Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem…
2023-05-29, 10:09 Autor: Witold Sułek

O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA, FILM]

O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [FILM]
Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie.
W zorganizowanej przez Radio Opole konferencji, która odbyła się w Studiu M im. SBB, zaproszeni goście omawiali takie zagadnienia jak obecność kultury wysokiej i jej prezentacja w mediach, publicystyka muzyczna i jej ewolucja czy nowomowa jako przykład języka "antykultury.

Wiele wątków dotyczyło wyzwań, jakie stoją w tym obszarze zwłaszcza przed mediami publicznymi, ale również konieczności wsparcia finansowego i instytucjonalnego oraz najbardziej pilnej potrzebie wzmocnienia działań edukacyjnych w szkołach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: znawca kultury wschodniej Lech Koczywąs, publicysta Jakub Zgierski, Marcin Świątkowski, aktor Andrzej Czernik oraz multiinstrumentalista Wojciech Konikiewicz.

- Sens organizowania tego typu konferencji uważam za niewątpliwy, dlatego że podstawową cechą tej biedy, na którą cierpimy w dziedzinie kultury i sztuki, jest brak pogłębionej refleksji na tematy tych dwóch ważnych dziedzin życia ludzkiego - oceniał Wojciech Konikiewicz.

Organizatorami spotkania byli dziennikarze Radia Opole Marzena i Jacek Mielcarkowie.

- To przeszło moje wszelkie oczekiwania. Nie miałem zielonego pojęcia, czy to wyjdzie, jak wyjdzie. Dlatego, że temat trudny, niewygodny też z różnych powodów, mało kto się tym zajmuje. Myśmy się bali trochę to organizować, a z drugiej strony jakaś zawziętość w nas nastała, że postanowiliśmy, że ta konferencja się odbędzie - mówił Jacek Mielcarek.

Po wystąpieniach odbyła się również dyskusja z publicznością, a całość uświetnił wspólny recital Wojciecha Konikiewicza i Jacka Mielcarka.  

Zobacz także

2023-09-22, godz. 19:48 Wojtek Pilichowski Band z koncertem w Studiu M! Wojtek Pilichowski Band zagrali dla pełnej sali w Studiu M im. SBB. To była prawdziwa gratka dla fanów jazz-rocka i fusion. » więcej 2023-09-07, godz. 18:17 Gratka dla fanów jazz-rocka i fusion! Pilichowski Band z koncertem w Studiu M już 22 września To prawdziwa gratka dla fanów jazz-rocka i fusion, a przede wszystkim basisty Wojtka Pilichowskiego - od lat wielokrotnie nagradzanego w rankingach miesięcznika… » więcej 2023-07-19, godz. 16:35 Klaudia Magica - dobra energia w surowej formie [FILM] Przeżyjmy to jeszcze raz... Klaudia Majkowska znana jako Klaudia Magica zagrała dla pełnej sali w Studiu M im. SBB. Artystka umiejętnie łączy wiele stylów… » więcej 2023-06-16, godz. 21:00 Mieszanka dźwięków i stylów podczas koncertu Francisa Tuana w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Polsko-wietnamski artysta wystąpił wraz z zespołem w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Fransis Tuan zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty… » więcej 2023-06-07, godz. 09:00 Francis Tuan z zespołem 16 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB "Samiec omega" to nowy rozdział w karierze Francisa Tuana. Polsko-wietnamski songwriter postanowił nagrać z zespołem album, rezygnując ze stylistycznych ograniczeń… » więcej 2023-05-29, godz. 10:09 O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA, FILM] Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie. » więcej 2023-05-16, godz. 13:25 Dobra energia w surowej formie, czyli Klaudia Magica w Studiu M Radia Opole Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów Klaudia Magica, czyli Klaudia Majkowska zagrała dla pełnej sali w Studiu M im. SBB. Artystka umiejętnie łączy wiele… » więcej 2023-05-02, godz. 10:55 Klaudia Magica z koncertem w Studiu M im. SBB już 12 maja Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów Klaudia Magica, czyli Klaudia Majkowska w piątek 12 maja wystąpi z koncertem w Studiu M im. SBB. Artystka związana… » więcej 2023-05-10, godz. 13:53 Magdalena Meg Krzemień oczarowała publiczność w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM] Magdalena Meg Krzemień wystąpiła wczoraj (22.04) w Studiu M Radia Opole. Artystka jest laureatką opolskiej Karolinki, czyli Nagrody im. Anny Jantar podczas… » więcej 2023-04-11, godz. 11:34 MEGa koncert już w piątek (21.04) w Studiu M im. SBB Z wykształcenia prawniczka, z pasji wokalistka. MEG, czyli Magdalena Krzemień w piątek (21.04) wystąpi w legendarnym Studiu M Radia Opole. Koncert rozpocznie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »