Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Szymon Godyla: drugą kadencję najmłodszy radny…
2024-05-06, 18:45 Autor: Ireneusz Prochera

Szymon Godyla: drugą kadencję najmłodszy radny Sejmiku

"Ja uważam, że wyborcy powinni zagłosować swoim sercem" Szymon Godyla w Radiu Opole
-Dostałem ponad sześć i pół tysiąca głosów, startując z trzeciego miejsca w okręgu, gdzie liderem był pan Andrzej Buła. Jestem mile zaskoczony i dziękuję wyborcom - mówił Szymon Godyla, reprezentujący w Sejmiku Województwa Opolskiego Nowoczesną, która - jak sam radny mocno podkreślał - jest częścią Koalicji Obywatelskiej.

Radny Godyla mówił też o tym, w jakim układzie partie polityczne będą sprawowały władzę w samorządzie województwa:
- W Sejmiku jest 30 mandatów. My mamy 14, Śląscy Samorządowcy 5. Razem mamy więc 19 głosów plus jeden głos PSL. Czyli tak naprawdę 2/3.

Pytany o rolę PSL w nowej koalicji zapewnił, że ludowcy w koalicji pozostają, tyle, że prawdopodobnie nie będą mieli miejsca w zarządzie województwa.

-Pamiętajmy, że są też, że są inne funkcje: w Sejmiku, w poszczególnych komisjach. I na pewno ta koalicja na tym też będzie polegać - dodał radny.

W poniedziałek (06.05) liderzy Platformy Obywatelskiej, PSL i Śląskich Samorządowców podpisali porozumienie programowe. Zakłada ono między innymi budowanie społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz wzmocnienia podstawowej opieki zdrowotnej, a także kontynuację inwestycji drogowych.

Zobacz także

2024-06-11, godz. 18:30 "Trzeba się zastanowić, co dalej z Trzecią Drogą". Marcin Oszańca o wyborach do Parlamentu Europejskiego Trzecia Droga określana jest jako jeden z największych przegranych niedzielnych wyborów. Polska 2050 i PSL wprowadziły do nowego europarlamentu łącznie 3… » więcej 2024-06-10, godz. 22:54 Grzegorz Balawajder: wynik Konfederacji największym zaskoczeniem w wyborach do PE - Popularność Konfederacji wśród ludzi młodych może się brać z tego, że jest to pokolenie, które niespecjalnie już pamięta i docenia to, co się wydarzyło… » więcej 2024-06-10, godz. 19:00 Maciej Kalski: "ogromna" liczba ofert dla zwalnianych pracowników walcowni z Zawadzkiego Do urzędów pracy napływa wiele ofert pracy z powiatu strzeleckiego i okolicznych od potencjalnych pracodawców, zainteresowanych zatrudnieniem pracowników… » więcej 2024-06-06, godz. 19:00 Czy Walcownię "Andrzej" w Zawadzkiem da się uratować? - Pracodawcy, związkowcy-wspólna sprawa (06.06.2024) Pracownicy walcowni rur Andrzej w Zawadzkiem nie ustają w walce o zachowanie miejsc pracy. We wtorek zorganizowali oni demonstrację, podczas której wyrażali… » więcej 2024-06-05, godz. 19:00 Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym, bo wierzę, że wyzwania ekologiczne są do przejścia - Zmniejszenie konsumpcji i gospodarka obiegu zamkniętego to jest kierunek, w którym działa partia Zieloni. Mówimy twarde "nie" manipulacjom dotyczącym tego… » więcej 2024-06-04, godz. 19:00 Michał Kalinowski: nie ma zgody Lewicy na kredyt zero procent - Kredyt zero procent, czy wcześniej dwa procent, to jest oddawanie pieniędzy deweloperom i bankom, i doprowadzanie do tego, że ceny mieszkań i czynszu wciąż… » więcej 2024-06-03, godz. 19:00 Danuta Jazłowiecka: życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny -Prezydent nie widzi, jak zmienia się świat tutaj na Śląsku. Życie nam pokazuje, że język śląski jest potrzebny na codzień. Stąd to "zaspanie" i brak… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Mecenas Jacek Różycki: Prawo do sądu każdy z nas powinien mieć realnie zapewnione Mecenas Jacek Różycki został jednym z pełnomocników Ministra Sprawiedliwości. Ma zajmować się określaniem zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów… » więcej 2024-05-28, godz. 19:00 Ryszard Petru: Chcemy być bogaci? Wejdźmy do strefy euro! Gościem popołudniowego pasma publicystycznego we wtorek był kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Trzeciej Drogi, a obecnie poseł Ryszard… » więcej 2024-05-27, godz. 19:17 Czy urzędy to właściwe miejsce dla symboli religijnych? Młoda Polityka w Radiu Opole (27.05.2024) 8 maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, które między innymi zakazuje podległym mu urzędnikom eksponowania symboli religijnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »