Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Spięcie

Spięcie

Piotr Cywiński i Michał Rachoń zapraszają na magazyn "Spięcie"
Piotr Cywiński (portal wpolityce.pl, tygodnik Sieci) i Michał Rachoń (Telewizja Polska, Gazeta Polska) zapraszają na przegląd najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie w co drugi wtorek ok. godz. 17:10.

Autorzy przygotowują też felietony – Pole minowe w każdą sobotę o 8:40.
2022-07-26, 10:40 Autor: Piotr Cywińki, Michał Rachoń

Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń z gośćmi o sprawie komisji, która ostatnio odwiedziła Polskę, reparacjach za straty wojenne i... polskim samochodzie elektrycznym Izera

Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
W tym tygodniu redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń gościli:
- europosła PiS Dominika Tarczyńskiego,
- prof. Bogdana Musiała, dyrektora Instytutu Spraw Wojennych,
- Pawła Tomaszka, dyrektora ds. komunikacji i rozwoju biznesu ElectroMobility Poland.
Pierwszy temat dotyczył wizyty w Polsce komisji kontroli budżetowej Parlamentu Europejskiego. Jakie było jej zadanie? To pytanie skierowano do pierwszego gościa redaktorów czyli europosła PiS Dominika Tarczyńskiego.

- W dużym skrócie oficjalnie ta komisja pojawiła się w Polsce po to, aby sprawdzić jak wydawane są środki unijne, Pomimo tego, że Polska jest na szczycie państw gdzie wykorzystanie jest na najwyższym poziomie, a po drugie przypadki korupcji są na najniższym, gdzie np. w Bułgarii ta proporcja jest odwrotna. Nie było żadnych podstaw formalnych aby taka wizyta się odbyła. Nieoficjalnie wiemy, że odbyła się po to aby przedstawiciele komisji spotkali się z polską opozycją, bo wiadomym jest, że większość komisji w PE, a szczególnie prezydia, to ludzie z EPP albo skrajnej lewicy - europoseł Dominik Tarczyński z PiS.

Europoseł wskazał też na kolejny przykład "misji" do Polski. - Jestem członkiem komisji śledczej PE, jestem koordynatorem z ramienia EKR w tej komisji, a chodzi o komisję ds. Pegasusa. Głównym tematem prac są Polska i Węgry, choć więcej przypadków użycia Pegasusa było chociażby w Niemczech. I w związku z pracą tej komisji, taka "misja" będzie miała miejsce we wrześniu... Gdzie? W Polsce! - mówił europoseł. - A do tej "misji" do Polski nie zostałem zaproszony - dodał.

Zobacz także

2022-11-29, godz. 10:19, Publicystyka w Radiu Opole "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł Kukiz Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia 'Spięcie'. » więcej 2022-11-08, godz. 11:23, Publicystyka w Radiu Opole "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia są Marek Wałkuski, Hanna Shen i prof. Lech Miodek W międzynarodowej odsłonie magazynu 'Spięcie' red. Piotr Cywiński i red. Michał Rachoń wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi są: Marek Wałkuski, Hanna Shen i prof. Lech Miodek rozmawia;i o sytuacji w Stanach Zjednoczonych przed wyborami… » więcej 2022-10-25, godz. 17:00, Publicystyka w Radiu Opole "Spięcie" magazyn Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia W magazynie 'Spięcie' Piotr Cywiński i Michał Rachoń omówili kolejną odsłonę afery podsłuchowej i zamrożeniu cen surowców energetycznych. » więcej 2022-10-11, godz. 10:40, Publicystyka w Radiu Opole Spięcie. Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia We wtorkowym magazynie o:- tym, czy Europa skręca w prawo- hiszpańskiej partii VOX i włoskiej Fratelli d'Italia- wojnie na Ukrainie » więcej 2022-09-27, godz. 17:38, Publicystyka w Radiu Opole "Spięcie" czyli magazyn krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Wojciech Jakóbik, Grażyna Ancyparowicz, Sławomir Pitera i Jacek Ozdoba W dzisiejszej, krajowej odsłonie magazynu SPIĘCIE pojawią się tematy niezwykle aktualne, a przy tym istotne dla Polski i Polaków nie tylko w bardziej odległej perspektywie czasowej ale też 'tu i teraz'. Dzisiaj po prostu nie da się… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »