Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce?

Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Audycja nie jest już nadawana na antenie Radia Opole.

W co drugi wtorek po godz. 17:05 najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura) oraz Piotr Semka.
2022-01-12, 16:59 Autor: Piotr Gociek, Piotr Moc

Co tam Panie w polityce? – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc
"Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc
Do Senatu trafił wniosek o powołanie komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński potwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", że polskie służby dysponują programem Pegasus.
"Jego powstanie i używanie jest wynikiem zmiany technologicznej, rozwoju szyfrowanych komunikatorów, których za pomocą starych systemów monitorujących nie można odczytać. Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia" - powiedział w wywiadzie dla "Sieci". Zapewnił jednak, że nie był on używany wobec opozycji. "To całkowite bzdury".

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że rządząca większość nie poprze propozycji Pawła Kukiza, by powołać komisję śledczą dla wyjaśnienia podsłuchów w latach 2007-2021. Według niego, nie wyjaśniłoby to jakichkolwiek wątpliwości, tylko byłby to polityczny teatr. W latach 2007-2015 służby specjalne inwigilowały pięćdziesięciu dwóch dziennikarzy. Inwigilacja ta polegała m.in. na bilingowaniu ich telefonów, pozyskiwaniu danych dotyczących miejsca logowań telefonów, sporządzaniu analiz dotyczących wszystkich osób z jakimi kontaktowali się telefonicznie dziennikarze, częstotliwości tych kontaktów i miejsc pobytu dziennikarzy, a także na ustaleniu danych adresowych dziennikarzy i zbieraniu informacji o ich sytuacji rodzinnej.

Parlamentarzystka KO Klaudia Jachira dała się nabrać internaucie, podającemu się za dziennikarza brytyjskiej stacji BBC. Tematem "wywiadu" był sposób, w jaki polski rząd radzi sobie z sytuacją na wschodniej granicy kraju. Według Jachiry funkcjonariusze Straży Granicznej utrudniają posłom, medykom i przedstawicielom organizacji humanitarnych dostęp do koczowiska na Usnarzu Górnym.

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa rozpoczął pracę z Flamengo Rio de Janeiro. Zdaniem brazylijskich mediów Sousa w nowym klubie ma zarabiać około 100.000 euro miesięcznie. Jego wynagrodzenie w PZPN wynosiło 70 tysięcy euro. Bez komentarza!

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »