Radio Opole » Kronika sportowa Radia Opole
2022-04-14, 11:00 Autor: Jakub Biel

Pogoń Prudnik z awansem do ćwierćfinału

Pogoń Prudnik - Sudety Jelenia Góra [foto: Mariusz Studzienny]
Pogoń Prudnik wygrała z Sokołem Ostrów Mazowiecka 78:59 (15:18, 18:8, 19:15, 26:18) w trzecim meczu II rundy play-off koszykarskiej 2. ligi mężczyzn. Dzięki zwycięstwu Pogoń awansowała do ćwierćfinału rozgrywek, w którym zmierzy się z AZS AWF Mickiewiczem Romus Katowice.
Zawodnicy Sokoła Ostrów Mazowiecka byli w stanie postawić się koszykarzom z Prudnika tylko w pierwszej kwarcie spotkania. Ich największa przewaga wyniosła 5 "oczek". Od początku drugiej kwarty do głosu zaczęli jednak dochodzić prudniczanie, którzy po 20 minutach prowadzili 33:26.

Dominacja Pogoni nie podlegała dyskusji także i w drugiej części gry. Na 4 minuty przed końcem meczu koszykarze Pogoni osiągnęli najwyższe 19. punktowe prowadzenie i już w tym momencie byli niemalże pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 78:59.

Najskuteczniejszymi zawodnikiem spotkania byli Patryk Garwol i Tomasz Madziar, którzy zdobyli po 19 punktów.

- Zrobiliśmy kolejny krok i nie chcemy się zatrzymywać – powiedział trener Pogoni Prudnik Tomasz Michalak.

- Wiedzieliśmy, że to będą trudne zawody, a przeciwnik bardzo wymagający. Przede wszystkim cieszymy się z tego, że przeszliśmy do kolejnej rundy i będziemy już przygotowywać się do następnego przeciwnika.

Przypomnijmy, Pogoń Prudnik wygrała grupę D rozgrywek 2. ligi, a w walce od awans do drugiej rundy pokonała Obrę Kościan. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe z katowiczanami odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w prudnickiej hali ''Obuwnik''. Awans do półfinału zapewni sobie zespół, który wygra dwa spotkania.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-05-23, godz. 20:20 Ekstraklasa - Dawid Kroczek dalej trenerem Cracovii Dawid Kroczek na dłużej zostanie trenerem piłkarzy Cracovii. 35-latek związał się z klubem nową umową obowiązującą do 2025 roku z opcją przedłużenia… » więcej 2024-05-23, godz. 20:05 NHL - Panthers wygrali pierwszy mecz finału na Wschodzie Hokeiści Florida Panthers w hali Madison Square Garden pokonali New York Rangers 3:0, w finałowym meczu na Wschodzie ligi NHL. » więcej 2024-05-23, godz. 19:55 NBA - Mavericks wygrali w pierwszym meczu w finale Zachodu Koszykarze Dallas Mavericks na wyjeździe wygrali z MinnesotąTimberwolves 108:105, w pierwszym finałowym meczu na Zachodzie. » więcej 2024-05-22, godz. 23:01 LN - Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi na inaugurację Reprezentacja Polski siatkarzy od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. » więcej 2024-05-22, godz. 23:00 Superliga kobiet - KPR Gminy Kobierzyce ze srebrem, Zagłębie lepsze po karnych od FunFlooru Piłkarki ręczne KPR-u Gminy Kobierzyce zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski. W meczu ostatniej, 28. kolejki grupy finałowej pokonały MKS URBIS Gniezno… » więcej 2024-05-22, godz. 22:59 French Open - Porażka Kawy w II rundzie kwalifikacji Katarzyna Kawa nie zdołała awansować do decydującej rundy trzystopniowych kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach… » więcej 2024-05-22, godz. 22:58 LE - Triumf Atalanty! Piłkarze Atalanty Bergamo po raz pierwszy w historii triumfowali w Lidze Europy. » więcej 2024-05-22, godz. 20:19 Superliga kobiet - Szczypiorno utrzymało się w elicie Drużyna AWS Energa Szczypiorno Kalisz utrzymała się w Superlidze piłkarek ręcznych. » więcej 2024-05-22, godz. 19:19 LM - Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Re-Plast Unia Oświęcim poznała rywali w fazie zasadniczej hokejowej Ligi Mistrzów. » więcej 2024-05-22, godz. 18:52 Challenger w Skopju - Majchrzak zagra w ćwierćfinale Kamil Majchrzak zagra w ćwierćfinale tenisowego challengera na ziemnych kortach w stolicy Macedonii Północnej - Skopju. » więcej