Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-12-21, 22:05 Autor: materiał Filharmonii Opolskiej/oprac. AL

Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli Sylwester z "Blues Brothers"

Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli sylwester z "Blues Brothers"
Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli sylwester z "Blues Brothers"
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu, gdzie spędzić w tym roku Sylwestra, z pomocą przychodzi Filharmonia Opolska. Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowała koncert z melodiami z filmu „Blues Brothers” w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, Macieja Miecznikowskiego i Jolanty Szczepaniak, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Przewidziano dwie do wyboru godziny rozpoczęcia koncertu: o 18:00 i o 21:30.
Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu „Blues Brothers”. Duet debiutował w amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live, ale popularność na całym świecie zyskał dzięki filmowi z 1980 roku – komedii muzycznej z plejadą gwiazd (takich jak Aretha Franklin, Steven Spielberg czy Ray Charles), pełnej samochodowych kraks, widowiskowych scen tanecznych, a przede wszystkim niesamowitej muzyki. Fabuła jest pretekstem do pojawienia się w filmie znakomitych piosenek, które podbiły świat i wywołały modę na soul i rhythm and blues. Kto nie tańczył choć raz do Everybody Needs Somebody to Love? Kto nie słyszał nigdy uporczywego i odrobinę złowieszczego motywu gitary i fortepianu z Blues Brothers?

Sylwester z Blues Brothers w Filharmonii Opolskiej [fot. ,materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Z kolei Jailhouse Rock to przebój samego Elvisa Presleya! Te i inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów, wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak i muzykami Filharmonii Opolskiej. Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru dorównuje braciom Blues, a Jolanta Szczepaniak jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu. Doborowa obsada i skrząca się radością muzyka gwarantują, że po koncercie będziemy nucić bluesowe przeboje przez wiele dni, a dobry humor pozostanie z nami przez cały 2022 rok.

Bilety na specjalne koncerty Sylwestrowe dostępne są w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej tu:kup bilet.


Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Zbigniew Zamachowski – wokal
Maciej Miecznikowski – wokal
Jolanta Szczepaniak – wokal

Artur Jurek – fortepian, instrumenty elektroniczne / Hammond
Krzysztof Paul – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Roman Ślefarski – perkusja
Piotr Sułkowski – dyrygent

Program:
utwory z filmu "Blues Brothers" (aranżacja Wiesław Świderski)

Patronaty - polecamy

2023-09-28, godz. 12:24 13. Opolski Festiwal Fotografii - inauguracja już w piątek 15 wystaw fotograficznych, 12 spotkań autorskich, wystawa kolekcji książek fotograficznych oraz dwa warsztaty - to program 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii… » więcej 2023-09-28, godz. 11:15 Dawid Kwiatkowski gwiazdą Święta Chleba w Strzelcach Opolskich Koncert Dawida Kwiatkowskiego, gwiazdy szlagierów Mirka Szołtyska, czy występ Kabaretu Pod Wirwigroszem - to tylko niektóre atrakcje szykowane w najbliższą… » więcej 2023-09-28, godz. 10:43 I Czeskie Dni od piątku do niedzieli w Opolu Prezentacja miast i regionów partnerskich z Czech, projekcje filmowe, czy quiz wiedzy o Czechach z nagrodami, a będzie możliwość wygrania m.in. biletów wstępu… » więcej 2023-09-27, godz. 17:08 I Wojewódzki Konkurs o Związku Polaków w Niemczech Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie… » więcej 2023-09-27, godz. 11:43 Niedzielę warto spędzić w skansenie. MWO zaprasza na Targi Miodów i Rękodzieła Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w najbliższą niedzielę (01.10) wszystkich pasjonatów miodów naturalnych oraz lokalnego rękodzieła na ostatnią w tym sezonie… » więcej 2023-09-27, godz. 10:58 Oratorium z okazji 800-lecia Nysy już w sobotę Nysa obchodzi w tym roku 800-lecie lokacji. Do grona wydarzeń organizowanych w mieście z tej okazji w najbliższą sobotę (30.09) dołącza kolejne. Tym razem… » więcej 2023-09-27, godz. 09:39 O terapeutycznej mocy książek - konferencja Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-26, godz. 14:18 Konferencja „Firma3R – Równość – Różnorodność – Rozwój” - zobacz transmisję Konferencję pod hasłem „Firma 3R - równość, różnorodność, rozwój” organizuje już w najbliższą środę (27.09) Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy… » więcej 2023-09-26, godz. 10:02 Opolski Ekspres Dęty w tym roku rusza do Głuchołaz 'Kierunek południe'! - to hasło Opolskiego Ekspresu Dętego, którego trasa w tym roku wiedzie do Głuchołaz. Wyjazd ekspresu ze stacji Opole Główne zaplanowano… » więcej 2023-09-25, godz. 16:54 Filharmonia Opolska inauguruje 72. sezon artystyczny 72. Sezon Filharmonii Opolskiej zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek (29.09). Tradycją koncertu inaugurującego jest obecność twórczości patrona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »