Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » „Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek…
2022-04-22, 17:00 Autor: Tomasz Wojtyłko

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze
Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto.

Latarnik regularnie odwiedza Radio Opole. Artysta trzykrotnie wystąpił z EABS w Studiu M im. SBB. Grupa nagrała również w lokalnej rozgłośni komedowską EP-kę „Kraksa/Svantetic” i płytę „Discipline of Sun Ra”.
Pod koniec 2021 roku artysta ponownie zawitał w zaprzyjaźnionym Studiu M. Celem listopadowej sesji było zarejestrowanie debiutanckiej solowej płyty artysty wydanej pod pseudonimem Latarnik.

W trakcie nagrań Marek „Latarnik” Pędziwiatr znalazł chwilę, żeby opowiedzieć o swojej drodze. Rozmowę przeprowadził Tomasz Wojtyłko.

Przypomnijmy - w środę 27 kwietnia o godz. 19:00 w Studiu M im. SBB koncert „Latarnika”. Bilety dostępne są w sklepie internetowym Radia Opole. Wydarzenie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszu Promocyjnego ZAW STOART.

Zobacz także

2022-06-22, godz. 21:21 Zakuka debiutuje płytą „Kukułeczka”! Posłuchaj pochodzących ze Śląska Opolskiego melodii i ludowych tekstów - Tu nic absolutnie nie jest przypadkowe, trzeba posłuchać, bo tu jest duży kawałek naszej historii… - tak o tej płycie mówiła Żaneta Plotnik-Krumpietz… » więcej 2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »