Radio Opole » Dobrze być w formie
2023-12-08, 07:30 Autor: oprac. Agnieszka Lubczańska

Akcja "Zdrowie pod kontrolą"

Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji „Zdrowie pod kontrolą". Na miejscu będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12) w godzinach od 10 do 18 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu.
Studenci szykują dziesięć stanowisk obejmujących m.in. darmowe badanie pomiaru glikemii i ciśnienia z zachowaniem norm sanitarnych, połączone z edukacją z zakresu cukrzycy, jej wpływu na życie oraz istoty kontroli ciśnienia i wpływu nadciśnienia na zdrowie ogólne organizmu.

Nie zabraknie „Szpitala pluszowego misia” skierowanego do najmłodszych uczestników wydarzenia, a mającego na celu oswojenie małych dzieci z zawodem lekarza i przekonanie ich do chętnego odwiedzania gabinetów lekarskich. Będzie też miejsce do prelekcji na temat zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy oraz stanowisko do nauki samobadania piersi oraz jąder.

„Zdrowie pod kontrolą” to największa ogólnopolska akcja IFMSA-Poland, do której to organizacji należą także studenci medycyny z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego i to oni organizuje akcję w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Dobrze być w formie

2024-02-26, godz. 07:30 Insulina w pigułce gotowa do badań klinicznych Naukowcy opracowali chronioną przez nanocząstki insulinę, którą można będzie podawać doustnie - nawet w czekoladzie - i w przyszłym roku chcą rozpocząć… » więcej 2024-02-23, godz. 07:30 Ludzie mogą mieć w sobie „eliksir młodości” Biotechnolodzy tak przeprogramowali limfocyty T, że atakują one stare, szkodzące organizmowi komórki. Poddane ich działaniu myszy wolniej się starzały i… » więcej 2024-02-22, godz. 07:30 Niektórzy pacjenci nawet po 2-3 latach nie dochodzą do pełnego zdrowia po COVID-19 COVID-19 może powodować odlegle skutki po zakończeniu ostrej fazy choroby. Niektórzy pacjenci nawet po 2-3 latach nie dochodzą do pełnego zdrowia po COVID-19… » więcej 2024-02-21, godz. 07:30 Naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za otyłość Pod wpływem diety wysokotłuszczowej mitochondria - struktury wewnątrz komórek, które pomagają spalać tłuszcz - dzielą się na wiele znacznie mniej efektywnych… » więcej 2024-02-20, godz. 07:30 Profesor Ernest Kuchar: coraz więcej zachorowań na grypę Coraz więcej zachorowań na grypę. Kierownik Kliniki Pediatrii WUM i ekspert LUXMED profesor Ernest Kuchar powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że o… » więcej 2024-02-19, godz. 07:30 Rak prostaty - najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn Rak prostaty to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn i druga przyczyna zgonów u nich. Podczas debaty specjaliści podkreślali, że polscy mężczyźni… » więcej 2024-02-16, godz. 07:30 Badania: dzieci wychowywane w dwujęzycznej rodzinie już w czwartym miesiącu inaczej rozwijają mózg Noworodki, wychowywane w dwujęzycznej rodzinie, już w czwartym miesiącu życia inaczej rozwijają ośrodek mowy - wynika z badań specjalistów University of… » więcej 2024-02-15, godz. 07:30 Geny zegara biologicznego, insulina i otyłość – Polacy znaleźli ciekawą zależność Zegar biologiczny pomaga regulować czas różnych procesów zachodzących w organizmie. Zmienność dobową wykazują m.in. geny regulujące wrażliwość na… » więcej 2024-02-14, godz. 07:30 Onkolodzy zachęcają do systematycznych badań profilaktycznych Onkolodzy zachęcają do systematycznych badań profilaktycznych. Przypominają, że wcześnie wykrytego raka można wyleczyć. » więcej 2024-02-13, godz. 07:30 Ciężkie metale przyspieszają starzenie się jajników U kobiet narażonych na działanie toksycznych metali ciężkich może wystąpić wcześniejsze starzenie się jajników - informuje „The Journal of Clinical… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »