Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-12-21, 22:05 Autor: materiał Filharmonii Opolskiej/oprac. AL

Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli Sylwester z "Blues Brothers"

Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli sylwester z "Blues Brothers"
Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli sylwester z "Blues Brothers"
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sylwester z "Blues Brothers" w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu, gdzie spędzić w tym roku Sylwestra, z pomocą przychodzi Filharmonia Opolska. Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowała koncert z melodiami z filmu „Blues Brothers” w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, Macieja Miecznikowskiego i Jolanty Szczepaniak, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Przewidziano dwie do wyboru godziny rozpoczęcia koncertu: o 18:00 i o 21:30.
Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu „Blues Brothers”. Duet debiutował w amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live, ale popularność na całym świecie zyskał dzięki filmowi z 1980 roku – komedii muzycznej z plejadą gwiazd (takich jak Aretha Franklin, Steven Spielberg czy Ray Charles), pełnej samochodowych kraks, widowiskowych scen tanecznych, a przede wszystkim niesamowitej muzyki. Fabuła jest pretekstem do pojawienia się w filmie znakomitych piosenek, które podbiły świat i wywołały modę na soul i rhythm and blues. Kto nie tańczył choć raz do Everybody Needs Somebody to Love? Kto nie słyszał nigdy uporczywego i odrobinę złowieszczego motywu gitary i fortepianu z Blues Brothers?

Sylwester z Blues Brothers w Filharmonii Opolskiej [fot. ,materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Z kolei Jailhouse Rock to przebój samego Elvisa Presleya! Te i inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów, wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak i muzykami Filharmonii Opolskiej. Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru dorównuje braciom Blues, a Jolanta Szczepaniak jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu. Doborowa obsada i skrząca się radością muzyka gwarantują, że po koncercie będziemy nucić bluesowe przeboje przez wiele dni, a dobry humor pozostanie z nami przez cały 2022 rok.

Bilety na specjalne koncerty Sylwestrowe dostępne są w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej tu:kup bilet.


Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Zbigniew Zamachowski – wokal
Maciej Miecznikowski – wokal
Jolanta Szczepaniak – wokal

Artur Jurek – fortepian, instrumenty elektroniczne / Hammond
Krzysztof Paul – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Roman Ślefarski – perkusja
Piotr Sułkowski – dyrygent

Program:
utwory z filmu "Blues Brothers" (aranżacja Wiesław Świderski)

Patronaty - polecamy

2022-05-17, godz. 18:16 Spotkanie z Elżbietą Dzikowską Kiedy granice były zamknięte, a dalekie podróże niemożliwe, ona opowiadała o świecie zza kurtyn i oceanów. Nikt i nic nie mogło jej zatrzymać. Dziennikarka… » więcej 2022-05-16, godz. 16:50 20. Międzynarodowe Targi Turystyki "W Stronę Słońca" już w weekend Już po raz 20. w samym centrum Opola odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki 'W Stronę Słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli (22.05) kilkudziesięciu… » więcej 2022-05-16, godz. 15:59 "Belcanto bez słów", czyli bogactwo muzyki instrumentalnej słonecznej Italii już w piątek w Filharmonii Opolskiej Już w najbliższy piątek (20.05) Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Christiana Schumanna, który szybko zyskał reputację zarówno jako… » więcej 2022-05-16, godz. 15:11 "Zaczytane Opolskie" - zobacz gdzie, kiedy i z kim szykują się spotkania autorskie w maju i czerwcu Znane są już terminy spotkań z autorkami i autorami w ramach 6. odsłony 'Zaczytane Opolskie'. Promująca czytelnictwo i literaturę polską wśród mieszkańców… » więcej 2022-05-15, godz. 17:55 Majówka w Stajni na Warszawskiej w Głubczycach już w niedzielę – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Głubczyc zaprasza na coroczną majówkę. Szykuje się wiele atrakcji, m.in. loteria fantowa… » więcej 2022-05-14, godz. 18:07 Zbliża się tenisowy turniej miasta Opola – zapisy tylko do czwartku (19.05)! Przed nami największe coroczne wydarzenie tenisowe w Opolu. W tym roku tenisowy turniej miasta Opola odbędzie się w czasie dni miasta. Wydarzenie jest skierowane… » więcej 2022-05-12, godz. 20:35 V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu już w sobotę! Już po raz piąty czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły średnie województwa opolskiego będą miały okazję wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu… » więcej 2022-05-12, godz. 17:25 Inga pomaga Ukrainie tworząc bransoletki – każdy może wesprzeć akcję! Inga ma 15 lat i jest uczennicą l klasy liceum VI Ogólnokształcącego w Opolu. Jest też przewodniczącą Placówki wsparcia dziennego Oaza prowadzonej przez… » więcej 2022-05-11, godz. 21:25 Festiwal Wyspy Pasieki trwa Historia, przyroda, sztuka i relacje tworzące klimat wyjątkowej dzielnicy Opola to wszystko skupia Festiwal Wyspy Pasieki, który od kwietnia do września organizuje… » więcej 2022-05-10, godz. 21:23 Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na koncert "W stronę Krainy Łagodności" Tadeusz Woźniak oraz zespół Czerwony Tulipan - to artyści, którzy wystąpią podczas koncertu 'W stronę Krainy Łagodności'. Wydarzenie odbędzie się w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »