Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » 'Prosto z sejmu' w Loży radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-12-30, 12:53 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką

"Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką
"Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką
COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali wydarzenia i dyskusje, które towarzyszyły nam na przestrzeni ostatniego roku.
Jednym z wątków była pandemia koronawirusa, która przemodelowała życie polityczne, gospodarcze i społeczne na całym świecie.

- Uświadomiłem sobie skąd się bierze niepokój i zła sytuacja psychologiczna - mówił Piotr Semka. - Wcześniej było tak, że człowiek chorował, brał tabletki, antybiotyki i powoli z tego wychodził, a tu pojawia się klątwa złego czarownika. Ja brałem wszystko a temperatura nie spadała. Coś podobnego jest z covidem. Zderzamy się z chorobą, która nie mija i mamy dwie różne reakcje: pierwsza, że trudno, jest choroba, trzeba zagryźć zęby, a druga: "nie, to nie może być prawda, to pic i fotomontaż, na pewno jest w tym interes koncernów" - mówił Piotr Semka.

W innej części Magdalena Ogórek pytała o jakość debaty publicznej i hejt pojawiający się w internecie. - Tego hejtu np. na Twitterze jest bardzo dużo, czy my jesteśmy się w stanie z tego podnieść? Kiedyś trollowano anonimowo, dzisiaj robi się to od nazwiskiem i są to treści, które godzą w drugiego człowieka - mówiła redaktor Ogórek.

- Najbardziej mnie przeraża sytuacja w której wysmakowani intelektualiści uzasadniają osoby takie jak Marta Lempart, które używają nieprzyjemnego i agresywnego języka - mówił Semka.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »