Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Prosto z sejmu (rozmowy w latach 2020 - 2021)

Prosto z sejmu (rozmowy w latach 2020 - 2021)

Prosto z sejmu - zaprasza Magdalena Ogórek
Audycja nie jest już nadawana na antenie Radia Opole.

Najważniejsi polscy politycy komentują to co dzieje się w kraju i na świecie.

Na program "Prosto z sejmu” zaprasza Magdalena Ogórek - w każdy czwartek po godz. 12:00 w Radiu Opole.
2020-04-30, 13:26 Autor: Łukasz Fura

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Dominikiem Tarczyńskim

Sejm [fot. Maciej Wajler]
Sejm [fot. Maciej Wajler]
Magdalena Ogórek pytała swojego gościa m.in. o termin wyborów prezydenckich, który określa Konstytucja, niekorzystne sondaże Małgorzaty Kidawy Błońskiej i o reakcję instytucji unijnych na sytuację w Polsce.
- Panie Pośle, jak to jest, bo ja tego kompletnie nie rozumiem… Od kilku dobrych lat trwa bijatyka o Konstytucję, a gdy Konstytucja dokładnie określa, kiedy mają zostać przeprowadzone wybory demokratyczne w Polsce, opozycja za wszelką cenę próbuje ją złamać, a do tego wciąga szefostwo unijne, które także próbuje starego numeru czyli sprawdzenie stanu praworządności w Polsce – mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- To jest to o czym mówię od wielu lat, czyli hipokryzja elit, a raczej pseudoelit. Trzeba przypomnieć czas kiedy rządziła Platforma Obywatelska, która nie chciała wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, bo jak usłyszeliśmy od jednego z przedstawicieli to by skutkowało przeniesieniem terminu wyborów… Konstytucja jasno opisuje jakie są nasze obowiązki jako tych odpowiedzialnych za państwo, gdyby wyborów nie było w terminie opisanym w Konstytucji, wówczas faktycznie zostałaby złamana – mówił Dominik Tarczyński, europoseł PiS.

Magdalena Ogórek pytała także swojego gościa, czy kiedykolwiek spotkał się z taką sytuacją w historii, aby przenosić termin wyborów, bo kandydatowi nie sprzyjają sondaże, jak np. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej z PO, dla której poparcie oscyluje wokół 3 %. Dominik Tarczyński był także pytany o zachowanie instytucji unijnych w stosunku do różnych krajów.

Zobacz także

14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »