Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demogra…
2024-05-15, 19:00 Autor: Ireneusz Prochera

Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię

Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię
Jedyny przedstawiciel Opolszczyzny na liście Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa uważa, że warto byłoby zmienić ordynację, by woj. opolskie było osobnym okręgiem wyborczym.
- Jesteśmy przylepieni do regionu, który jest trzy razy większy od nas. W związku z tym nasi kandydaci mają mniejsze szanse - podkreśla Kampa.

Wyraził też obawy o frekwencję w czerwcowych wyborach, co jego zdaniem jest zaskakujące, zważywszy na to, że Parlament Europejskie z każdym rozdaniem zyskuje nowe kompetencje.
Powodem braku zainteresowania wyborców może być jego zdaniem to, że brakuje jednej, wspólnej wizji, na które ta przyszła Europa ma być zbudowana. I dlatego proponuje, by to kwestie demograficzne stały się takim programem łączącym polityków i mieszkańców UE, by ci ostatni odczuli, że jakość ich życia, ma dla Wspólnoty znaczenie.

Zobacz także

2024-05-20, godz. 19:00 "Większość z nas szuka pracy" - Agnieszka Sanecka-Wąchała o sytuacji pracowników Poczty Polskiej W ubiegłym tygodniu pocztowcy kraju przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Na Opolszczyźnie mogło wziąć w nim udział około 90 procent pracowników - tak wskazywała… » więcej 2024-05-16, godz. 18:30 O zapowiedzi zwolnień grupowych i czterodniowym tygodniu pracy w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, do końca marca 159 firm zadeklarowało zwolnienia grupowe 17 tys. pracowników. Zwolnienia obejmą także sektor… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Jerzy Gorzelik: przeciwnikom powiem "nie lękajcie się!" -Liczymy na to, że na kolejnych posiedzeniach takie uchwały zapadną i także w sejmikach wojewódzkich. Na razie mamy obietnicę, że taką uchwałą zajmie… » więcej 2024-05-14, godz. 19:00 Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na europosła z Opolszczyzny i Dolnego Śląska Po nieudanych wyborach na prezydenta Opola, Ryszard Skawiński będzie próbował swoich sił jako kandydat do Europarlemantu. W którym kierunku - jego zdaniem… » więcej 2024-05-14, godz. 11:22 Piotr Bujak o wyzwaniach czekających Głogówek w nowej kadencji Po raz pierwszy w historii, wybory na burmistrza Głogówka rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Ponownie wygrał je Piotr Bujak, który do rady miejskiej wprowadził… » więcej 2024-05-14, godz. 06:00 Krzysztof Bosak: potrzebujemy pluralizmu w polskiej prawicowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim -W tej chwili Polaków o prawicowych poglądach w PE reprezentowali wyłącznie pro-unijni posłowie PiS. Aż 27! O wielu z nich nic nie słyszeliśmy przez ostatnie… » więcej 2024-05-13, godz. 19:00 Michał Dworczyk: po wyborach nie będzie trzęsienia ziemi w PE - Na pewno nie będzie żadnego trzęsienia ziemi, bo ten skręt w prawo będzie liczony rzeczywiście w zwiększonej liczbie mandatów europosłów wywodzących… » więcej 2024-05-09, godz. 19:00 Bilans zysków i strat z obecności w UE. Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa (09.05.2024) W tym roku w maju obchodzimy okrągłą 20. rocznicę wejścia Polski do UE. Jak wygląda bilans naszej obecności z punktu widzenia pracowników, przedsiębiorców… » więcej 2024-05-08, godz. 15:42 Dr Tomasz Pawłuszko: ucieczka sędziego Szmydta nosi znamiona operacji służb specjalnych -To wygląda trochę tak, jakby obce służby specjalne chciały "wyprowadzić" swojego człowieka zanim dopadną go polskie służby - tak o kulisach głośnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »