Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Daniel Palimąka o sytuacji szpitali powiatowych…
2023-11-15, 11:21 Autor: Ireneusz Prochera

Daniel Palimąka o sytuacji szpitali powiatowych w Nysie i Głuchołazach

Daniel Palimąka o sytuacji szpitali powiatowych w Nysie i Głuchołazach
- Przede wszystkim cieszę się, że ten konkurs się zakończył, bo zaczął się przecież już w lipcu i to w sytuacji, gdy szpital ma poważne problemy. I to nie jest tylko szpital w Nysie, bo i ten w Głuchołazach, również ma problemy. - mówił w rozmowie z Radiem Opole radny powiatu nyskiego Daniel Palimąka (PO). Wyraził więc oczekiwanie, że nowy dyrektor, zdoła wydobyć szpital z długów.
Starosta Andrzeja Kruczkiewicza uważa, że jest na to szansa: " nie jest super, ale szpital ma świetnych fachowców i bez drastycznych ruchów w ciągu dwóch lat można finanse doprowadzić do równowagi".

Daniel Palimąka wskazał, że źródłem kłopotów powiatowych placówek szpitalnych jest dramatyczny wzrost kosztów ich utrzymania w ciągu ostatnich lat. A tymczasem - jak mówi - wyceny za procedury w kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia zatrzymały się na poziomie 2021 roku. Zarzucił jednak organowi założycielskiemu, że nie zabiegał wystarczająco energicznie o środki pozwalające zmniejszyć zadłużenie, jak to było w innych powiatach.

Podkreślił, że przed nowym dyrektorem szpitala jest też kwestia rozwiązania konfliktu z pielęgniarkami. Twierdziły one we wcześniejszej rozmowie z Radiem Opole,  że zostały im odebrane pieniądze, które należą im się za to, że się dokształcały i zdobyły tytuł magistra. Jest ich 57 w tej podległej powiatowi placówce.
Z Danielem Palimąkom rozmawia Ireneusz Prochera (15.11.2023)

Zobacz także

2024-02-19, godz. 12:58 Trzecia Droga wystawi kandydata na prezydenta Opola. Jego nazwisko poznamy na regionalnej konwencji - Waldemar Hartman… Trzecia Droga chce wystawić kandydata na prezydenta Opola. Koalicja PSL-u i Polski 2050 będzie też walczyć o fotele burmistrzów między innymi w Brzegu i… » więcej 2024-02-15, godz. 19:00 O pracy "na czarno", a także rosnącej liczbie zwolnień wystawianych przez psychiatrów - Pracodawcy, związkowcy - wspólna… Każdego roku spada liczba pracujących "na czarno". Mimo to, w 2022 roku bez jakiejkolwiek umowy pracę podejmowało prawie 350 tysięcy Polaków. Czy nadal dajemy… » więcej 2024-02-14, godz. 19:15 Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara: Mieszkańców nie interesuje skąd burmistrz bierze pieniądze Artur Kotara uważa, że udało mu się spełnić obietnice jakie złożył mieszkańcom gminy Lewin Brzeski w 2018 roku. Twierdzi tez jednak, że nadal ma wiele… » więcej 2024-02-14, godz. 19:00 Dr Błażej Choroś: wybory samorządowe rządzą się do pewnego stopnia swoimi regułami - Na poziomie województwa, w wyborach do Sejmiku, w większym stopniu niż na niższych szczeblach samorządu daje się odczuć wpływ tzw. dużej polityki. A… » więcej 2024-02-13, godz. 13:52 Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich… Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z… » więcej 2024-02-12, godz. 19:00 "Jest takie przekonanie o konieczności zmian" - Arkadiusz Kuglarz, kandydat na burmistrza Nysy o wyzwaniach jakie stoją… -Mieszkam w tym mieście od dziecka. Uważam, że taki kandydat jest lepszy. Mieszkańcy wiedzą, że po okresie rządzenia nie odjedzie, że nadal będzie musiał… » więcej 2024-02-08, godz. 13:06 Które zawody przetrwają starcie z AI? Debata Pracodawcy-związkowcy.Wspólna sprawa Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz szósty przygotowało ranking zawodów, dla których przewidywane jest szczególnie duże zainteresowanie na polskim rynku… » więcej 2024-02-07, godz. 19:11 Do tej pory zarejestrowało się 140 komitetów wyborczych - Rafał Tkacz z Krajowego Biura Wyborczego Ruszyła kampania przed wyborami samorządowymi. Poszczególne ugrupowania informują o swoich kandydatach, a na ulicach pojawiają się pierwsze plakaty i bilbordy… » więcej 2024-02-06, godz. 19:00 "Byłoby kompletnie niezrozumiałe, gdyby tego zaniechać". Dariusz Byczkowski o przyszłości muzeum Kresów w Brzegu W styczniu miała zostać podpisana umowa na pełnienie funkcji inwestora zastępczego i przebudowę budynku dawnego gimnazjum piastowskiego na cele muzealne… » więcej 2024-02-06, godz. 18:30 Maciej Krakowiak o podtopieniach w regionie Prawie 70 razy wyjeżdżali dziś (06.02) strażacy do usuwania skutków podtopień w regionie. Choć na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają opady, to służby… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »