Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-01, 12:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu od rana!

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Zdjęcie z lat 70 [foto PAP/Tomasz Abramowicz, http://www.polskieradio.pl]
Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Zdjęcie z lat 70 [foto PAP/Tomasz Abramowicz, http://www.polskieradio.pl]
Stanisław Soyka będzie gwiazdą koncertu „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” [fot. Łukasz Fura]
Stanisław Soyka będzie gwiazdą koncertu „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” [fot. Łukasz Fura]
Koncert „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” już 12 września w Prudniku [fot. materiały organizatora]
Koncert „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” już 12 września w Prudniku [fot. materiały organizatora]
Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego już 12 września. Prudnik, jako miejsce niezwykle istotne w biografii Prymasa Tysiąclecia, przygotowuje wydarzenia kulturalne, które pozwolą mieszkańcom ziemi prudnickiej przeżyć ten historyczny moment z odpowiednią oprawą artystyczną. 12 września o godz. 18:30 rozpocznie się koncert zatytułowany: „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny”. Wstęp wolny!
W niedzielę cała audycja poranna "Mamy weekend" będzie realizowana z Prudnika-Lasu, a już o 8:00 rozpoczniemy transmisję mszy świętej z tamtejszego sanktuarium. Zainteresowanych postacią kardynała odsyłamy na naszą stronę Radio Opole 4 HISTORIA.

Podczas koncertu wystąpią wokaliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury z programem „Sacrum”, a także Ygor Przebindowski TRIO oraz Stanisław SOYKA Kwintet. Koncert odbędzie się na scenie plenerowej wybudowanej w Grocie Lurdzkiej obok Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Lesie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczyste odsłonięcie pamiątkowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. Blisko 3-godzinne przedsięwzięcie zostanie zarejestrowane przez TVP 3 Opole.

Organizatorami wydarzenia Prudnicki Ośrodek Kultury, Gmina Prudnik i Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie.Koncert został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego. Mecenasami koncertu są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Stadnina Koni Prudnik Spółka z o.o., Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik, Narodowy Bank Polski, Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Dodajmy, że kolejnym wydarzeniem w ramach cyklu „Wyszyński. Błogosławiony” będzie 6 października konferencja popularnonaukowa oraz realizacja telewizyjna koncertu słowno-muzycznego pt. „Polskę w sercu mam” Jerzego Zelnika z towarzyszeniem Baltic Neopolis Ensemble.

Plakat

Patronaty - polecamy

2021-10-25, godz. 14:33 Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent'… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56 XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie is… W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30 Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o… » więcej 2021-10-22, godz. 10:46 Książka "Die alive - Umrzeć żywym" Ewy Beaty Anklewicz „Mam 31 lat i 5 miesięcy, a czuję się jakbym miała 90. Dodam jeszcze raz: kocham życie i żyć chcę, choć cierpię męki. Lecz życie ma się jedno i… » więcej 2021-10-21, godz. 15:37 „Memento Vitae 2021 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 19:00 na antenie Radia Opole! 1 listopada zapraszamy do posłuchania transmisji koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem na cmentarzu Rakowickim… » więcej 2021-10-21, godz. 12:06 "Pielgrzym" - WBP w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony pamięci opolskiego poety, działacza kultury i pracownika urzędu marszałkowskiego… » więcej 2021-10-21, godz. 11:03 Klub Jeździecki "Ostroga" zaprasza na "Halowe Zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody" W najbliższy weekend (23-24.10) na terenie Ludowego Klubu Jeździeckiego 'Ostroga' przy ul. Wrocławskiej 172, odbędą się halowe zawody w skokach przez przeszkody… » więcej 2021-10-21, godz. 09:18 „Barok po opolsku” – zespół Silver Brass zaprasza na trzeci koncert w ramach wyjątkowej trasy koncertowej Przed nami kolejny miesiąc wypełniony muzyką barokową zagraną w nowatorski sposób. W sierpniu ruszył „Barok po opolsku”, czyli autorska trasa koncertowa… » więcej 2021-10-20, godz. 12:17 Klub karate RONIN Głuchołazy zaprasza na otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Zawody odbędą się w sobotę (23.10) w hali GOSiR w Głuchołazach, przy ul Skłodowskiej 32. Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 10:00, a swój udział zapowiedziało… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »