Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-01-08, 11:41 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Wierzę w ducha gór. Sportowe oblicze Jareckiego

Wierzę w ducha gór. Sportowe oblicze Jareckiego
Jego świat to muzyka złożona z najlepszych dźwięków. Na co dzień trenuje jednak nie tylko swój głos ale również ciało i umysł. Jarecki to człowiek o wielu talentach i wielu zainteresowaniach. Sport odgrywa w jego życiu szczególną rolę.
Jarecki, czyli Jarosław Kubów jest obecny na polskim rynku muzycznym od ponad dwudziestu lat. W 1998 roku założył zespół Kultórwa. Następnie rozpoczął karierę solową i współpracę z kuzynem DJ-em BRK. Od początku kariery wydał łącznie z „Za Wysoko” cztery albumy. Jest również laureatem nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Jego muzyka jest energetycznym połączeniem funku i soulu a koncerty to prawdziwy wulkan energii.

W ubiegłym roku rozpoczął przygodę z radiem i do dziś możecie usłyszeć go na antenie Radia Opole w audycjach "Galaktyczny Poranek" oraz "Funk Jest". Skąd artysta czerpie energie do realizowania tak wielu zadań? Aktywność fizyczna to jego zdaniem zastrzyk prawdziwej mocy, który nie jest obojętny również na jego twórczość.

- Sport czyści głowę i otwiera czakramy w naszym ciele. Jak wchodzę do studia po bieganiu to mam tak otwartą głowę, że teksty i pomysły same wysypują się na kartkę papieru - zdradza artysta i dodaje, że regularne uprawianie sportu doskonale wpływa na jego formę podczas występów na żywo - Kondycja pozwala na więcej możliwości na scenie, nie ma zadyszki która przeszkadza w śpiewaniu.

Jarecki stawia sportową poprzeczkę coraz wyżej. Na swoim koncie ma już m.in udział w takich biegach jak: "Półmaraton Ślężański" czy "Cross wokół małego giewontu". W planach jest również udział w maratonie choć jego dystans ma już dawno za sobą. Jego życiowy rekord to obecnie 56 km, ale już przygotowuje się do górskiego biegu "Garmin Ultra Race" gdzie będzie musiał pokonać dystans 86 km. Bieganie to jednak nie wszystko, Jarecki uwielbia górskie wspinaczki. Miłość do tej wymagającej dyscypliny dzieli wraz z rodziną. Sportowe oblicze znanego muzyka nie przestaje zaskakiwać - sylwestrową noc spędził na scenie i na rolkach - jednocześnie.

O miłości do gór, przekraczaniu własnych granic i endorfinach płynących z aktywnego stylu życia w najnowszej rozmowie z cyklu "Dobrze być w formie".
Dobrze być w formie - Sportowe oblicze Jareckiego
Jarosław Kubów [archiwum prywatne]
Jarosław Kubów [archiwum prywatne]

Dobrze być w formie

2021-06-22, godz. 07:27 O radości z rodzinnego gotowania opowiada Kamil Klekowski Szef kuchni opowiadał m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opolszczyzna'. » więcej 2021-06-16, godz. 17:38 "Dzika Kuchnia", czyli czego nie wiemy o roślinach? Co powiecie na frytki z łopianu po japońsku? Albo pierogi z niecierpka? Gościem programu był autor książki 'Dzika kuchnia' dr hab. Łukasz Łuczaj - botanik… » więcej 2021-06-09, godz. 07:21 Jak pomóc młodym ludziom w przełamaniu psychologicznych barier? Odpowiada Katarzyna Jędrzejewska Wydaje ci się, że nadmiar kilogramów to problem wieku dorosłego? Nadwaga i otyłość to niestety problem bardzo powszechny wśród polskich dzieci i mło… » więcej 2021-06-07, godz. 07:28 Nerwy w las! Rozmowa z Katarzyną Simonienko Jak często chodzisz na spacery? Dużo ludzi w dzisiejszych czasach zapomina o tym, jak ważne jest dotlenianie się oraz sam kontakt z naturą. Współczesny… » więcej 2021-06-04, godz. 07:38 Poznaj sekrety Kuchni Pięciu Przemian z Iną Kubas Chińczycy w starożytności opisali i uporządkowali energie odpowiadające porom roku. Zauważyli oni, że tak jak pory roku następują po sobie w ściśle… » więcej 2021-06-01, godz. 08:21 Mistrz Polski z Głuchołaz - Daniel Szenawa z powołaniem na Mistrzostwa Europy! Daniel Szenawa zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nabba i WFF, które odbyły się w Radzyminie. Dodatkowo dzięki sukcesowi został powołany… » więcej 2021-05-28, godz. 16:58 Wiosenna dieta, co powinno się w niej znaleźć a czego należy unikać? Po bardzo długiej zimie nasze ciała domagają się zarówno większej aktywności fizycznej, przebywania na świeżym powietrzu, jak też innej, lekkostrawnej… » więcej 2021-05-24, godz. 09:06 Akcja deszczowego graffiti. O szczegółach Jadwiga Wójciak Graffiti jest widoczne jedynie w czasie deszczowej pogody lub wtedy gdy powierzchnię chodnika polejemy wodą. Akcja promuje korzystanie z deszczówki do podlewania… » więcej 2021-05-22, godz. 08:22 Biegacze tęsknią za kontaktem z naturą. O pasji do biegania opowiada Mariusz Bartkowiak Polacy pokochali bieganie. Grupy biegowe to codzienność krajobrazu miejskich skwerów, parków i ulic. Czy to tylko przejściowa moda, czy też stały trend… » więcej 2021-05-20, godz. 07:26 Wyruszamy rowerem zwiedzać Opolszczyznę. O ciekawych trasach opowiada Przemysław Supernak. Opolanin Przemysław Supernak, który zwiedził wiele miejsc na świecie zachęca do rowerowej aktywności. Zapewnia, że najpiękniejsze widoki czekają na nas… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »