Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Maciej Kalski: 'ogromna' liczba ofert dla zwalnianych…
2024-06-10, 19:00 Autor: Ireneusz Prochera

Maciej Kalski: "ogromna" liczba ofert dla zwalnianych pracowników walcowni z Zawadzkiego

Maciej Kalski: "ogromna" liczba ofert dla zwalnianych pracowników walcowni z Zawadzkiego
Do urzędów pracy napływa wiele ofert pracy z powiatu strzeleckiego i okolicznych od potencjalnych pracodawców, zainteresowanych zatrudnieniem pracowników zwalnianych z walcowni "Andrzej"w Zawadzkiem. - mówił dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Maciej Kalski przekazał, że w wielu przypadkach wystarczy krótkie przeszkolenie, by mogli podjąć nową pracę. - Dodatkowym atutem tych osób jest ich wieloletnie doświadczenie. - dodał gość Radia Opole.

Zdaniem Macieja Kalskiego, pracownikom po 50-ątce sprzyja sytuacja na rynku pracy, gdzie odczuwalny jest brak rąk do pracy.

Choć WUP ma też zgłoszenia zwolnień grupowych, oprócz Zawadzkiego są zgłoszenia z Nysy i Kędzierzyna, a to dodatkowo 100 osób do zwolnienia grupowego.

- Jednak statystycznie, nic wielkiego w stosunku do roku ubiegłego się nie dzieje. - przekonywał Maciej Kalski.

Zobacz także

2024-06-24, godz. 19:00 "Ten kurs, który mamy, nie prowadzi do sukcesu". Jerzy Przystajko (Razem) w Radiu Opole o kondycji lewicy -Doszliśmy do wniosku, że idziemy JESZCZE rozmawiać. Przyjaźnie i szczerze rozmawiać o tym, jak widzimy ten nasz lewicowy kąt sceny politycznej. I co w naszej… » więcej 2024-06-24, godz. 18:45 Arkadiusz Kożuszko o zawirowaniach wokół przekazywania ziemi rolnikom i perspektywach hodowli zarodowej Działacz Agrouni, a także prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówku, Arkadiusz Kożuszko mówił w Popołudniowym Programie Radia Opole m.in. o procesie… » więcej 2024-06-20, godz. 19:00 Grecja wprowadza 6-dniowy tydzień pracy. Czy podobny pomysł dotrze do Polski? Podczas gdy w Polsce trwa dyskusja na temat 4-dniowego tygodnia pracy, Grecy idą w drugą stronę i od lipca norma czasu pracy wyniesie tam 48 godzin przez maksymalnie… » więcej 2024-06-19, godz. 19:00 Dariusz Madera o planach na rozwój Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Dokładnie 7 lat temu Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu zmieniło swoją nazwę, stając się Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Czy zmiana szyldu przyniosła… » więcej 2024-06-19, godz. 20:00 Antoni Konopka: Mam nadzieję, że koalicjanci docenią nasze atuty We wtorek radni sejmiku regionu udzielili absolutorium i wotum zaufania zarządowi województwa, choć w dyskusji nie brakowało krytyki wobec władz regionu… » więcej 2024-06-18, godz. 18:30 Wojciech Komarzyński: Donald Tusk żąda wyrżnięcia z administracji ludzi związanych z poprzednim rządem We wtorek radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali między innymi w sprawie absolutorium dla zarządu regionu. W porządku obrad znalazł się także… » więcej 2024-06-18, godz. 18:45 Daria Pawlak: Staram się zastępować wójta jak najlepiej. Wszystkie zadania są realizowane We wtorkowe popołudnie pytamy o przyszłość gminy Chrząstowice. Jej wójt, ze względów zdrowotnych, nie może pełnić swoich obowiązków, dlatego w najbliższym… » więcej 2024-06-17, godz. 19:00 Zbigniew Bomersbach: urząd konserwatora ma godzić interes właściciela zabytku i nauki w imię dziedzictwa - Nie można decyzji konserwatorskich podejmować pochopnie. Urząd konserwatora musi wyważyć racje. Nie może być to decyzja na zasadzie "wydaje-mi-się"… » więcej 2024-06-17, godz. 19:15 Piotr Bloszczyk: Młodzieżowy Sejmik Województwa Opolskiego ma być niepolityczny - Nasi młodzieżowi radni będą prawdopodobnie podpisywali oświadczenia, że nie będą wykorzystywali działalności w Sejmiku do celów politycznych. Chcemy… » więcej 2024-06-13, godz. 18:55 Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa o biurokracji, reformie polityki imigracyjnej i szkolnictwie zawodowym Czy polscy przedsiębiorcy "toną w papierach"? Firmy w Polsce poświęcają średnio 334 godziny rocznie na obowiązki podatkowe. - wynika z raportu opracowanego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »