Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Czy na naszych oczach rodzi się IV Rzesza? Arkadiusz…
2023-11-21, 13:43 Autor: Daniel Klimczak

Czy na naszych oczach rodzi się IV Rzesza? Arkadiusz Mularczyk gościem magazynu Spięcie Piotra Cywińskiego

Arkadiusz Mularczyk [fot. Facebook]
Arkadiusz Mularczyk [fot. Facebook]
- Tworzy się absolutnie oligarchiczny system zarządzania w Unii Europejskiej, niedemokratyczny, niepodlegający jakiejkolwiek kontroli, którym zza pleców sterują Niemcy - tak o planowanej zmianie unijnych traktatów mówił dzisiejszy gość magazynu Spięcie Piotra Cywińskiego, wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.
Polityk zwracał uwagę, że planowane nowe mechanizmy podejmowania decyzji we wspólnocie stanowią niebezpieczeństwo dla suwerenności poszczególnych państw, jak i demokracji.

- Tworzy się struktury zarządzania, które [...] absolutnie nie podlegają kontroli społecznej; ani rządów krajowych, ani tym bardziej narodów. Pojęcie, które tam się wprowadza, pojęcie praworządności, ma być takim lewarem na kraje, które są niepokorne - wskazywał, zwracając także uwagę na możliwe manipulacje z tym związane.

- Przy braku definicji pojęcia praworządności, de facto wszystko można do tego szerokiego worka wrzucić i już się wrzuca. Każdy kraj można nękać, pozbawiać środków, karać sankcjami pod pozorem naruszania niesprecyzowanych standardów praworządności - ostrzegał.

Gość magazynu Spięcie wskazał też, co należy rozumieć pod pojęciem 'IV Rzeszy", a także przybliżył, na jakim etapie są obecnie starania o pociągnięcie Niemiec do finansowej odpowiedzialności za straty zadane Polsce podczas II wojny światowej.

Zobacz także

2024-02-19, godz. 12:58 Trzecia Droga wystawi kandydata na prezydenta Opola. Jego nazwisko poznamy na regionalnej konwencji - Waldemar Hartman… Trzecia Droga chce wystawić kandydata na prezydenta Opola. Koalicja PSL-u i Polski 2050 będzie też walczyć o fotele burmistrzów między innymi w Brzegu i… » więcej 2024-02-15, godz. 19:00 O pracy "na czarno", a także rosnącej liczbie zwolnień wystawianych przez psychiatrów - Pracodawcy, związkowcy - wspólna… Każdego roku spada liczba pracujących "na czarno". Mimo to, w 2022 roku bez jakiejkolwiek umowy pracę podejmowało prawie 350 tysięcy Polaków. Czy nadal dajemy… » więcej 2024-02-14, godz. 19:15 Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara: Mieszkańców nie interesuje skąd burmistrz bierze pieniądze Artur Kotara uważa, że udało mu się spełnić obietnice jakie złożył mieszkańcom gminy Lewin Brzeski w 2018 roku. Twierdzi tez jednak, że nadal ma wiele… » więcej 2024-02-14, godz. 19:00 Dr Błażej Choroś: wybory samorządowe rządzą się do pewnego stopnia swoimi regułami - Na poziomie województwa, w wyborach do Sejmiku, w większym stopniu niż na niższych szczeblach samorządu daje się odczuć wpływ tzw. dużej polityki. A… » więcej 2024-02-13, godz. 13:52 Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich… Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z… » więcej 2024-02-12, godz. 19:00 "Jest takie przekonanie o konieczności zmian" - Arkadiusz Kuglarz, kandydat na burmistrza Nysy o wyzwaniach jakie stoją… -Mieszkam w tym mieście od dziecka. Uważam, że taki kandydat jest lepszy. Mieszkańcy wiedzą, że po okresie rządzenia nie odjedzie, że nadal będzie musiał… » więcej 2024-02-08, godz. 13:06 Które zawody przetrwają starcie z AI? Debata Pracodawcy-związkowcy.Wspólna sprawa Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz szósty przygotowało ranking zawodów, dla których przewidywane jest szczególnie duże zainteresowanie na polskim rynku… » więcej 2024-02-07, godz. 19:11 Do tej pory zarejestrowało się 140 komitetów wyborczych - Rafał Tkacz z Krajowego Biura Wyborczego Ruszyła kampania przed wyborami samorządowymi. Poszczególne ugrupowania informują o swoich kandydatach, a na ulicach pojawiają się pierwsze plakaty i bilbordy… » więcej 2024-02-06, godz. 19:00 "Byłoby kompletnie niezrozumiałe, gdyby tego zaniechać". Dariusz Byczkowski o przyszłości muzeum Kresów w Brzegu W styczniu miała zostać podpisana umowa na pełnienie funkcji inwestora zastępczego i przebudowę budynku dawnego gimnazjum piastowskiego na cele muzealne… » więcej 2024-02-06, godz. 18:30 Maciej Krakowiak o podtopieniach w regionie Prawie 70 razy wyjeżdżali dziś (06.02) strażacy do usuwania skutków podtopień w regionie. Choć na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają opady, to służby… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »