Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na Soundedit '22
2022-11-03, 03:16 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na Soundedit '22

Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
3 listopada rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Do Łodzi tym razem przyjadą m.in. Leftfield, Barry Adamson, Test Department, Dezerter czy Crime & The City Solution. Dyrektor imprezy Maciej Werk opowiedział o programie tegorocznego święta muzyki.
Posłuchaj rozmowy
Dyrektor Maciej Werk porozmawiał też z nami podczas drugiego dnia imprezy
Marek Horodniczy, próby do koncertu "Scena Alternatywna TVP Kultura”, 58. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Marek Horodniczy, próby do koncertu "Scena Alternatywna TVP Kultura”, 58. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Festiwal od wielu lat odwiedza Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury. Dziennikarz muzyczny wrócił do projektów, które w ramach Soundedit zrealizowała instytucja, którą reprezentuje. Porozmawialiśmy też o występach Leftfield i Barry'ego Adamsona.
Posłuchaj rozmowy
Zespół Sztylety [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Zespół Sztylety [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Drugi dzień festiwalu poświęcony był punkowi. Szymon Szelewa i Łukasz Orzeszko z Zespołu Sztylety opowiedzieli o doskonaleniu brzemienia grupy, szukaniu balansu między jazgotliwymi gitarami a ładnymi melodiami i wpływie sportowej niedoli na sztukę.
Posłuchaj rozmowy
Hańba [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Hańba [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
W trakcie punkowego dnia nie mogło zabraknąć Hańby. Jakub Lewicki opowiedział o przełomowej dla zespołu płycie "Nikt nam nie zrobił nic". Porozmawialiśmy również o podejściu grupy do produkcji muzyki i długiej podróży z Milanówka do Łodzi.
Posłuchaj rozmowy
Ania Leon [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Ania Leon [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Jedną z artystek, które uświetniły ostatni dzień festiwalu, była Ania Leon. Wokalistka promowała świetnie przyjęty debiutancki album "Łezki". Mimo że wydawnictwo zostało zaszufladkowane jako mroczny electropop, płyta zaskakuje różnorodnością, o której porozmawialiśmy z songwriterką.

Zobacz także

2022-12-30, godz. 21:01 Rebizandt o zawieszeniu działalności artystycznej Mimo że Rebizandt zawiesił działalność muzyczną i medialną pod koniec 2021 roku, songwriter znalazł czas, żeby odwiedzić Radio Opole. Podsumowaliśmy… » więcej 2022-12-29, godz. 02:40 Jacek Kępka o kultywowaniu repertuaru Marka Ałaszewskiego Jacek Kępka przez dekadę występował w Klanie. Choroba Marka Ałaszewskiego uniemożliwiła jednak kontynuowanie działalności legendarnej grupy. Gitarzysta… » więcej 2022-12-28, godz. 02:54 Izes o płycie "Be Still My Heart, It Will Never End" Izabella Sawicka powraca z nową płytą! Trzeci album Izes zatytułowany jest "Be Still My Heart, It Will Never End". Artystka zdradziła kulisy powstawania wydawnictwa… » więcej 2022-12-21, godz. 23:00 Roman Szczepanek zaprasza na koncert świąteczny w OPO W ciągu ostatniego roku Stowarzyszenie Kulturalne Opole zorganizowało w stolicy regionu występy takich artystów jak Kevin Morby, TOPS, Sean Nicholas Savage… » więcej 2022-12-21, godz. 03:45 W.R.Ona w Dobrym Graniu! Sławomir Wroński z duetu W.R.Ona opowiedział o płycie "Czemu nie". Porozmawialiśmy o inspiracji zespołem Helmet, wspólpracy z perkusistą Grzegorzem Imielskim… » więcej 2022-12-21, godz. 03:02 Łukasz Dembiński o solowym debiucie Łukasz Dembiński do tej pory gościł w Radiu Opole jako członek grup Foliba i Ngomads. Tym razem perkusjonalista odwiedził nas ze swoim debiutanckim solowym… » więcej 2022-12-16, godz. 23:48 Robert Kusik o nowej płycie Retrospective Zespół Retrospective powrócił z nową płytą "iNtrovErt". Perkusista Robert Kusik opowiedział o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy o oszczędnym bębnieniu… » więcej 2022-12-16, godz. 01:10 Natalia Kwiatkowska o płycie "Zobaczmy siebie" "Zobaczmy siebie" to dla Cheap Tobacco na wielu płaszczyznach przełomowa płyta. Wokalistka Natalia Kwiatkowska opowiedziała o powstawaniu wydawnictwa. Porozmawialiśmy… » więcej 2022-12-16, godz. 00:38 Kudelski w Dobrym Graniu! Tomasz Kudelski dał się poznać muzycznemu światu jako perkusista zespołu Love De Vice. Aktualnie muzyk przygotowuje się do wydania płyty pod własnym nazwiskiem… » więcej 2022-12-16, godz. 00:17 Zalia o płycie "Kocham i tęsknię" "Kocham i tęsknię" Zalii to płyta, obok której nie powinni przejść obok fani alternatywnego popu i czarnych brzmień. Songwriterka opowiedziała o powstawaniu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »