Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim…
2022-11-23, 17:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie
- To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego dnia marszałek Chełstowski z trójką radnych mówi o tym, jak to PiS niszczy województwo śląskie - powiedział Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego (PO), komentując utratę władzy w sejmiku śląskim przez Prawo i Sprawiedliwość na rzecz opozycji.
W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy także o rozbudowie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą na 18 mln złotych.
- 90% środków pochodzi z Polskiego Ładu, 10% z budżetu samorządu województwa. Zbudujemy najnowocześniejszy magazyn biblioteczny w naszym województwie. Będzie on multimedialny i otwarty. Będzie też z prawdziwego zdarzenia sala konferencyjna - zapowiedział Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek regionu odpowiedzialny za kulturę podsumował także czwartą edycję Opolskiego Banku Talentów i zapowiedział grudniowe nagradzanie animatorów i twórców kultury województwa opolskiego.

- Zamykamy klamrą bardzo bogatą jesień kulturalną. 5 grudnia chcemy nagrodzić wszystkich tych, którzy animują kulturę, opiekują się młodymi ludźmi i dbają o to, aby życie kulturalne w małych społecznościach było na wysokim poziomie i nie ograniczało się do powielania schematów - powiedział wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Nagrodzonych będzie 50 osób.

Zobacz także

2022-11-29, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł … Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia "Spięcie". » więcej 2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »