Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: w opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA]

Anna Hnatowicz, próby do Debiutów, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Anna Hnatowicz, próby do Debiutów, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
W opolskim amfiteatrze ponownie rozbrzmiewa muzyka. Rozpoczął się drugi dzień prób generalnych do koncertu wieczornego „Debiuty”. Młodzi wykonawcy już w strojach i z pełną oprawą muzyczną sprawdzają się na deskach amfiteatru. O nagrodę im. Anny Jantar oraz nagrodę publiczności powalczy łącznie 10 wykonawców. Nie zabraknie także ubiegłorocznych laureatów.
Jedną z wokalistek, jaką będziemy mogli dziś wieczorem (18.06) podziwiać podczas koncertu jest Anna Hnatowicz, która wraz z zespołem wykona utwór „Naucz mnie żyć od nowa”.

- Jestem miło zaskoczono, bo myślałam, że tu wszystko będzie tak szybko się dziać, natychmiastowa zmiana, kolej następnego, a jest wręcz przeciwnie, jesteśmy bardzo zaopiekowani i każdy wie, co ma robić. Moja obecność tutaj to była spontaniczna decyzja, ja nie mówiłam nic chłopakom o tym, ale udało się, więc trzeba łapać na żywioł, to co się wydarzyło.

Na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentuje się także laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Amelia Dubanowska, która zaprezentuje piosenkę "Ortygia". Jak mówi, gotowa do występu będzie chyba dopiero wieczorem, jak wyjdzie na scenę i zobaczy publiczność.

- To jest w ogóle wielki wyczyn śpiewać tutaj, więc do mnie na razie to nie dotarło. Dopiero chyba jak stanę na scenie, usłyszę muzykę i zobaczę publiczność, to wtedy do mnie to dotrze, że jestem tutaj i będę śpiewać. Oczywiście, to było moje wielkie marzenie znaleźć się tutaj.

Dodajmy, że koncert „Debiuty” rozpocznie się o godzinie 22:20. O nagrodzie im. Anny Jantar zadecyduje jury, a o nagrodzie publiczności widzowie, którzy za pomocą sms-ów wyłonią zwycięzcę.
Anna Hnatowicz
Amelia Dubanowska

Zobacz także

2022-06-18, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Jego teksty zna cała Polska. Bogdan Olewicz odsłonił swoją gwiazdę na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Autor najpopularniejszych piosenek polskich wykonawców Bogdan Olewicz, dołączył do posiadaczy gwiazdy w Opolskiej Alei Gwiazd. To autor m.in. takich hitów jak Autobiografia, Nie płacz Ewka, czy Idź Precz. Pisał teksty piosenek nie… » więcej 2022-06-18, godz. 17:35, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Ostatnie przygotowania przed Premierami. Karolinka już czeka na zwycięzcę [ZDJĘCIA, FILM] 10 piosenek konkursowych i dwa występy ekstra - tak przedstawia się plan wieczornego koncertu Premier 59. KFPP w Opolu. Przypomnijmy, że występujący walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W amfiteatrze trwają ostatnie generalne prz… » więcej 2022-06-18, godz. 10:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Volt w pełnej gotowości. Dla tancerzy to trzydniowy maraton Podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki oprócz znakomitych polskich artystów zobaczymy także tancerzy z grypy Volt. Grupa blisko 60 osób już od wtorku (14.06) trenuje na deskach opolskiego amfiteatru pod okiem Agustina Egurroli… » więcej 2022-06-18, godz. 09:55, Wiadomości z regionu "Premiery", "Debiuty" i recital Justyny Steczkowskiej w drugim dniu festiwalu. Agata Konarska: "Festiwal w Opolu i Telewizja Polska kreują wielkie gwiazdy" - W koncercie 'Premier' mamy 10 wykonawców, znanych już artystów polskiej sceny muzycznej. Nowością będzie sposób wyłaniania laureata tego koncertu - mówiła w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Agata Konarska, rzeczniczka festiwalu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »