Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u…
2019-02-05, 13:08 Autor: Maciej Wajler

Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u i samorządach, które nie doceniają własnego potencjału turystycznego

Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u i samorządach, które nie doceniają własnego potencjału turystycznego
Zdobyliśmy na targach TOURSALON w Poznaniu prestiżową pierwszą nagrodę za najlepszy przewodnik krajoznawczy. To konkurs organizowany przez targi i PTTK - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Konkurencja była silna, bo 111 podmiotów zgłosiło w sumie 134 publikacje - dodał.
Zdaniem Mielca, decydujące było prawdopodobnie to, że książeczka ukazała się w 10 wersjach językowych, między innymi po chińsku i japońsku.

- Nawet jeśli nie mamy jeszcze wielu turystów z tamtych stron, to przyjeżdżają do nas dziennikarze, którzy chcą poznać i opisać Polskę. I jeśli dostają przewodnik we własnym języku, są zachwyceni i prawdopodobnie napiszą o nas przychylniej - tłumaczy Mielec. - Co zaciekawiło Japończyków? Na przykład Muzeum Wsi Opolskiej. Oni mają wielki szacunek dla tradycji i rękodzieła. Gdy zobaczyli drewniane chaty, które ktoś kiedyś zbudował własnymi rękami, byli pod wielkim wrażeniem. Nie tylko robili zdjęcia, ale z szacunkiem dotykali drewnianych bali.

Przewodnik na razie jest dostępny w siedzibie OROT-u przy ul. Żeromskiej w Opolu, ale już niedługo trafi do 18 certyfikowanych punktów informacji turystycznej działających na terenie całej Opolszczyzny. Można go także ściągnąć ze strony OROT-u.

Mielec mówi, że trwają także pracę nad nowocześniejszymi formami promocji. OROT wystąpił o unijną dotację do programu polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. Stara się o ponad milion złotych na stronę internetową, kartę rabatową i specjalną aplikację.

Nasz gość opowiadał też, że nie wszystkie samorządy doceniają własny potencjał turystyczny i dlatego nie należą do OROT-u.

- Ale jesteśmy po wyborach, w wielu miejscach władza się zmieniła i może nowi samorządowcy docenią znaczenie turystyki. Będziemy ich sukcesywnie odwiedzać - zapowiada nasz gość.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »