Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Marta Czech: Polakom należy się rzetelna informacja…
2024-05-06, 20:00 Autor: Ireneusz Prochera

Marta Czech: Polakom należy się rzetelna informacja o tym, co dzieje się w Parlamencie Europejskim

"Naszym zadaniem jest dbać o interes przede wszystkim Polski" Marta Czech w Radiu Opole
-Europarlamentarzyści nie wywiązują się z obowiązku informowania wyborców o tym, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. Jak już zostaną wybrani to znikają! Chcemy obalić ten mit, że jak już ktoś idzie do Brukseli to jest to jego polityczna emerytura - przekonywała Marta Czech, która startuje z listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Informując o swoich celach, gdyby została wybrana, Marta Czech wskazała też na konieczność blokowania wszystkich szkodliwych dla Polski pomysłów. Wymieniła Zielony Ład, pakiet Fit for 55 czy dyrektywę budynkową.

Marta Czech odniosła się także do polityki realizowanej przez UE i Polskę wobec Ukrainy. Zaprzeczyła, by jej partia było pro-rosyjska. Wskazała, że w obecnej sytuacji konieczne jest natychmiastowe doprowadzenie do zakończenia wojny ukraińsko-rosyjskiej, która przynosi po stronie ukraińskiej wyłącznie ogromne straty.

Przestrzegała także przed bezpośrednim angażowaniem polskich żołnierzy w ten konflikt.

Zobacz także

2024-06-11, godz. 18:30 "Trzeba się zastanowić, co dalej z Trzecią Drogą". Marcin Oszańca o wyborach do Parlamentu Europejskiego Trzecia Droga określana jest jako jeden z największych przegranych niedzielnych wyborów. Polska 2050 i PSL wprowadziły do nowego europarlamentu łącznie 3… » więcej 2024-06-10, godz. 22:54 Grzegorz Balawajder: wynik Konfederacji największym zaskoczeniem w wyborach do PE - Popularność Konfederacji wśród ludzi młodych może się brać z tego, że jest to pokolenie, które niespecjalnie już pamięta i docenia to, co się wydarzyło… » więcej 2024-06-10, godz. 19:00 Maciej Kalski: "ogromna" liczba ofert dla zwalnianych pracowników walcowni z Zawadzkiego Do urzędów pracy napływa wiele ofert pracy z powiatu strzeleckiego i okolicznych od potencjalnych pracodawców, zainteresowanych zatrudnieniem pracowników… » więcej 2024-06-06, godz. 19:00 Czy Walcownię "Andrzej" w Zawadzkiem da się uratować? - Pracodawcy, związkowcy-wspólna sprawa (06.06.2024) Pracownicy walcowni rur Andrzej w Zawadzkiem nie ustają w walce o zachowanie miejsc pracy. We wtorek zorganizowali oni demonstrację, podczas której wyrażali… » więcej 2024-06-05, godz. 19:00 Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym, bo wierzę, że wyzwania ekologiczne są do przejścia - Zmniejszenie konsumpcji i gospodarka obiegu zamkniętego to jest kierunek, w którym działa partia Zieloni. Mówimy twarde "nie" manipulacjom dotyczącym tego… » więcej 2024-06-04, godz. 19:00 Michał Kalinowski: nie ma zgody Lewicy na kredyt zero procent - Kredyt zero procent, czy wcześniej dwa procent, to jest oddawanie pieniędzy deweloperom i bankom, i doprowadzanie do tego, że ceny mieszkań i czynszu wciąż… » więcej 2024-06-03, godz. 19:00 Danuta Jazłowiecka: życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny -Prezydent nie widzi, jak zmienia się świat tutaj na Śląsku. Życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny na codzień. Stąd to "zaspanie" i brak… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Mecenas Jacek Różycki: Prawo do sądu każdy z nas powinien mieć realnie zapewnione Mecenas Jacek Różycki został jednym z pełnomocników Ministra Sprawiedliwości. Ma zajmować się określaniem zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów… » więcej 2024-05-28, godz. 19:00 Ryszard Petru: Chcemy być bogaci? Wejdźmy do strefy euro! Gościem popołudniowego pasma publicystycznego we wtorek był kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Trzeciej Drogi, a obecnie poseł Ryszard… » więcej 2024-05-27, godz. 19:17 Czy urzędy to właściwe miejsce dla symboli religijnych? Młoda Polityka w Radiu Opole (27.05.2024) 8 maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, które między innymi zakazuje podległym mu urzędnikom eksponowania symboli religijnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »