Michał Gniatkowski (Prawo i Sprawiedliwość): Wskazałbym na sprawy związane z klimatem, o których mówił Premier. Młodzi ludzie będą na tym świecie żyć najdłużej i dlatego dla nas te kwestie są ważne. Dlatego właśnie mówienie o samochodach elektrycznych, likwidacji tzw. kopciuchów, o szkołach ekologicznych napawa optymizmem. Nowo powołane ministerstwo zajmie się sprawami klimatu ważnymi nie tylko dla Polski, ale i Europy.
Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci): Zdecydowanie sprawy klimatu można uznać za ważne dla młodych. Pokazał to strajk klimatyczny. Chciałbym, by rząd potraktował to priorytetowo, ale dotychczasowe doświadczenia nie napawają optymizmem. Jak wskazano w trakcie debaty nad exposé, ten Premier już rządził. W programie „Czyste powietrze” zrealizowano 1 proc. wniosków. To nie są liczby napawające dumą.
Fabian Pszon (Solidarna Polska): Oczywiście ekologia, czyli poprawa i kontynuacja programów, które rząd już prowadzi. To, co dla młodych ludzi jest ważne, to wsparcie rodziny, jako podstawowej komórki społecznej, bo to młodzi najczęściej zakładają rodziny. Była też mowa o zerowym PIT do 26 roku życia. Program 500+ również dotyczy młodych rodzin. Ważna jest obrona rodziny, tradycyjnej rodziny.
Bartłomiej Czuchnowski (Konfederacja, Młodzież Wszechpolska): Oczywiście był wspomniany obniżony PIT, 500+, ale to nie jest wystarczająca oferta dla młodych. Nie widzę nic takiego naprawdę dobrego w tym exposé. PiS staje się partią uległą, która oscyluje pomiędzy prawicą i lewicą, nie wiadomo, po której jest stronie. Konfederacja walczy o tradycyjną rodzinę, o obronę życia, a PiS tego nie robi.
Jan Zimoch (Młoda Prawica): Najbardziej ujęła mnie w exposé rzecz prosta – perspektywa. Premier Morawiecki zapewnił, że sposób rządzenia obecnej ekipy będzie kontynuowany. Daje to swego rodzaju stabilność. Chodzi o wspomniane tu programy 500+, brak PIT dla młodych. Perspektywę dają też zapowiedzi dotyczące klimatu, ochrony życia i ochrony rodziny.
Debatę prowadziła Ewa SKrabacz a zaproszenie do studia przyjęli: