – 50. urodziny Justyny Steczkowskiej”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Koncert „Dziewczyna szamana – 50. urodziny Justyny Steczkowskiej”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Swoją karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. Na deskach opolskiego amfiteatru debiutowała w 1994 roku zdobywając "Karolinkę". Wydała 17 albumów studyjnych i koncertowała po całym świecie. Mowa o Justynie Steczkowskiej - Dziewczynie Szamana, która w Opolu świętowała swoje 50. urodziny i 25-lecie pracy na scenie.
Artystka swój recital zaczęła od przeboju "Dziewczyna Szamana" i natychmiast porwała publiczność. Jeszcze przed samym występem nie kryła wzruszenia, bo jak podkreśliła - dla niej każdy występ na deskach opolskiego amfiteatru, to wyjątkowe przeżycie.

- Trochę strach, jak nigdy na scenie. Jestem taka zestresowana trochę. Ale jak to wszystko się już skończy, a dam z siebie wszystko, i to wszystko się uda, to będę bardzo szczęśliwa. To jest wielkie show, owoc pracy wielu ludzi, których trudno tu wszystkich wymienić - mówiła Justyna Steczkowska.

Wśród publiczności nie mogło zabraknąć oczywiście wieloletnich fanów artystki, którzy - jak podkreślali - kochają ją za subtelność, klasę i to, że nie zmienia swojego repertuaru.

- Ona jest cudowna, głos, figura, wszystko. Jest to wyjątkowa artystka, wspaniały ten koncert, bo to wspaniały jubileusz - mówią widzowie.

Jak na urodziny przystało opolska publiczność zaśpiewała jubilatce "Sto Lat". Steczkowska z kolei zapowiedziała, że przyszły rok spędzi w trasie koncertowej pod hasłem Steczkowska - Demarczyk, gdzie prezentować będzie swoje interpretacje utworów Ewy Demarczyk

Dodajmy, że recital został wyreżyserowany przez Bogusława Pawlicę, a artystce przez cały koncert towarzyszyli tancerze z grupy "Volt". Radio Opole jest patronem medialnym 59. KFPP.
Justyna Steczkowska
Fani Justyny Steczkowskiej

Zobacz także

2022-06-19, godz. 13:48, Kultura i rozrywka 59. KFPP: ruszyły próby do trzeciego dnia festiwalu. Na początek koncert "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" [ZDJĘCIA, FILM] W ten weekend opolski amfiteatr nie cichnie. Przed nami trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Początek 20:15. Na razie artyści ćwiczą przed głównym występem. Na początek ruszyły próby generalne do koncertu 'To… » więcej 2022-06-18, godz. 22:47, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Karolina Lizer razy trzy! Nagrody Premier jadą do Warszawy. ZAiKS docenił również autorów utworu "Tylko Tu" [ZDJĘCIA, FILM] Tegoroczny konkurs 'Premier' 59. KFPP w Opolu należał do Karoliny Lizer. To właśnie ona z piosenką 'Czysta woda' zgarnęła trzy główne nagrody. » więcej 2022-06-18, godz. 22:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Przed nami wielkie urodziny. Dziewczyna szamana w Opolu świętuje podwójny jubileusz [ZDJĘCIA] 50. urodziny i ćwierć wieku na scenie. Justyna Steczkowska podczas dzisiejszego wieczoru w opolskim amfiteatrze w ramach 59. KFPP będzie miała swój jubileuszowy recital zatytułowany 'Dziewczyna szamana'. Artystka zaśpiewa dziewięć… » więcej 2022-06-18, godz. 20:42, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Dziesięć premierowych piosenek na tegorocznym festiwalu. Ruszył wieczór konkursowy [ZDJĘCIA] Pierwszym koncertem sobotniego festiwalowego wieczoru są Premiery. Usłyszymy dziesięciu wykonawców w zróżnicowanych gatunkowo utworach. Wśród wykonawców między innymi Stanisława Celińska czy Wojciech Cugowski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »