Radio Opole » Studio Reportażu » Nasze reportaże

Nasze reportaże

2023-07-24, 11:05

"Od razu byłam dorosła" - posłuchaj reportażu Barbary Tyslik

Stanisława Benc bohaterką reportażu Barbary Tyslik - premiera już w czwartek (27.07) [fot. Magdalena Górniak – Bardzik]
Stanisława Benc bohaterką reportażu Barbary Tyslik - premiera już w czwartek (27.07) [fot. Magdalena Górniak – Bardzik]
W czwartek (27.07) o 21:30 zapraszamy do posłuchania nowego reportażu Barbary Tyslik pt. "Od razu byłam dorosła". Jego bohaterką jest 89-letnia Stanisława Benc (z domu Międzybrodzka), która nie może zapomnieć o tragicznych chwilach z dzieciństwa na Podolu, gdy: "ruskie wtargnęli do Czortkowa", a później jeszcze trzeba było chronić życie przed Niemcami i Ukraińcami.
2023-06-16, 18:07

"Pan doktor... Bonaparte" - premiera reportażu Barbary Tyslik

Tadeusz Sawicki z żoną i córką na promocji doktorskiej [fot. arch. prywatne T. Sawickiego]
Tadeusz Sawicki z żoną i córką na promocji doktorskiej [fot. arch. prywatne T. Sawickiego]
Życie pisze najciekawsze scenariusze, na co dowody wiele razy w Studiu Reportażu prezentowaliśmy. Wieczór z Radiem Opole w najbliższy piątek (23.06) to potwierdzi, bo posłuchamy nowej pracy Barbary Tyslik: "Pan doktor... Bonaparte".
2023-05-25, 09:29

"Obrazy z Podola w sercu zachowane" - posłuchaj nowego reportażu Barbary Tyslik

Jerzy Beski [fot. Magdalena Górniak – Bardzik]
Jerzy Beski [fot. Magdalena Górniak – Bardzik]
"Rodem z Kresów. Historie osobiste" - to cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie trzecia audycja, przygotowana przez Barbarę Tyslik, a zatytułowana: "Obrazy z Podola w sercu zachowane".To opowieść o  losach artysty, Jerzego Beskiego i o utracie rodzinnego gniazda.
2023-03-23, 15:47

"Warkocz ze Lwowa" - reportaż Barbary Tyslik

Krystyna Jabłońska-Dobosiewicz [fot. Barbara Tyslik]
Krystyna Jabłońska-Dobosiewicz [fot. Barbara Tyslik]
"Rodem z Kresów. Historie osobiste" - czyli cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie druga audycja, przygotowana przez Barbarę Tyslik, a zatytułowana: "Warkocz ze Lwowa". Jej bohaterka, Krystyna Dobosiewicz (z domu Jabłońska - urodzona 25 października 1928 roku) opowie nam o beztroskim, rodzinnym życiu na Kresach... i o tym wszystkim, co było tak bliskie i kochane, i co wojna zburzyła.
2023-03-14, 13:42

"Gdy ściana u sąsiada płonie" - reportaż Jana Poniatyszyna

Załoga karetki na granicy polsko-ukraińskiej
Załoga karetki na granicy polsko-ukraińskiej
Z jednych wojna wydobywa demony zła, a z drugich niezmierzone wręcz pokłady dobroci. Starożytny poeta Horacy napisał: "Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie”, a nam tu i teraz, dane jest się przekonać, jak wiele prawdy udało mu się w tym zdaniu zawrzeć. Agresja Rosji na Ukrainę przyniosła falę uchodźców, która dotarła też do Prudnika. Nasz reporter zapisał w dźwięku emocje, z którymi wszyscy muszą się zmierzyć, odwiedził ludzi, którzy nagle musieli rozpocząć życie od nowa, nieśmiało poszukując wsparcia. Nowy reportaż Jana Poniatyszyna nosi tytuł: "Gdy ściana u sąsiada płonie".
2023-03-03, 08:37

"Siła miłości" - najnowszy reportaż Barbary Tyslik

Reportaż z Barbarą Bukład [fot. Barbara Tyslik]
Reportaż z Barbarą Bukład [fot. Barbara Tyslik]
Tego wieczoru przedstawimy premierę - z udziałem Barbary Bukład - która urodziła się w 1943 roku w Kołomyi i będzie naszym przewodnikiem po dziejach niezwykłego rodu. Reportaż, który przygotowała Barbara Tyslik, nie bez ważnej przyczyny, nosi tytuł: "Siła miłości". Warto posłuchać o ludziach, którzy do kufrów mogli spakować tylko niezbędne drobiazgi i...dobrą pamięć o przodkach.
2022-07-28, 20:23

"Zielono mi" - reportaż Mariana Staszyńskiego

"Zielono mi" - premiera w Studiu Reportażu!
Czy mors może zaopiekować się pszczołami? Kiedy osioł jest szczęśliwy? Dlaczego lisy (choć przeważnie trzeźwe) z Bachusem muszą się poważnie liczyć? Te pytania niezwykłe odpowiedzi przyniosą, bo w miejscu niezwyczajnym padły. Sławomir Kożuszko - wraz z rodziną - w Wieszczynie koło Prudnika zamieszkał, bo wrócił do planów, które gdzieś na dnie serca po cichu czekały. W nowym reportażu Mariana Staszyńskiego, "Zielono mi", posłuchamy jak marzeniom można pomagać, jak zaskakująco wiele ścieżek do celu prowadzić może.
2022-05-30, 18:37

"Titita" - reportaż Mariana Staszyńskiego

"Titita" - we wtorek premiera reportażu Mariana Staszyńskiego
Można je odbić od księżyca, od zorzy polarnej, a nawet od przelatujących samolotów. Choć niewidoczne, mogą oczarować na całe życie. W Opolu dowodzą tego krótkofalowcy z Klubu SP6PAZ, który liczy sobie już 55 lat. Posłuchajmy o historii i współczesności krótkofalowców, o ich ogromnym zamiłowaniu do wędrówek "na fali", nawet na koniec świata.
2022-04-11, 13:35

"Porucznik Jan" - reportaż Barbary Tyslik

"Porucznik Jan" - w środę (13.04) premiera reportażu Barbary Tyslik
We wspomnieniach najbliższych Jana Zawiślewskiego jego największą zaletą była przyzwoitość, zapewne wyniesiona z rodzinnego, mazurskiego domu. Zaświadczył o niej sam Melchior Wańkowicz w powieści „Na tropach Smętka”, gdy przypomniał Karola, ojca bohatera reportażu, który ukrywał, pobitego przez niemiecką bojówkę, działacza plebiscytowego.
2022-03-04, 10:25

"A więc wojna" - reportaż Agnieszki Pospiszyl

"A więc wojna" - w poniedziałek premiera reportażu Agnieszki Pospiszyl
Kijów, Donbas, Iwano-Frankiwsk, Charków, Borodzianka... Lista ukraińskich miast bombardowanych przez armię rosyjską jest długa. Jeszcze dłuższa jest lista tych, którzy uciekają przed pociskami. I tych, którzy im pomagają.

Jakie jest życie w kraju, w którym toczy się wojna? Na ilu frontach można ją toczyć? Zostać i walczyć, czy uciekać za granicę? Czy rowerowy patrol może zapewnić bezpieczeństwo w mieście, w którym najbliższy sąsiad może okazać się rosyjskim dywersantem? Posłuchajmy reportażu z Ukrainy, któremu Agnieszka Pospiszyl nadała tytuł: "A więc wojna".
1234567

Zobacz także

2023-07-24, godz. 11:05 "Od razu byłam dorosła" - posłuchaj reportażu Barbary Tyslik W czwartek (27.07) o 21:30 zapraszamy do posłuchania nowego reportażu Barbary Tyslik pt. "Od razu byłam dorosła". Jego bohaterką jest 89-letnia Stanisława… » więcej 2023-06-16, godz. 18:07 "Pan doktor... Bonaparte" - premiera reportażu Barbary Tyslik Życie pisze najciekawsze scenariusze, na co dowody wiele razy w Studiu Reportażu prezentowaliśmy. Wieczór z Radiem Opole w najbliższy piątek (23.06) to potwierdzi… » więcej 2023-05-25, godz. 09:29 "Obrazy z Podola w sercu zachowane" - posłuchaj nowego reportażu Barbary Tyslik "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - to cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie trzecia audycja, przygotowana… » więcej 2023-03-23, godz. 15:47 "Warkocz ze Lwowa" - reportaż Barbary Tyslik "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - czyli cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie druga audycja, przygotowana… » więcej 2023-03-14, godz. 13:42 "Gdy ściana u sąsiada płonie" - reportaż Jana Poniatyszyna Z jednych wojna wydobywa demony zła, a z drugich niezmierzone wręcz pokłady dobroci. Starożytny poeta Horacy napisał: "Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana… » więcej 2023-03-03, godz. 08:37 "Siła miłości" - najnowszy reportaż Barbary Tyslik Tego wieczoru przedstawimy premierę - z udziałem Barbary Bukład - która urodziła się w 1943 roku w Kołomyi i będzie naszym przewodnikiem po dziejach niezwykłego… » więcej 2022-07-28, godz. 20:23 "Zielono mi" - reportaż Mariana Staszyńskiego Czy mors może zaopiekować się pszczołami? Kiedy osioł jest szczęśliwy? Dlaczego lisy (choć przeważnie trzeźwe) z Bachusem muszą się poważnie liczyć?… » więcej 2022-05-30, godz. 18:37 "Titita" - reportaż Mariana Staszyńskiego Można je odbić od księżyca, od zorzy polarnej, a nawet od przelatujących samolotów. Choć niewidoczne, mogą oczarować na całe życie. W Opolu dowodzą… » więcej 2022-04-11, godz. 13:35 "Porucznik Jan" - reportaż Barbary Tyslik We wspomnieniach najbliższych Jana Zawiślewskiego jego największą zaletą była przyzwoitość, zapewne wyniesiona z rodzinnego, mazurskiego domu. Zaświadczył… » więcej 2022-03-04, godz. 10:25 "A więc wojna" - reportaż Agnieszki Pospiszyl Kijów, Donbas, Iwano-Frankiwsk, Charków, Borodzianka... Lista ukraińskich miast bombardowanych przez armię rosyjską jest długa. Jeszcze dłuższa jest lista… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »