Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku…
2019-11-24, 15:19 Autor: Ewa Skrabacz

Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA]

Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku - zobacz i posłuchaj!
Reprezentantów partyjnych młodzieżówek poprosiliśmy o ocenę exposé premiera Mateusza Morawieckiego (19.11). Jak wygląda rządowy plan na najbliższe cztery lata, jak rozłożone zostały akcenty i na ile realistyczne są obietnice, które zostały złożone? Przedstawicieli młodzieżówek zapytaliśmy też o ofertę dla młodych, która została zawarta we wtorkowym exposé.

Michał Gniatkowski (Prawo i Sprawiedliwość): Wskazałbym na sprawy związane z klimatem, o których mówił Premier. Młodzi ludzie będą na tym świecie żyć najdłużej i dlatego dla nas te kwestie są ważne. Dlatego właśnie mówienie o samochodach elektrycznych, likwidacji tzw. kopciuchów, o szkołach ekologicznych napawa optymizmem. Nowo powołane ministerstwo zajmie się sprawami klimatu ważnymi nie tylko dla Polski, ale i Europy.

Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci): Zdecydowanie sprawy klimatu można uznać za ważne dla młodych. Pokazał to strajk klimatyczny. Chciałbym, by rząd potraktował to priorytetowo, ale dotychczasowe doświadczenia nie napawają optymizmem. Jak wskazano w trakcie debaty nad exposé, ten Premier już rządził. W programie „Czyste powietrze” zrealizowano 1 proc. wniosków. To nie są liczby napawające dumą.

Fabian Pszon (Solidarna Polska): Oczywiście ekologia, czyli poprawa i kontynuacja programów, które rząd już prowadzi. To, co dla młodych ludzi jest ważne, to wsparcie rodziny, jako podstawowej komórki społecznej, bo to młodzi najczęściej zakładają rodziny. Była też mowa o zerowym PIT do 26 roku życia. Program 500+ również dotyczy młodych rodzin. Ważna jest obrona rodziny, tradycyjnej rodziny.

Bartłomiej Czuchnowski (Konfederacja, Młodzież Wszechpolska): Oczywiście był wspomniany obniżony PIT, 500+, ale to nie jest wystarczająca oferta dla młodych. Nie widzę nic takiego naprawdę dobrego w tym exposé. PiS staje się partią uległą, która oscyluje pomiędzy prawicą i lewicą, nie wiadomo, po której jest stronie. Konfederacja walczy o tradycyjną rodzinę, o obronę życia, a PiS tego nie robi.

Jan Zimoch (Młoda Prawica): Najbardziej ujęła mnie w exposé rzecz prosta – perspektywa. Premier Morawiecki zapewnił, że sposób rządzenia obecnej ekipy będzie kontynuowany. Daje to swego rodzaju stabilność. Chodzi o wspomniane tu programy 500+, brak PIT dla młodych. Perspektywę dają też zapowiedzi dotyczące klimatu, ochrony życia i ochrony rodziny.

Debatę prowadziła Ewa SKrabacz a zaproszenie do studia przyjęli:

  • Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci),
  • Bartłomiej Czuchnowski (Konfederacja, Młodzież Wszechpolska),
  • Michał Gniatkowski (PiS),
  • Jan Zimoch (Młoda Prawica),
  • Fabian Pszon (SP).
Posłuchaj "Młodzieżowej Loży Radiowej" (24.11.2019)

Zobacz także

2021-02-21, godz. 14:30 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o zwolnieniu z funkcji wiceprezesa Agnieszki Zagoli oraz o zliberalizowanym stanowisku… Gości Niedzielnej Loży Radiowej pytaliśmy o sprawę zwolnienia z funkcji wiceprezesa spółki Moszna Zamek Agnieszki Zagoli. Powodem miały być oszczędności… » więcej 2021-02-14, godz. 14:35 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o podatku od reklam w mediach oraz funduszach unijnych na lata 2021-2027 Planowany przez rząd nowy podatek ma dotyczyć m.in. portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki… » więcej 2021-02-07, godz. 12:29 Goście Niedzielnej Loży Radiowej o uchwale w sprawie "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku" oraz programie "Rodzina… Niedzielna Loża Radiowa dziś pełna tematów. Naszych gości pytaliśmy o nową politykę energetyczną Polski do 2040 roku, ocenę programu 500 plus po 5 latach… » więcej 2021-01-31, godz. 14:36 Niedzielna Loża Radiowa o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Głuchołazach i zmianach na stanowisku wicemarszałka r… Głuchołaski szpital MSWiA jako pierwszy w kraju i w Europie rozpoczął i prowadzi z powodzeniem rehabilitację ozdrowieńców, którzy przeszli Covid -19. W… » więcej 2021-01-24, godz. 14:30 Niedzielna Loża Radiowa z 24 stycznia 2021- zobacz i posłuchaj! Parlament Europejski wezwał do natychmiastowego wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie w związku z aresztowaniem… » więcej 2021-01-17, godz. 14:47 Niedzielna Loża Radiowa z 17 stycznia 2021- zobacz i posłuchaj! Coraz więcej przedsiębiorców ma dość obostrzeń epidemicznych. Część z nich, mimo zakazów, otworzyła swoje firmy już wcześniej, ale duża część… » więcej 2021-01-10, godz. 12:31 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 10 stycznia 2021 roku! W środę w Stanach Zjednoczonych tłum wdarł się na Kapitol i przerwał proces zatwierdzenia zwycięstwa Joe Bidena. Kilka godzin przed zajęciem przez swoich… » więcej 2021-01-06, godz. 12:00 Goście "Świątecznej Loży Radiowej" o obchodach święta Trzech Króli Ks. Waldemar Klinger proboszcz katedry w Opolu i ks. Wojciech Pracki proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu a także Bogdan Jasiński kustosz Muzeum… » więcej 2021-01-03, godz. 13:24 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o szczepieniach przeciw covid-19 poza kolejnością oraz pretendentach na stanowisko… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o dwóch tematach: pierwszym z nich były komentarze na temat szczepień poza kolejnością. Od kilku dni opinię publiczną… » więcej 2021-01-01, godz. 12:30 "Świąteczna Loża Radiowa" z dnia 1 stycznia 2021 roku Jak sobie radził sektor obywatelski w trudnym, pandemicznym 2020 roku? Jak działały opolskie organizacje pozarządowe, jakie trudności napotykały? Czy rok… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »