Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji » Zaburza funkcje poznawcze i umiejętność życia…
2023-09-26, 09:50 Autor: Marzena Śmierciak

Zaburza funkcje poznawcze i umiejętność życia. Neurolog o chorobie Alzheimera

Neurolog dr Klaudia Plinta [fot. M. Śmierciak]
Neurolog dr Klaudia Plinta [fot. M. Śmierciak]
Jest najczęstszą chorobą zwyrodnieniową mózgu, która stopniowo odbiera pamięć i zdolność do samodzielnego życia. Według szacunków na świecie cierpi na nią 39 milionów ludzi. Jednak z uwagi na starzejące się społeczeństwo ta liczba będzie dynamicznie rosła. Choroba Alzheimera, bo o tym mowa, była tematem audycji. Gościem Radia Opole była dr Klaudia Plinta, neurolog ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Posłuchaj rozmowy Marzeny Śmierciak z dr n.med. Klaudią Plintą, specjalistką neurologii cz. 1
Posłuchaj rozmowy Marzeny Śmierciak z dr n.med. Klaudią Plintą, specjalistką neurologii cz. 2
Posłuchaj rozmowy Marzeny Śmierciak z dr n.med. Klaudią Plintą, specjalistką neurologii cz. 3

Zobacz także

2024-11-20, godz. 11:16 Pewność siebie - czym jest i jak ją rozwijać? Rozmowa z Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz Czym pewność siebie różni się od poczucia własnej wartości? Jak zbudować w sobie zdrowe poczucie pewności siebie? O to zapytaliśmy socjoterapuetkę Katarzynę… » więcej 2024-11-21, godz. 07:00 Zaprzyjaźnił się z zimnem. Morsowanie w wydaniu Michała Kucińskiego z Tułowic Zimne kąpiele od kilku lat zyskują na popularności. Dla Michała Kucińskiego z Tułowic to sposób na regenerację po treningu jiu jitsu brazylijskiego. Pan… » więcej 2024-11-16, godz. 14:00 Przybrała rozmiar epidemii, ale zakaźna nie jest. Cukrzyca - jak jej zapobiegać? Cukrzyca to bardzo poważny problem zdrowia publicznego, który na świecie osiąga rozmiary epidemii. W Polsce pacjenci ze stwierdzoną cukrzycą są liczeni… » więcej 2024-11-05, godz. 21:44 Tętniak - podstępny i śmiertelnie niebezpieczny. Jak zapobiegać i leczyć? Tętniak może być niebezpieczny dla zdrowia i życia pacjenta. To swego rodzaju tykająca bomba w organizmie. Dlatego osoby z rozpoznanymi nieprawidłowościami… » więcej 2024-11-02, godz. 15:00 Szok, rozpacz, smutek, tęsknota, złość, czyli o żałobie z psychologicznego punktu widzenia W Dniu Zadusznym rozmawialiśmy o żałobie, o stracie. To stan, który prowadzi do kryzysu psychicznego. Wywołuje on bowiem szereg emocji, przede wszystkim negatywnych… » więcej 2024-10-30, godz. 11:38 Krępujący problem, przez który pacjenci boją się śmiać, kaszleć czy biegać. Jak leczyć nietrzymanie moczu? W kolejnym wydaniu audycji rozmawialiśmy o krępującym i wstydliwym dla pacjentów schorzeniu - o nietrzymaniu moczu. To nie tylko problem zdrowotny czy higieniczny… » więcej 2024-10-28, godz. 11:32 Leki, suplementy, zioła? To może być niebezpieczna mieszanka Aż 1/3 Polaków po 65. roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie - wynika ze statystyk. To ponad dwa miliony pacjentów. Jak uniknąć powikłań z… » więcej 2024-10-24, godz. 08:00 Przez stres "zjadamy" zęby. Jak temu zaradzić? Można zjeść na czymś zęby. Ale zęby sami też "zjadamy", a w zasadzie ścieramy. To proces naturalny. Jednak są sytuacje, kiedy dzieje się to w przyśpieszonym… » więcej 2024-10-20, godz. 11:54 Ból, obrzęk, ograniczenia ruchowe. Jak żyć z reumatoidalnym zapaleniem stawów? Czy jesienią nasilają się dolegliwości bólowe związane z chorobami reumatoidalnymi? W kolejnej odsłonie programu zajęliśmy się reumatologią. Jakie są… » więcej 2024-10-14, godz. 12:42 Dorota Różycka o jodze terapeutycznej. Jakie są korzyści płynące z praktyki? Działania związane z ciałem, praca z oddechem czy powściągnięcie umysłu - wiele jest elementów, z którymi związana jest praktyka jogi. Jakie dokładnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »