Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności Loży Radiowej

2021-07-30, 18:56

Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości

Jeden z eksponatów Izby Tradycji w Mochowie [zdj. facebook Mochów]
Jeden z eksponatów Izby Tradycji w Mochowie [zdj. facebook Mochów]
Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest Mochów pod Głogówkiem. Jest tam klasztor Paulinów fundacji księcia Władysława Opolczyka. Systematycznie powiększane są zbiory znajdującej się w tej wiosce Izby Tradycji. Są tam m.in. prehistoryczne eksponaty.
2021-07-30, 12:22

Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień

Dominik Gransort i Kacper Czubaszek [fot. Marcin Boczek]
Dominik Gransort i Kacper Czubaszek [fot. Marcin Boczek]
Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa. W tym tygodniu nasze studio odwiedzieli Dominik Gransort (Młodzi dla Wolności, Konfederacja) oraz Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy.
2021-07-30, 08:59

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą wybuchu powstania warszawskiego

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą wybuchu powstania warszawskiego
- Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko szczepionka może nam dać poczucie bezpieczeństwa i uchronić przed czwartą falą koronawirusa - mówił w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski z którym rozmawialiśmy o akcji szczepień przy opolskich parafiach, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 1 sierpnia.
2021-07-29, 15:41

Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa”

Grzegorz Kuliś, Jerzy Szteliga, Piotr Pancześnik, Artur Żurakowski
Grzegorz Kuliś, Jerzy Szteliga, Piotr Pancześnik, Artur Żurakowski
Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji Strategicznych mają samorządy lokalne. Być może plany te ograniczy rynkowa rzeczywistość. Zderza się ona z problemami kadrowymi gmin i powiatów. Zmiana pokoleniowa powoduje, że w administracji zaczyna być odczuwalny deficyt urzędników posiadających odpowiednie uprawnienia i doświadczenie zawodowe. Przyczyną tego są mało konkurencyjne zarobki. O tym wszystkim dyskutowaliśmy w radiowej debacie „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa”.
2021-07-29, 13:10

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę światopoglądową odnośnie nauki w społeczeństwie. Każdemu z nas wydaje się, że może rozsądzać kwestie na wysokim poziomie naukowym, również te dotyczące szczepionek - powiedziała w "Prosto z sejmu" w Południowe Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w województwie Opolskim.

- Do tej porty na świecie zarażonych zostało 190 mln osób z tego zmarło 4.5 miliona. W Polsce odnotowano 3 mln przypadków a zmarło 75 tys. osób. To jest rekord. Po 1945 roku nie mieliśmy tak wysokiej umieralności - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś.
2021-07-29, 09:08

Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych

Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych
- Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola pytana o termin zakończenia prac na drugiej jezdni obwodnicy Piastowskiej w Opolu.
Ma on być gotowy do końca wakacji, być może pojedziemy nim trochę wcześniej.
2021-07-28, 09:12

Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed wieku

Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed wieku
- To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze (40,2 st. C) z 29 lipca 1921 roku dokonanym w Prószkowie. Jutro (20.07) w setną rocznicę tego pomiaru na prószkowskiej Pomologii Uniwersytet Opolski organizuje uroczyste uruchomienie nowej stacji pomiarów meteorologicznych w ramach projektu „Budowa Międzynarodowego Centrum Badań i Rozwoju na rzecz Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego”.
1234567

Zobacz także

2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »