Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Krzysztof Bosak: potrzebujemy pluralizmu w polskiej…
2024-05-14, 06:00 Autor: Ireneusz Prochera

Krzysztof Bosak: potrzebujemy pluralizmu w polskiej prawicowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim

"Polska zasługuje na dojrzałą, konserwatywną prawice" Krzysztof Bosak w Radiu Opole
-W tej chwili Polaków o prawicowych poglądach w PE reprezentowali wyłącznie pro-unijni posłowie PiS. Aż 27! O wielu z nich nic nie słyszeliśmy przez ostatnie pięć lat, co oni tam w ogóle robią. I prawie żaden z nich nie nagłasniał tych spraw, o których my mówimy. Musimy tam wprowadzić ludzi, którzy będą mieli odwagę być zdecydowanym głosem sprzeciwu wobec złych tendencji, w które idzie Unia Europejska - mówił poseł Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, odnosząc się do celów jakie stawia sobie to ugrupowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ocenił też, że Konfederacja może liczyć na od 5 do 10 mandatów.

Ocenił także, że jego ugrupowanie od lat prawidłowo, choć krytycznie oceniało kierunek zmian w Unii Europejskiej, choćby w odniesieniu do Zielonego Ładu. Stwierdził również, że choćby większa obecność w Sejmie, czy to, że on sam jest wicemarszałkiem Sejmu świadczy o tym, że postulaty Konfederacji doceniane są przez coraz większą grupę wyborców.

-Mamy wpływ, ale nie tak duży jak byśmy chcieli. Na tym polega demokracja - odparł pytany o realny wpływ na rzeczywistość polityczną. Krzysztof Bosak podkreślił, że gruntowne zmiany na scenie politycznej nie dokonują się z dnia na dzień, że czasem jest to proces wieloletni, jak choćby we Francji, które według sondaży, wyśle w tym roku do PE najliczniejszą grupę wywodzącą się ze środowsk narodowców. Oskarżył przy okazji PiS o to, że od lat kopiuje postulaty wysuwane przez Konfederację, co odbiera jej wyborców.

Krzysztof Bosak zaapelował o udział w czerwcowych wyborach, zwracając uwagę, że dziś większość prawa przyjmowanego w Polsce stanowi implementację prawa unijnego. Stąd waga obecności polskich posłów w Parlamencie Europejskim.
Z Krzysztofem Bosakiem rozmawia Ireneusz Prochera (13.05.2024)

Zobacz także

2024-06-11, godz. 18:30 "Trzeba się zastanowić, co dalej z Trzecią Drogą". Marcin Oszańca o wyborach do Parlamentu Europejskiego Trzecia Droga określana jest jako jeden z największych przegranych niedzielnych wyborów. Polska 2050 i PSL wprowadziły do nowego europarlamentu łącznie 3… » więcej 2024-06-10, godz. 22:54 Grzegorz Balawajder: wynik Konfederacji największym zaskoczeniem w wyborach do PE - Popularność Konfederacji wśród ludzi młodych może się brać z tego, że jest to pokolenie, które niespecjalnie już pamięta i docenia to, co się wydarzyło… » więcej 2024-06-10, godz. 19:00 Maciej Kalski: "ogromna" liczba ofert dla zwalnianych pracowników walcowni z Zawadzkiego Do urzędów pracy napływa wiele ofert pracy z powiatu strzeleckiego i okolicznych od potencjalnych pracodawców, zainteresowanych zatrudnieniem pracowników… » więcej 2024-06-06, godz. 19:00 Czy Walcownię "Andrzej" w Zawadzkiem da się uratować? - Pracodawcy, związkowcy-wspólna sprawa (06.06.2024) Pracownicy walcowni rur Andrzej w Zawadzkiem nie ustają w walce o zachowanie miejsc pracy. We wtorek zorganizowali oni demonstrację, podczas której wyrażali… » więcej 2024-06-05, godz. 19:00 Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym, bo wierzę, że wyzwania ekologiczne są do przejścia - Zmniejszenie konsumpcji i gospodarka obiegu zamkniętego to jest kierunek, w którym działa partia Zieloni. Mówimy twarde "nie" manipulacjom dotyczącym tego… » więcej 2024-06-04, godz. 19:00 Michał Kalinowski: nie ma zgody Lewicy na kredyt zero procent - Kredyt zero procent, czy wcześniej dwa procent, to jest oddawanie pieniędzy deweloperom i bankom, i doprowadzanie do tego, że ceny mieszkań i czynszu wciąż… » więcej 2024-06-03, godz. 19:00 Danuta Jazłowiecka: życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny -Prezydent nie widzi, jak zmienia się świat tutaj na Śląsku. Życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny na codzień. Stąd to "zaspanie" i brak… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Mecenas Jacek Różycki: Prawo do sądu każdy z nas powinien mieć realnie zapewnione Mecenas Jacek Różycki został jednym z pełnomocników Ministra Sprawiedliwości. Ma zajmować się określaniem zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów… » więcej 2024-05-28, godz. 19:00 Ryszard Petru: Chcemy być bogaci? Wejdźmy do strefy euro! Gościem popołudniowego pasma publicystycznego we wtorek był kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Trzeciej Drogi, a obecnie poseł Ryszard… » więcej 2024-05-27, godz. 19:17 Czy urzędy to właściwe miejsce dla symboli religijnych? Młoda Polityka w Radiu Opole (27.05.2024) 8 maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, które między innymi zakazuje podległym mu urzędnikom eksponowania symboli religijnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »