Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Burmistrz Kolbiarz: W Hajdukach Nyskich domy powstają…
2023-01-30, 09:02 Autor:

Burmistrz Kolbiarz: W Hajdukach Nyskich domy powstają jak grzyby po deszczu. Powstanie obwodnicy ten proces przerwie

Burmistrz Kolbiarz: W Hajdukach Nyskich domy powstają jak grzyby po deszczu. Powstanie obwodnicy ten proces przerwie
- Skoro jest taki wybór, że albo budujemy tą nitkę, która odcina Hajduki od Nysy, albo wcale, no to wolimy, żeby ta obwodnica była, bo jest potrzebna - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Zaznaczył przy tym, że jego zdaniem koncepcja przebiegu trasy proponowana przez samorząd województwa, który obwodnicę będzie budował jest niekorzystna.
- Hajduki leżą bardzo blisko Nysy. Ich teren jest zagospodarowany pod budownictwo mieszkaniowe, domy tam powstają jak grzyby po deszczu. Powstanie obwodnicy ten proces przerwie - dodał burmistrz Nysy.

- Od blisko roku prosimy o to, aby obwodnica uwzględniała interes wszystkich mieszkańców naszej gminy. Słyszymy, że jest to niemożliwe.

W Porannej Rozmowie burmistrz Kolbiarz mówił także o dzisiejszej (30.01) wizycie ministra sportu Kamila Bortniczuka w Nysie. W południe podpisze umowę na współfinansowanie Kompleksu Dydaktyczno-Sportowego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych.

- To fantastyczny projekt naszej uczelni, który bardzo mocno zagospodaruje były stadion Stali Nysa, po drugie zakłada budowę wydziału technicznego, który jest obliczony na kształcenie inżynierów - wyjaśnił burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Burmistrz Kolbiarz przypomniał także o tym, że ruszają dzisiaj zapisy na mieszkania budowane w centrum miasta w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Do wyboru jest 61 lokali, a inwestycja u zbiegu ulic Kramarskiej i Tkackiej w Nysie ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Mamy specjalną punktację, która preferuje rodziny z dziećmi. Wiem, że pierwsze wnioski już są, zainteresowanie jest duże, co bardzo cieszy. Bo jeszcze w tym roku ruszamy z budową kolejnego osiedla w centrum miasta - zaznaczył burmistrz Nysy.

W internetowej części Porannej Rozmowy Radia Opole Kordian Kolbiarz wyjaśniał, dlaczego po raz kolejny został przesunięty termin zakończenia budowy centrum przesiadkowego.
Powiedział, że prosił o to wykonawca. Jedną z przyczyn opóźnienia jest to, że większość pracowników pochodziła z Ukrainy i po wybuchu wojny zostawili pracę i wrócili walczyć za swój kraj.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »