Radio Opole » Dobrze być w formie
2024-04-04, 07:30 Autor: Agnieszka Lubczańska

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu

badanie pacjenta, zdjęcie poglądowe. [Fot. elements.envato.com]
badanie pacjenta, zdjęcie poglądowe. [Fot. elements.envato.com]
Będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki - to wszystko w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” już w najbliższą sobotę (06.04) od godziny 11:00 do 18:00 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu.
Dodatkowo obecni na wydarzeniu będą: lekarz kardiolog, lekarz internista oraz dietetyk kliniczny, z którymi będą dostępne konsultacje. Akcję pod patronatem Radia Opole szykują studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Tego dnia na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można wykonać darmowe badanie poziomu glukozy we krwi, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze. Kto się zastanawia jaki ma poziom cholesteroli, będzie miał okazję to sprawdzić. Przy stoisku będzie także mierzone Pol-SCORE (na podstawie wyniku cholesterolu całkowitego oraz ciśnienia skurczowego), pojawi się skala ryzyka zgonu z powodów sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat.

Będzie też miejsce do prelekcji na temat zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem oceniania stanu przytomności poszkodowanego, występowania czynności życiowych (np. oddechu), informowania służb ratunkowych o zdarzeniu. Nie zabraknie „Szpitala pluszowego misia” skierowanego do najmłodszych uczestników wydarzenia, a mającego na celu oswojenie małych dzieci z zawodem lekarza i przekonanie ich do chętnego odwiedzania gabinetów lekarskich.

„Zdrowie pod kontrolą” to największa ogólnopolska akcja IFMSA-Poland, do której to organizacji należą także studenci medycyny z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Dobrze być w formie

2024-05-24, godz. 07:00 Długowieczność w zdrowiu - klucz do pełni życia Jaki jest sekret długiego i zdrowego życia? Gdzie kryje się recepta na dotarcie do sędziwego wieku, która daje też gwarancję zachowania witalności i radości?… » więcej 2024-05-23, godz. 07:00 Eksperci: poziom zabezpieczenia danych w instytucjach ochrony zdrowia jest bardzo niski Poziom zabezpieczenia danych w większości instytucji ochrony zdrowia jest bardzo niski - ocenili eksperci ChronPesel.pl. Wskazali, że placówki medyczne słabo… » więcej 2024-05-22, godz. 07:00 Otwarto Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca Otwarto pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. Na Kardiolinii pacjenci oraz ich bliscy mogą uzyskać wszystkie przydatne… » więcej 2024-05-21, godz. 07:00 Coraz więcej dzieci i młodzieży potrzebuje pomocy psychologicznej i psychiatrycznej W opiece psychiatrycznej dzieci i młodzieży kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii ma koordynacja udzielanej pomocy. Specjaliści przekonują, że szczególną… » więcej 2024-05-20, godz. 07:00 Ogólnopolski Dzień Bliźniąt Przychodzą na świat raz na 80 porodów, a w niedzielę miały swoje święto - Ogólnopolski Dzień Bliźniąt. » więcej 2024-05-17, godz. 10:06 Ponad 12 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze Ponad 12 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze - szacują lekarze, z tego 40 procent nie zdaje sobie sprawy, że choruje. Przy okazji obchodzonego dziś… » więcej 2024-05-17, godz. 07:00 Maj - trudny czas dla alergików, jak odróżnić alergię od przeziębienia Wiosna to trudny czas dla alergików. Według szacunków w Polsce nawet 12 milionów osób cierpi z powodu różnego rodzaju alergii i uczuleń. W tym roku przyroda… » więcej 2024-05-16, godz. 07:00 Akademia Czerniaka rozpoczęła trzynastą akcję edukacyjno-profilaktyczną Specjaliści podkreślają, że w ostatnich latach wzrosła liczba rozpoznanych czerniaków - wyjątkowo agresywnych nowotworów złośliwych skóry. Rocznie w… » więcej 2024-05-15, godz. 07:00 NFZ uruchomił mapę punktów pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży Narodowy Fundusz Zdrowia stworzył interaktywną mapę punktów pomocy opieki psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. » więcej 2024-05-14, godz. 07:00 Dania: nowa metoda leczenia pacjentów uczulonych na chemioterapię Centrum Alergii w Szpitalu Uniwersyteckim w Odense w Danii opracowało nową metodę leczenia pacjentów onkologicznych uczulonych na chemioterapię. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »