Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na finale 43. Letnich Warsztatów Muzycznych…
2021-07-23, 22:26 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na finale 43. Letnich Warsztatów Muzycznych w Jaworkach

Radio Opole w Muzycznej Owczarni w Jaworkach
Radio Opole w Muzycznej Owczarni w Jaworkach
Letni obóz muzyczny Jaworki 2021 [fot. Sebastyon Photography, źródło: https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski]
Letni obóz muzyczny Jaworki 2021 [fot. Sebastyon Photography, źródło: https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski]
Andrzej Nowak i Złe Psy z koncertem w Studiu M. im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Andrzej Nowak i Złe Psy z koncertem w Studiu M. im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Muzyczna Owczarnia [fot. Wiktoria Palarczyk, Tomasz Wojtyłko]
Muzyczna Owczarnia [fot. Wiktoria Palarczyk, Tomasz Wojtyłko]
Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach” – popularny wśród muzyków bon mot trafnie oddaje wyjątkowość tego niezwykłego klubu muzycznego, który znajduje się w leżących w samym sercu Pienin Jaworkach. W ciągu dwudziestu lat w „Owczarni” występowały takie sławy jak Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Donovan czy Wishbone Ash.

Warto jednak pamiętać, że klub jest również miejscem, które otwiera drzwi do profesjonalnej kariery najzdolniejszym muzykom z całej Polski. W ramach organizowanych od ponad piętnastu lat Warsztatów Muzycznych bezcennych lekcji udzielają m.in. Wojtek Pilichowski, Tomasz Łosowski, Wojtek Olszak czy Justyna Panfilewicz.

Uczestnicy kursów wracają do Jaworek często po kilkanaście razy. Zgodnie podkreślają, że największym atutem warsztatów, poza możliwością pobierania lekcji od najlepszych rodzimych muzyków, jest niezwykła atmosfera miejsca i szansa na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Radio Opole w tym roku po raz kolejny odwiedziło Jaworki w celu nagrania koncertu finalistów warsztatów. Porozmawialiśmy też z osobami, które odpowiadają za przygotowanie wyjątkowej imprezy. Dowiedzieliśmy się poza tym, co o letnich i zimowych kursach muzycznych sądzą mieszkańcy Jaworek.

Zobacz także

2022-06-23, godz. 13:28 Zakuka w Dobrym Graniu z debiutancką płytą „Kukułeczka” Grupa Zakuka, w której skład wchodzi nasza koleżanka redakcyjna Żaneta Plotnik-Krumpietz, wydaje w Dzień Ojca i wigilię Nocy Świętojańskiej debiutancki… » więcej 2022-06-10, godz. 13:58 Lub Jazztet w Dobrym Graniu! "Łapacz snów" to tytuł debiutanckiego albumu Lub Jazztet. Na płycie znalazły się sławne standardy jazzowe i mniej znane utwory. Grupa postanowiła też… » więcej 2022-06-10, godz. 13:17 Natalia Kukulska o płycie "MTV Unplugged" Natalia Kukulska to bez wątpienia jedna z najbardziej zapracowanych polskich artystek. Doświadczona wokalistka dołączyła w zeszłym roku do zaszczytnego grona… » więcej 2022-06-08, godz. 10:20 Marta Zalewska w "Dobrym Graniu Radia Opole" (07.06.2022) Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-06-02, godz. 11:51 Roman Szczepanek zaprasza na koncerty w klubokawiarni OPO Roman Szczepanek od ponad dekady organizuje w Opolu koncerty, które elektryzują fanów kultury niezależnej. Dzięki jego staraniom do stolicy regionu przyjechali… » więcej 2022-05-27, godz. 14:35 Natalia Krakowiak o singlu "Inaczej" Mimo że Natalia Krakowiak to wokalistka z rozległym doświadczeniem scenicznym, artystka dopiero niedawno podzieliła się ze światem swoim debiutanckim solowym… » więcej 2022-05-20, godz. 19:01 Darek Kozakiewicz tuż przed koncertem w Studiu M im. SBB Rodzima legenda gitary Darek Kozakiewicz z koncertem w Studiu M im. SBB, na którym wykona przekrojowy repertuar z albumu, który został zarejestrowany w Radiu… » więcej 2022-05-20, godz. 00:05 Darya w Dobrym Graniu! Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszej autorskiej płyty Daryi. Doświadczona wokalistka opowiedział o singlach, które zwiastują "HOMEMADE". Porozmawialiśmy… » więcej 2022-05-06, godz. 22:26 Litza o albumie "Omega" "Omega" to prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowe wydawnictwo w dyskografii Luxtorpedy. Rober "Litza" Friedrich stawia najnowszy album poznaniaków w jednym… » więcej 2022-05-06, godz. 21:45 Natalia Przybysz o płycie "Zaczynam się od miłości" "Zaczynam się od miłości" to wyjątkowa pozycja w dyskografii Natalii Przybysz. Artystka wraz ze swoim zespołem stworzyła muzykę do niezaśpiewanych do tej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »