Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-06, 12:08 Autor: Mateusz Łapot

Odlotowy piknik - dosłownie i w przenośni

Piknik rodzinny w Laskowicach Oleskich [fot. organizator]
Piknik rodzinny w Laskowicach Oleskich [fot. organizator]
Laskowice zapraszają do wzbicia się ponad chmury dzięki podniebnym atrakcjom. Symulacje lotów, ciekawostki z pracy stewardess i spotkania z ekspertami - tego wszystkiego będzie można się spodziewać 7 sierpnia na pikniku rodzinnym przy Szkole Podstawowej w Laskowicach Oleskich.
Pikniki rodzinne kojarzą się z siedzeniem na kocu, swojską atmosferą i masą atrakcji. Tak też będzie i w tym przypadku, lecz z jedną różnicą - organizatorzy będą starali się oderwać nas od gruntu, jak tylko to możliwe!

Przez cały dzień uczestnicy pikniku będą mieli okazję dowiedzieć się, jak to jest pracować tysiące metrów nad ziemią. Eksperci z zakresu transportu lotniczego i kolejowego będą odpowiadać na wszystkie pytania związane z podróżą. O swoich przygodach z pokładu będą mówić także stewardessy. Co ciekawe, o tym, jak się lata będzie można także przekonać się samemu - może nie siadając za prawdziwe stery samolotu, ale korzystając z symulacji lotu. Pod koniec dnia, aby zwieńczyć podniebne wojaże, odbędzie się koncert zespołu Voyager.

Na pikniku nie zabraknie także bardziej przyziemny, lecz równie ważnych elementów - będzie można skorzystać z foodtrucków oraz atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce, zabawy z animatorami czy konkursy.

Organizatorami pikniku są Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Laskowice i Centralny Port Komunikacyjny. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Piknik rodzinny w Laskowicach Oleskich

Zobacz także

2023-07-14, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Daj się porwać magii dawnej wsi i odwiedź opolski skansen Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na „Letnie spotkania z tradycją i kulturą ludową”. W najbliższy weekend (15-16.07) w ramach wakacyjnej akcji będzie okazja przyjrzenia się pracy twórczyń ludowych. » więcej 2023-07-12, godz. 12:19, Patronaty - polecamy Master Truck Show na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola - zobacz relacje! Trzy dni motoryzacyjnych pokazów, gier, konkursów, wystaw, koncertów, a do tego targi. Coroczny zlot pojazdów tuningowanych Master Truck Show już w najbliższy weekend (14-16.07). Wydarzenie po raz 19. odbędzie się na lotnisku Aeroklubu… » więcej 2023-07-12, godz. 09:48, Patronaty - polecamy Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia Ogłoszono 14. edycję konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego”. Konkurs adresowany jest do samorządów, stowarzyszeń, fundacji, inwestorów, projektantów, którzy w terminie do 31 sierpnia zgłoszą swoje… » więcej 2023-07-11, godz. 11:20, Patronaty - polecamy Będą żąć, kosić i młócić - Złota Kosa w Piątkowicach już w sobotę W najbliższą sobotę (15.07) już po raz 21. w Piątkowicach będzie okazja przeniesienia się w świat żniwiarek i żniwiarzy w tradycyjnych strojach z kosami, sierpami i cepami. Turniej Żniwowania Metoda Tradycyjnymi to wydarzenie, które… » więcej 2023-07-11, godz. 10:23, Patronaty - polecamy "Kropka" w Głuchołazach - zobacz nasze relacje! 4 dni, 2 sceny i aż 5 koncertów z 30 w sumie wykonawcami - tak w skrócie przedstawia się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka”, który po raz 15. odbędzie się w pięknej scenerii lasu bukowego w perełce Gór Opawskich… » więcej
16171819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »