Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-01, 12:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu od rana!

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Zdjęcie z lat 70 [foto PAP/Tomasz Abramowicz, http://www.polskieradio.pl]
Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Zdjęcie z lat 70 [foto PAP/Tomasz Abramowicz, http://www.polskieradio.pl]
Stanisław Soyka będzie gwiazdą koncertu „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” [fot. Łukasz Fura]
Stanisław Soyka będzie gwiazdą koncertu „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” [fot. Łukasz Fura]
Koncert „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” już 12 września w Prudniku [fot. materiały organizatora]
Koncert „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny” już 12 września w Prudniku [fot. materiały organizatora]
Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego już 12 września. Prudnik, jako miejsce niezwykle istotne w biografii Prymasa Tysiąclecia, przygotowuje wydarzenia kulturalne, które pozwolą mieszkańcom ziemi prudnickiej przeżyć ten historyczny moment z odpowiednią oprawą artystyczną. 12 września o godz. 18:30 rozpocznie się koncert zatytułowany: „Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny”. Wstęp wolny!
W niedzielę cała audycja poranna "Mamy weekend" będzie realizowana z Prudnika-Lasu, a już o 8:00 rozpoczniemy transmisję mszy świętej z tamtejszego sanktuarium. Zainteresowanych postacią kardynała odsyłamy na naszą stronę Radio Opole 4 HISTORIA.

Podczas koncertu wystąpią wokaliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury z programem „Sacrum”, a także Ygor Przebindowski TRIO oraz Stanisław SOYKA Kwintet. Koncert odbędzie się na scenie plenerowej wybudowanej w Grocie Lurdzkiej obok Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Lesie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczyste odsłonięcie pamiątkowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. Blisko 3-godzinne przedsięwzięcie zostanie zarejestrowane przez TVP 3 Opole.

Organizatorami wydarzenia Prudnicki Ośrodek Kultury, Gmina Prudnik i Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie.Koncert został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego. Mecenasami koncertu są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Stadnina Koni Prudnik Spółka z o.o., Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik, Narodowy Bank Polski, Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Dodajmy, że kolejnym wydarzeniem w ramach cyklu „Wyszyński. Błogosławiony” będzie 6 października konferencja popularnonaukowa oraz realizacja telewizyjna koncertu słowno-muzycznego pt. „Polskę w sercu mam” Jerzego Zelnika z towarzyszeniem Baltic Neopolis Ensemble.

Plakat

Patronaty - polecamy

2024-07-12, godz. 17:46 Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07 Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53 Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt… » więcej 2024-07-10, godz. 12:52 Będą żąć, kosić i młócić już w sobotę w Piątkowicach Kosy, sierpy i cepy znów w upale pójdą w ruch, a to za sprawą turnieju żniwowania metodami tradycyjnymi „Złota Kosa”. Przypomnijmy, że w minionym roku… » więcej 2024-07-10, godz. 09:04 Wystawa "Sztuka uważności" w Galerii WuBePe 'Sztuka uważności' pod takim tytułem w Galerii WuBePe do 31 lipca można oglądać wystawę obrazów Magdaleny Chrostowskiej. To obrazy abstrakcyjne, malowane… » więcej 2024-07-09, godz. 10:12 Otmuchów na dawnej pocztówce 'Pozdrowienia z Otmuchowa (Gruss aus Ottmachau). Otmuchów na dawnej pocztówce' - wystawa pod takim tytułem otwarta zostanie dziś (09.07) w Galerii WuBePe Wojewódzkiej… » więcej 2024-07-09, godz. 08:55 Festiwal Rock am Palast w Rozkochowie W najbliższy piątek (12.07) w niezwykle klimatycznej scenerii pałacu w Rozkochowie rozpocznie się pod patronatem Radia Opole III Festiwal Rock am Palast. Wydarzenie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 Święto Policji w Strzelcach Opolskich. Radio Opole będzie na miejscu z audycją "Mistrzowskie Lato" Radio Opole zaprasza na wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się w najbliższy czwartek (11.07) w Strzelcach Opolskich. Będziemy tam z audycją… » więcej 2024-07-05, godz. 12:41 „Hitowe lato! Wakacyjny quiz muzyczny” - zajęcia w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Zajęcia pełne zabawy i wiedzy o polskiej piosence proponuje podczas wakacji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Warsztaty pod nazwą „Hitowe lato! - wakacyjny… » więcej 2024-07-04, godz. 15:08 Fire Truck Show, czyli zlot pojazdów pożarniczych W sobotę (06.07) dzień strażacki, w niedzielę (07.07) biesiada śląska, a wszystko poprzedzi w piątek (05.07) disco zabawa - już w najbliższy weekend rusza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »