Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności Loży Radiowej

2021-03-05, 14:43

Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych

"Młodzieżowa Loża Radiowa" (05.03.2021)
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy podziemia niepodległościowego. Tego samego dnia opolska Lewica zorganizowała konferencję prasową na której zaapelowała do opolskiej rady miasta, aby zmienić nazwę wiaduktu Żołnierzy Wyklętych na wiadukt Praw Kobiet. Ta inicjatywa ale i ostre słowa użyte przez działaczy lewicy na konferencji, oburzyły opolskie środowiska prawicowe jak i narodowe. O tym dyskutowaliśmy dziś w Młodzieżowej Loży Radiowej.
2021-03-05, 09:28

Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu

Michał Kobosko o sondażowych sukcesach Stowarzyszenia Polska 2050
Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki sondażowe oczywiście nas cieszą - powiedział w Porannej Loży Michał Kobosko, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.
2021-03-05, 09:12

Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez Komisję Europejską i dostępności do szczepionek na covid-19

Anna Zalewska o działaniach podejmowanych w Unii Europejskiej
- Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS. Skomentowała w ten sposób projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”, jaki powstał w Parlamencie Europejskim.
2021-03-04, 18:02

"Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE

"Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE
Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków zacznie się 1 czerwca 2021 roku, a zakończy na początku 2022,
Transferowi środków z OFE do IKE towarzyszyć będzie opłata przekształceniowa, to 15 proc. od zebranej w OFE kwoty. Pieniądze zasilą Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS).
2021-03-04, 12:12

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia Marcina Paladego, które dotyczyło podziału mandatów w okręgu opolskim, gdyby wybory odbyły się w lutym. Pojawił się także temat wyroku TSUE ws. sądownictwa w Polsce. Redaktor Ogórek pytała też o rolę kobiet w polityce, bowiem w mediach zawrzało po jednej z wypowiedzi Beaty Kempy.
2021-03-04, 10:32

Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021

Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021
- Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są widoczne w ostatnich miesiącach i to przekłada się również na poparcie w okręgu opolskim - mówił Marcin Palade, analityk sondaży wyborczych, socjolog polityki.
2021-03-04, 09:39

Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma stabilną pozycję"

Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma stabilną pozycję"
- Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma bardzo silną i stabilną pozycję. To wynik ciężkiej pracy członków i zwolenników PiS, którzy mają chęć i odwagę, żeby z informacjami o dobrej zmianie wychodzić na zewnątrz – mówiła w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
2021-03-03, 18:40

Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży, która ma zmniejszone szanse życiowe

[zdj.opolska.ohp.pl]
[zdj.opolska.ohp.pl]
Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach podległych samorządom lokalnym. Szansą dla nich są Ochotnicze Hufce Pracy, gdzie mogą zdobyć zawód i zatrudnienie.
2021-03-03, 13:33

Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali

Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali
- Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka i nasze zbiorniki, tylko te małe rzeczki, które płyną wokół Nysy a szczególnie rzeka Mora. Stąd te działania – mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski. Naszego gościa pytaliśmy o podpisanie listu intencyjnego przez Nysę, Głuchołazy, powiat nyski i Wody Polskie w sprawie zabezpieczenia przeciwpowodziowego mieszkańców, którzy mieszkają w okolicy rzeki.
2021-03-03, 10:02

Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin

Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin
- Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie członkowie zarządu i do siebie nie będą pisać, bo byłby to przejaw rozdwojenia jaźni - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa i radny sejmiku z Platformy Obywatelskiej.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »