Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Marcin Ociepa o wezwaniach do wojska: To wzmożenie…
2022-12-12, 17:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa o wezwaniach do wojska: To wzmożenie medialne jest wynikiem działania obcych służb specjalnych, które sieją dezinformację

Marcin Ociepa m.in. o wezwaniach do wojska
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł z Opolszczyzny i lider OdNowy o:
- Wojskach Obrony Terytorialnej i wezwaniach do odbycia ćwiczeń wojskowych,
- dezinformacji i działaniach obcych służb,
- odpowiedzialności Rosji za katastrofę smoleńską,
- votum nieufności dla Zbigniewa Ziobry.
- Jeżeli będzie wystarczająco dużo chętnych, to może powstać także 173. batalion, a docelowo chodzi o brygadę - powiedział w Otwartym Mikrofonie Marcin Ociepa wiceminister obrony narodowej i poseł z Opolszczyzny.

W sobotę pierwsi żołnierze 172. brygady WOT w Opolu złożyli przysięgę. Jak mówi gość Radia Opole prawdopodobnie takich brygad w województwie opolskim będzie kilka.
Gdyby powstała brygada miała by numer 17.`

W "parlamentarnym poniedziałku" w Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy także o dezinformacji. Po tym, jak do obywateli polskich zaczęły docierać zaproszenia na szkolenie wojskowe, pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji w internecie, o tym, że Polska szykuje się do wojny.

- To wzmożenie medialne jest wynikiem działania obcych służb specjalnych, które sieją dezinformację. Te informacje, że każdy musi się bać i oglądać za ciebie bo zaraz dostanie wezwanie do wojska jest po prostu nie prawdziwe - podkreślał wiceminister obrony.

Wiceminister podkreślał, że w poprzednich latach także takie wezwania były wysyłane.
- Ewidentnie widzimy to, poprzez znaczną aktywność anonimowych kont, tzw. trolli internetowych, że ich celem jest budowa strachu przed wojną, budowa oporu przeciwko rządowi i sianie zamętu jeśli chodzi o służbę wojskową. Szanowni państwo nie możemy temu ulegać. Na tym polega dezinformacja jako instrument poniżej progu wojny. Wszyscy jesteśmy jej celem i potencjalnym nośnikiem. Dlatego wielki apel, żebyśmy nie powielali tych informacji, żebyśmy uważali na to co udostępniamy w mediach, co wysyłamy w łańcuszkach sms-owych. Im bardziej kontrowersyjna wiadomość, tym bardziej ją sprawdźmy - mówił wiceminister Ociepa.
Dodał, że prawdziwości informacji można sprawdzić min. na oficjalnych stronach rządowych i samorządowych.

Rozmawialiśmy także o zestawach systemów Patriot zaoferowanych przez Niemcy Polsce, także zbliżającym się posiedzeniu sejmu na którym ma być między innymi głosowane votum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz o tym, czy Rosja ponosi winę za katastrofę smoleńską.

Zobacz także

2022-12-16, godz. 17:30 Kacper Kunstler o tym, czy młodzież skręca w lewo i o tym dla kogo jest Forum Młodych Ludowców - Dzisiaj PSL kojarzy nam się ze wsią, a ja jestem chłopakiem prosto z centrum miasta. Ten stereotyp dziś przełamujemy - zapewnia Kacper Kunstler z Forum… » więcej 2022-12-15, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (15.12.2022) Nadejście zimy i kryzys energetyczny powodują, że pracodawcy coraz baczniej przyglądają się rachunkom za prąd i ogrzewanie. Czy odbija się to na warunkach… » więcej 2022-12-14, godz. 17:00 Co tam panie w polityce? Komentują Piotr Semka i Piotr Gociek. Posłuchaj! W tym tygodniu Piotr Gociek i Piotr Semka rozmawiali i komentowali sprawę niemieckiej oferty dla Polski związanej z przekazaniem systemów Patriot i jak to wpłynęło… » więcej 2022-12-13, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: prof. Andrzej Przyłębski, Radosław Fogiel… W ostatnim przed świętami Bożego Narodzenia wydaniu międzynarodowego magazynu "Spięcie" redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń skupili się na tematach… » więcej 2022-12-12, godz. 17:30 Rajmund Miller: Sposób myślenia dzisiaj rządzących jest taki, żeby zorganizować w Polsce dyktaturę Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej z Opolszczyzny o: - votum nieufności dla Zbigniewa Ziobro, - sytuacji w służbie zdrowia, - projekcie ustawy… » więcej 2022-12-12, godz. 17:15 Marcin Ociepa o wezwaniach do wojska: To wzmożenie medialne jest wynikiem działania obcych służb specjalnych, które… Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł z Opolszczyzny i lider OdNowy o: - Wojskach Obrony Terytorialnej i wezwaniach do odbycia ćwiczeń wojskowych, -… » więcej 2022-12-09, godz. 17:30 Red. Magdalena Ogórek o polskich zbrojeniach i kontrowersyjnych wyrokach sądowych Potrzebę wyposażania polskiej armii w nowoczesny sprzęt podkreślała w cotygodniowym komentarzu dla Radia Opole red. Magdalena Ogórek. Publicystka uznała… » więcej 2022-12-09, godz. 17:01 O wolontariacie pracowniczym Alicja Gawinek i Aleksandra Marcinkowska Czym jest wolontariat pracowniczy i jakie korzyści niesie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców? Opowiedziały Alicja Gawinek – prezes Opolskiego Centrum… » więcej 2022-12-08, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (08.12.2022) Czy niskie bezrobocie jest "zabetonowane"? Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała… » więcej 2022-12-07, godz. 17:30 Mariusz Bogucki o tym kto wygrywa w wojnie o bezpieczeństwo cyfrowe -Patrząc przez pryzmat tego, że ludzie wciąż tracą dane i pieniądze, to niestety mozna powiedzieć, że w tej wojnie wygrywają przestępcy. Dzieje się… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »