Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 22:39 Autor: Mariusz Majeran

59. KFPP: Nie licząc godzin czy wakacji z blondynką. Wspomnieniowy koncert "Od Opola Do Opola" na rozpoczęcie festiwalu [DUŻO ZDJĘĆ, FILMY]

Ania Wyszkoni, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Ania Wyszkoni, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Sławek Uniatowski, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Sławek Uniatowski, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Halina Frąckowiak, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Halina Frąckowiak, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Pierwszy koncert 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zgromadził komplet publiczności, która gromkimi brawami oklaskiwała znanych wykonawców. Koncert był okazją, by przypomnieć wielkie festiwalowe przeboje.
- Uwielbiam ten festiwal - mówi Andrzej Rybiński. - Ale "Nie liczę godzin" w tym roku zaczynamy czterdziestą rocznicę. To były festiwale, które były przesiąknięte nami. To my byliśmy sercem w Opolu.

- Śpiewamy piosenki grupy VOX - mówią znani z utworu "Miłość w Zakopanem" artyści. - Cześć tu Sławomir, cześć tu Kajra. To jest nasz trzeci występ na festiwalu. No i mamy zaszczyt, że możemy w tym koncercie też wziąć udział. I my i VOX-y.

- "Przeżyłam z tobą tyle lat" to mój wielki przebój festiwalowy - mówi Krystyna Giżowska. - Kiedyś dawno, dawno temu. Dwadzieścia dziewięć lat temu ten przebój bisowałam tutaj wielokrotnie. Nie chciała mnie publiczność opolska puścić ze sceny.

Koncert był także okazją do wręczenia jubileuszowych statuetek, miedzy innymi Justynie Steczkowskiej, Ani Wyszkoni i Sławkowi Uniatowskiemu. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Transmitujemy wszystkie koncerty 59. KFPP.
Andrzej Rybiński
Kajra&Sławomir
Krystyna Giżowska
Sławek Uniatowski w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Zespół Vox w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

2022-06-18, godz. 00:28, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Folkowe Opole porwało publiczność [ZDJĘCIA] Od 'Lornetki' przez 'Czerwone korale' po 'Bystrą wodę'. Drugi koncert pierwszego dnia 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu porwał publiczność do zabawy. To było 'Folkowe Opole'. Wszyscy zaproszeni do koncertu wykonawcy potwierdzali… » więcej 2022-06-17, godz. 22:56, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Polska folkiem stoi? Tej nocy z pewnością. Ruszył koncert "Folkowe Opole" 'Folkowe Opole' wystartowało! To energetyczne muzyczne show w opolskim amfiteatrze jest drugim koncertem piątkowego wieczoru 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono m.in. zespoły Golec… » więcej 2022-06-17, godz. 21:14, Wiadomości z regionu "Tu czuć tę atmosferę". W Strefie Widza w opolskim rynku można oglądać wszystkie koncerty 59. KFPP To już tradycja. Jak co roku w opolskim rynku stanęła Strefa Widza. Niektórzy przyszli tam, bo nie zdążyli kupić biletu do amfiteatru, a inni chcieli po prostu obejrzeć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki pod chmurką na telebimie… » więcej 2022-06-17, godz. 20:32, Kultura i rozrywka Opolski festiwal wystartował! 59. edycja muzycznego święta rozpoczyna się od podsumowania roku "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA, FILMY] Usłyszeliśmy hymn Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a to oznacza, że już po raz 59. w Amfiteatrze Tysiąclecia rozpoczęła się wielka impreza muzyczna! » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »