Radio Opole » Dobrze być w formie
2022-12-22, 16:00 Autor: PAP

Program "Poznaj Polskę na sportowo"

„Poznaj Polskę na sportowo” [fot. MEiN.gov.pl]
„Poznaj Polskę na sportowo” [fot. MEiN.gov.pl]
"Poznaj Polskę na sportowo" to program mający przez zabawę i ulubioną przez młodych ludzi rozrywkę kształtować lokalny patriotyzm, przywiązanie do miejsca – powiedział w wywiadzie w świątecznym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN przypomniał, że akcja "Poznaj Polskę na sportowo" jest częścią szerszego przedsięwzięcia "Poznaj Polskę", w którego ramach uczniowie wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne do miejsc związanych z polską historią i kulturą.


"Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowaliśmy kolejny moduł przedsięwzięcia. Zaproponowaliśmy uczniom trenującym piłkę nożną w klubach zrzeszonych w PZPN dofinansowanie do wyjazdów na mecze ligowe i Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski" – sprecyzował w dzienniku Czarnek.


Zdaniem Czarnka kluby sportowe "są jednym z "kluczowych elementów lokalnej kultury i tożsamości."


"Krótko mówiąc, +Poznaj Polskę na sportowo+ to pomysł, by przez zabawę, ulubioną przez młodych ludzi rozrywkę kształtować lokalny patriotyzm, przywiązanie do miejsca, w którym człowiek się urodził i wychował" – zaznaczył szef MEiN.


Czarnek powiedział "GPC", że uczniowie wyjeżdżający na mecze poznawali również historię drużyny ze swojego miasta.


"Wiemy, że zaszczepienie pasji sportowych od najmłodszych lat może w przyszłości zaowocować odkryciem talentów na miarę Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. Nasze dzieci i młodzież mają ogromny potencjał" – ocenił.


Prezes PZPN Cezary Kulesza podał w "GPC", że w programie wzięło udział blisko 20 tys. zawodników z całej Polski, trenujących piłkę nożną w 423 klubach.

Dobrze być w formie

2024-04-25, godz. 07:00 Ze szczepień się nie wyrasta Ze szczepień się nie wyrasta. Ta forma profilaktyki wielu chorób powinna nam towarzyszyć przez całe życie - przekonują lekarze i epidemiolodzy. » więcej 2024-04-24, godz. 07:00 Szczepienia nie tylko dla dzieci [DŹWIĘK] Pod hasłem „Ratowanie życia poprzez szczepienia” obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień. » więcej 2024-04-23, godz. 07:30 Eksperci: zmiany klimatu są coraz groźniejsze dla zdrowia ludzi Zmiany klimatu są coraz groźniejsze dla zdrowia i życia ludzi, przez co powodują coraz większe koszty społeczne. Dlatego konieczne są intensywne działania… » więcej 2024-04-22, godz. 07:00 Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Sztuczna inteligencja wspiera specjalistów radioterapii w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Nowa technologia pomaga precyzyjnie zaplanować… » więcej 2024-04-19, godz. 07:30 Kardiolodzy: Choroby układu sercowo-naczyniowego są głównym zabójcą Polaków Choroby układu sercowo-naczyniowego są wciąż tzw. głównym zabójcą Polaków. Ponadto przybywa czynników je powodujących, np. wzrasta sprzedaż papierosów… » więcej 2024-04-18, godz. 07:30 U kobiet zdrowie układu krążenia pogarsza się gwałtownie w okresie menopauzy U kobiet ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego rośnie się gwałtownie w okresie menopauzy - potwierdza najnowsze badanie, o którym informuje strona Amerykańskiego… » więcej 2024-04-17, godz. 07:30 Stres w średnim wieku sprzyja chorobie Alzheimera Doświadczane w średnim wieku wydarzenia, powodujące silny stres, mogą oznaczać wyższe ryzyko choroby Alzheimera w późniejszym okresie życia. Naukowcy… » więcej 2024-04-16, godz. 07:30 Mieszkańcy miast tracą pożyteczne mikroorganizmy jelitowe Mikrobiota jelitowa ludzi żyjących na terenach zurbanizowanych coraz bardziej ubożeje. Utrata kluczowych gatunków mikroorganizmów przyczynia się zaś do… » więcej 2024-04-15, godz. 07:30 E-papierosy powiązano z wyższym ryzykiem niewydolności serca Osoby, które palą e-papierosy mają znacznie większe ryzyko wystąpienia niewydolności serca w porównaniu z ludźmi, którzy nigdy ich nie stosowali - wynika… » więcej 2024-04-12, godz. 07:30 Biochemik: bakteriofagi mają potencjał, by uratować ludzkość (wywiad) Preparaty złożone z bakteriofagów można nazwać lekami, które same się produkują i same ograniczają: będą się namnażać, dopóki będą znajdować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »