Radio Opole » Dobrze być w formie
2022-12-22, 16:00 Autor: PAP

Program "Poznaj Polskę na sportowo"

„Poznaj Polskę na sportowo” [fot. MEiN.gov.pl]
„Poznaj Polskę na sportowo” [fot. MEiN.gov.pl]
"Poznaj Polskę na sportowo" to program mający przez zabawę i ulubioną przez młodych ludzi rozrywkę kształtować lokalny patriotyzm, przywiązanie do miejsca – powiedział w wywiadzie w świątecznym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN przypomniał, że akcja "Poznaj Polskę na sportowo" jest częścią szerszego przedsięwzięcia "Poznaj Polskę", w którego ramach uczniowie wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne do miejsc związanych z polską historią i kulturą.


"Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowaliśmy kolejny moduł przedsięwzięcia. Zaproponowaliśmy uczniom trenującym piłkę nożną w klubach zrzeszonych w PZPN dofinansowanie do wyjazdów na mecze ligowe i Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski" – sprecyzował w dzienniku Czarnek.


Zdaniem Czarnka kluby sportowe "są jednym z "kluczowych elementów lokalnej kultury i tożsamości."


"Krótko mówiąc, +Poznaj Polskę na sportowo+ to pomysł, by przez zabawę, ulubioną przez młodych ludzi rozrywkę kształtować lokalny patriotyzm, przywiązanie do miejsca, w którym człowiek się urodził i wychował" – zaznaczył szef MEiN.


Czarnek powiedział "GPC", że uczniowie wyjeżdżający na mecze poznawali również historię drużyny ze swojego miasta.


"Wiemy, że zaszczepienie pasji sportowych od najmłodszych lat może w przyszłości zaowocować odkryciem talentów na miarę Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. Nasze dzieci i młodzież mają ogromny potencjał" – ocenił.


Prezes PZPN Cezary Kulesza podał w "GPC", że w programie wzięło udział blisko 20 tys. zawodników z całej Polski, trenujących piłkę nożną w 423 klubach.

Dobrze być w formie

2023-03-22, godz. 07:00 Nieumiejętne korzystanie z urządzeń ekranowych - problemem społecznym dotyczącym wszystkich grup wiekowych Nieumiejętne korzystanie z internetu i urządzeń ekranowych jest dzisiaj problemem społecznym, dotyczącym wszystkich grup wiekowych, a nie tylko dzieci i młodzieży… » więcej 2023-03-21, godz. 07:00 Badacze wpadli na nowy trop na drodze do dłuższego życia Naukowcy odkryli enzymy, które usuwają toksyczne związki ze starzejącego się organizmu. Na razie o połowę przedłużyli życie laboratoryjnych robaków… » więcej 2023-03-20, godz. 07:00 Naukowcy: Kibicowanie pomaga psychice Udział w wydarzeniach sportowych poprawia dwa główne parametry dobrostanu psychicznego: zmniejsza poczucie samotności i zwiększa poczucie sensu życia - uznali… » więcej 2023-03-17, godz. 08:00 Dieta śródziemnomorska wspiera serce kobiet Według obszernej analizy dostępnych badań tzw. dieta śródziemnomorska średnio o 25 proc. zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej, a także redukuje ryzyko śmierci… » więcej 2023-03-16, godz. 07:00 Bezpłatne badania w ramach Światowego Tygodnia Jaskry Trwa akcja 'Polscy Okuliści Kontra Jaskra'. W obchodzonym Światowym Tygodniu Jaskry do 18 marca w wybranych placówkach będzie można bezpłatnie i bez skierowania… » więcej 2023-03-15, godz. 07:00 Kampania edukacyjna "Nie igraj z kleszczem - wygraj z Kleszczowym Zapaleniem Mózgu" Rozpoczęła się kampania edukacyjna 'Nie igraj z kleszczem - wygraj z Kleszczowym Zapaleniem Mózgu'. Ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby zakażeń… » więcej 2023-03-14, godz. 07:00 Czterodniowy tydzień pracy poprawia samopoczucie i utrzymuje wydajność Skrócenie czasu pracy o 20 proc. w skali tygodnia bez utraty wynagrodzenia doprowadziło do znacznego spadku poziomu stresu pracowników, redukcji dni na zwolnieniu… » więcej 2023-03-13, godz. 07:00 NFZ: każdy mężczyzna powinien pamiętać o regularnych badaniach O czym każdy mężczyzna powinien pamiętać, jeśli chce się cieszyć dobrym zdrowiem? O sporcie, zdrowym trybie życia, odpowiedniej diecie i radzeniu sobie… » więcej 2023-03-10, godz. 08:00 Kobiety pobiły rekord w Polski w samobadaniu piersi Nauka poprawnego samobadania i prelekcja na temat profilaktyki raka piersi - to elementy wydarzenia, które zorganizowano w Gdańsku. Głównym punktem spotkania… » więcej 2023-03-09, godz. 07:00 Powstał poradnik dla osób po udarze mózgu, ich rodzin i opiekunów Średnio co 8 minut ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu - wynika z lekarskich statystyk. Chorzy wymagają szybkiego leczenia, a później właściwej opieki i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »