Radio Opole » Radiowa Ścieżka Zdrowia

Posłuchaj audycji

2014-05-09, 12:46

Ostatni odcinek

Dobiegliśmy do końca naszej Radiowej Ścieżki Zdrowia. Jedyne co nam teraz pozostało to dzień startowy. A skoro bieg tuż tuż to dziś rozmawiamy o nastawieniu z jakim powinniśmy udać się na trasę. Zapraszamy do słuchania oraz dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Ostatni odcinek

2014-05-09, 12:41

Trasa biegu

Powoli kończymy nasze przygotowania, zatem pora dokładnie zapoznać się z trasą biegu festiwalowego. Cennych wskazówek udziela, jak zwykle niezawodna, Aida Bella.

Trasa biegu

2014-05-07, 14:33

Dieta przed startem

Wiemy już jak odżywiać się podczas okresu treningowego. Natomiast jak powinna wyglądać nasza dieta tuż przed samym startem oraz jak relaksować się w tych ostatnich chwilach? A może zaangażować nasze dzieci podczas startu? Zapraszamy do słuchania!

Bieganie z dziećmi

2014-05-07, 14:28

Bieg festiwalowy

Dzisiaj wyjątkowo spotykamy się nie w plenerze, a w mieszkaniu Aidy Belli. W tej wyjątkowej scenerii rozmawiamy o rozkładzie sił podczas biegu oraz o niepolecanych "eksperymentach" podczas biegu festiwalowego.

Bieg festiwalowy

2014-05-06, 08:29

Ostatni tydzień treningu

Jak przepracować ostatnie dni przed startem? Jak formę podtrzymać oraz co zrobić gdy dokuczają nam zakwasy? Dzisiaj poznajemy różne metody odnowy biologicznej, która jest niezbędna po każdym wysiłku fizycznym.

Odnowa biologiczna

2014-05-05, 11:00

Jaką wodę pić?

W dzisiejszym odcinku zapoznajemy się z tematem uzupełniania płynów podczas wysiłku. Jaką wodę kupić: tanią, drogą gazowaną, niegazowaną, a może po prostu użyć tej, którą mamy w kranie? Zapraszamy do uważnego słuchania.

Jaką wodę pić?

2014-04-29, 14:43

Odżywianie

Razem z Aidą Bellą przenieśliśmy się na stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków. W tej jakże sportowej scenerii poruszamy temat odżywiania, czyli co jeść po lub nawet w trakcie treningu.

Dzisiaj rozmawiamy o odżywianiu

2014-04-28, 12:31

Jak budować formę?

Kolejne etapy naszej Radiowej Ścieżki Zdrowia za nami. Dzisiaj dowiemy się jakimi metodami tworzyć podwaliny pod nasz sportowy sukces oraz postaramy się zrozumieć jak ważnym elementem treningu jest odpoczynek. Nie zabraknie też rozmowy o błędach popełnianych podczas wysiłku fizycznego.

Jak budować formę sportową?

2014-04-25, 12:16

Suplementy diety

Poznajemy suplementy, które muszą znaleźć się w naszej zdrowej, zbilansowanej diecie. Zatem co dodatkowo jeść żeby rosnąć w siłę i osiągać jeszcze lepsze wyniki w naszym treningu. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Tym razem rozmawiamy o zbilansowanej diecie

2014-04-25, 08:55

Kontuzje

Dzisiaj poruszamy najmniej przyjemny temat w dziedzinie treningu sportowego, czyli kontuzje. Jakie są ich objawy, jak ich unikać oraz jak je leczyć oraz oczywiście jak przygotować się do wysiłku, by być odpornym na kontuzje - o tym wszystkim w dzisiejszej audycji.

fot. Marek Bohdan

12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »