Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest 'do…
2022-11-28, 17:10 Autor: Ireneusz Prochera

Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana"

Danuta Jazłowiecka "Otwarty mikrofon Radia Opole" (28.11.2022)
- Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie istotne dla przyszłości Polski, takie jak transformacja energetyczna - mówiła senator PO Danuta Jazłowiecka.
Danuta Jazłowiecka uważa, że gdyby 60 mld zł, pochodzące z opłat emisyjnych, zostało przeznaczone na transformację, zamiast na programy społeczne, dzisiaj nie mielibyśmy problemu wysokich cen energii i inflacji. Jej zdaniem porównywanie w tym kontekście do Niemiec, które też mają wysokie ceny energii, a inwestują w "zieloną" energię nie jest dobrym porównaniem, bo Niemcy to kraj wysoko uprzemysłowiony i to przemysł winduje tam ceny.

Zdaniem Danuty Jazłowieckiej problemem są wieloletnie opóźnienia, choćby w obszarze energii z wiatraków. Dodaje również, że Polska powinna odchodzić ostatecznie od węgla.
- Dzisiaj rząd wyniszcza do cna te kopalnie, zamiast zabezpieczać je na wypadek, gdyby były potrzebne kiedyś w przyszłości - dodaje senator PO.

Mówiąc o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych, Danuta Jazłowiecka zapowiedziała negocjacje z innymi partiami, by wspólnie stanąć do rywalizacji ze Zjednoczona Prawicą.
- Chcemy przedstawić wspólny program, który jest wspólny dla wszystkich partii opozycyjnych i pokazać te wszystkie wyjątki, specjalności poszczególnych partii - mówiła senator Jazłowiecka. Odniosła się także do porównań Polski z Węgrami, gdzie wspólna lista opozycji nie zdała egzaminu.

Zobacz także

2022-11-29, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł … Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia "Spięcie". » więcej 2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-23, godz. 17:00 Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie - To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »